Opis | Cykl komunikacja na spotkaniu międzynarodowym termin: 13. do 16. lipca 2009 gdzie: Poczdam koszt: 180 PLN referenci: Joanna Bojanowska, Monika Mrówczyńska grupa docelowa: multiplikatorzy, pracownicy młodzieżowi, pedagodzy, współpracownicy placówek kształceniowych i organizacji z zakresu polsko-niemieckiej wymiany, którzy postawili już pierwsze kroki na polu międzynarodowych spotkań/szkoleń dla młodzieży i posiadają doświadczenie w pracy z grupą.
Podczas tego modułu przyjrzymy się bliżej specyfice języka i dialogu pomiędzy młodymi ludźmi z różnych krajów. Podczas spotkań międzynarodowych bariera językowa jest często przeszkodą w nawiązaniu kontaktu. Poprzez opanowanie zwrotów często używanych w języku obcym poszerza się zrozumienie dla obcej kultury i języka innej osoby. Animacja językowa jest środkiem wspierającym integrację grupy i jej kooperację. W tym roku chceielibyśmy szczególnie zajać się połączeniem animacji języlkowej i pedagogiki przeżyć. To szkolenie powinno wskazać Wam drogę do osiągnięcia możliwie najlepszej komunikacji pomiędzy uczestnikami, stworzenia przyjemnej atmosfery w grupie, ma Wam także pokazać w jaki sposób można kreatywnie uczyć się języka obcego i czerpać z tego radość. Przy pomocy gier i metod przerobimy ten temat nie tylko w sposób teoretyczny, ale w większej mierze zrobimy to praktycznie. Osobiście wypróbujemy wszystkie gry i wspólnie będziemy się uczyć języka niemieckiego i polskiego. W czasie tego szkolenia chcemy dać wam nowe impulsy do pracy z młodzieżą i zaprezentować materiały pomocnicze z zakresu animacji językowej.
Jakie korzyści wynikają ze stosowania animacji językowej na międzynarodowych spotkaniach? • Nauka języka obcego za pomocą gier i zabaw • Wspieranie kompetencji międzykulturowych • Przyswojenie najczęściej używanych zwrotów w języku obcym • Wspieranie pozytywnej dynamiki w grupie • Przełamywanie oporów/ barier międzyludzkich • Przełamywanie barier językowych • Wspierania celów międzynarodowych spotkań • Łatwiejsza i efektywniejsza nauka poprzez zabawy Trenerki prowadzace seminarium: Joanna Bojanowska: Trenerka PNWM; ukończone studia germanistyki i reklamy wizualnej na Uniwersytecie Wrocławskim. Od 1996 referentka w zakresie animacji językowej i komunikacji międzykulturowej dla młodzieży i dorosłych, prowadząca szkolenia/spotkania międzynarodowe. Publikacje: "Praktyczne ćwiczenia do animacji językowej w wymianie polsko-niemieckiej" (Bonn, 2004,) – praktyczny podręcznik z 64 ćwiczeniami do animacji językowej oraz grami językowymi. "Animacja językowa" (Berlin 2008). Zamówienia: j.bojanowska@gmx.de
Monika Mrówczyńska: Trenerka PNWM, studiowała germanistykę i kulturoznawstwo Europy Środkowo-Wschodniej w Bydgoszczy i Warszawie, pracuje jako wolny strzelec przy projektach dwu- i trójnarodowych. Punkty ciężkości jej pracy: nauczanie międzykulturowe i wolontariaty zagraniczne (Wolontariat Europejski), założycielka i aktywny członek stowarzyszeń byłych wolontariuszy zagranicznych w Polsce i Niemczech.
Wiecej informacji oraz formularz zgloszen znajda Panstwo na stronie internetowej: http://www.hochdrei.org/programm/pl_datei.php?ID=80 Prosimy o przesłanie zgłoszeń do dnia 29.06.2009.
|