BIURO KARIER I WSPÓŁPRACY Z ABSOLWENTAMI

Strona główna Warto zobaczyć W ramach cyklu spotkań z ludźmi biznesu naszymi prelegentami byli:
drukuj drukuj

W ramach cyklu spotkań z ludźmi biznesu naszymi prelegentami byli:

Magdalena Seroka

Zawodowy coach (ACSTH ICF) oraz certyfikowany przez Instytut Gallupa trener mocnych stron (Gallup-Certified Strengths Coach). Na co dzień uwalnia Talenty ludzi i zespołów. Pomaga innym stawać w pełnej mocy swojego potencjału i możliwości   jakie daje odkrycie talentów i budowanie z nich mocnych stron tak, aby skutecznie rozwijali karierę i wnosili wartość talentów  do swoich relacji, firm, zespołów i organizacji.

Magdalena Seroka prowadziła dla studentów i studentek webinar pt. "Talenty Gallupa - dlaczego warto znać swoje mocne strony i świadomie budować karierę?" w dn. 19.101.2023, w ramach Ogólnopolskiego Tygodnia Kariery.

 

Ewa

Ewa Popielarz

od 2006 roku jako redaktorka i korektorka zmienia teksty na lepsze (https://ewapopielarz.pl/) Współpracuje z wydawcami beletrystyki, poradników i gier planszowych, a także z self-publisherami i przedsiębiorcami. Stworzyła kurs online pod nazwą Akademia korekty tekstu, na którym uczy od podstaw, jak zostać korektorem i sprawić, by czytanie stało się sposobem na życie. Wiedzą i doświadczeniem dzieli się także w mediach społecznościowych, na webinarach, na blogu i w podcaście Po drugiej stronie książki. Absolwentka filologii polskiej Uniwersytetu Pedagogicznego!Prywatnie żona i mama czwórki dzieci, od lat próbująca znaleźć sposób na wydłużenie doby.

Ewa Popielarz poprowadziła u nas webinar pt. "Korektor na swoim - co musisz wiedzieć!" w dn. 09.03.2023,
w ramach ogólnopolskiego projektu "Gra o Karierę".

 

 

Paweł Fortuna
Psycholog biznesu, pracownik Instytutu Psychologii KUL i wykładowca na Akademii Leona Koźmińskiego. W pracy naukowej koncentruje się na zagadnieniach psychologii pozytywnej, sztucznej inteligencji, uczenia się na błędach oraz obrony przed manipulacją. Paweł Fortuna to autor i współautor kilkunastu książek: trzykrotny laureat Nagrody Teofrasta za najlepszą książkę psychologiczną oraz trzykrotny laureat nagrody Książka dla Trenera Polskiego Towarzystwa Trenerów Biznesu. W biznesie rozwija autorską koncepcję „sprzedaż bez sprzedawania” opartą na wywieraniu wpływu bez manipulacji. Członek ZAiKS, autor tekstów i kompozytor (największy hit: Dziewczyna szamana, 5 Fryderyków). Inicjator wielu akcji społecznych, w tym konferencji Ludzka twarz biznesu i Konferencji Aktualności Psychologicznych – Aktualia. Zaangażowany w działania na rzecz rozwoju przyjaznej sztucznej inteligencji, wspierającej człowieka w realizacji jego mądrych decyzji. W 2020 roku zostanie opublikowany pod jego redakcją podręcznik akademicki „Psychologia biznesu” (Wydawnictwo Naukowe PWN).
Paweł Fortuna przeprowadził u nas wykład pt. "Lęk przed porażką vs nadzieja na sukces. Zarządzanie motywacją osiągnięć studentów" 14 maja 2020 r.

 

Karolina Chodorowska (Kaja Karolina)
Tatuażystka, absolwentka Państwowej Ogólnokształcącej Szkoły Sztuk Pięknych w Krakowie oraz Archeologii na Uniwersytecie Jagiellońskim. Od 2015 roku zaangażowana również w pracę przy organizacji krakowskiego festiwalu Tattoofest. Jej styl to szalone kolory zamknięte w geometrycznych i graficznych formach."
Kaja Karolina przeprowadziła u nas wykład pt. "Biznes tuszem na skórze pisany... Spotkanie z tatuażystką" 9 marca 2020 r.

 

Paweł Kunz
Podróżnik i dziennikarz, ekspert turystyczny, dzielący się swoim doświadczeniem w licznych programach telewizyjnych i podczas spotkań na żywo. Paweł Kunz odwiedził ponad 100 krajów świata. Od wielu lat udanie łączy świat podróży ze światem biznesu, pokazując możliwości spójnej koegzystencji tych zagadnień. Bloger (www.2b3.in) i publicysta Fly4free.pl - największego portalu w Polsce zajmującego się tematyką tanich podróży.
Paweł Kunz przeprowadził u nas wykład pt. "Jak zmonetyzować pasje? Podróże sposobem na biznes!" 12 grudnia 2019 r.

 

Grzegorz Górzyński 
Lean Marketing Consultant & Strategist w Project: People. Na co dzień jest przedsiębiorcą oraz tworzy i pomaga rozwijać klientom ich strategie marketingowe oraz biznesowe.Zdobywał doświadczenie w NGO, korporacji, startupie, MŚP, jak i agencji, dzięki czemu holistycznie patrzy na biznes. Współpracował z Facebook Inc. przy globalnym projekcie Developer Circles. Przeszkolił kilkaset osób z zakresu marketingu, social mediów czy walidacji pomysłów biznesowych. Stał na scenie m.in. Social Media Week Warsaw, BOSS Festiwal, PR Camp. Miłośnik podejścia Lean Startup, podróży i dobrego jedzenia.
Grzegorz Górzyński przeprowadził u nas wykład pt. "Bycie przedsiębiorczym jest ważniejsze od bycia przedsiębiorcą - czyli jak stawiać pierwsze kroki w biznesie" 18 listopada 2019 r.

 

Konrad Maj 
Kierownik Centrum Innowacji Społecznych i Technologicznych HumanTech, Adiunkt w Katedrze Psychologii Społecznej, Wydział Psychologii. Psycholog społeczny, kierownik projektu HumanTech Meetings, inicjator oraz kierownik Centrum Innowacji HumanTech, które analizuje najnowsze trendy społeczne i technologiczne, przygotowuje ekspertyzy na podstawie wyników badań i wdrożeń innowacji, a także realizuje projekty we współpracy z biznesem w zakresie komercjalizacji wiedzy.
W pracy naukowej i dydaktycznej dr Maj koncentruje się na zagadnieniach związanych z wpływem społecznym, psychologią mediów oraz innowacjami. Obecnie prowadzi badania w obszarze HRI (Human-Robot-Interaction).
Na Uniwersytecie SWPS prowadzi zajęcia z zakresu psychologii społecznej, psychologii wpływu społecznego i innowacji społecznych. Jest trenerem wystąpień medialnych, autoprezentacji, negocjacji i komunikacji dla firm i instytucji.
Pan Konrad Maj przeprowadził u nas wykład pt. „Innowacje społeczne czyli jak robić coś kreatywnego z pożytkiem dla innych ” 20 października 2019 r.

 

 

Jakub Pawelski
21 letni założyciel & CEO LiveKid — systemu, który ułatwia zarządzanie żłobkami i przedszkolami. Swoją karierę zaczynał pracując jako programista aplikacji mobilnych w krakowskim software house'ie, a zaraz po maturze wyjechał za granicę, gdzie kontynuował rozwój swojej kariery jako Senior Software Engineer dla DanskeBanku. Równolegle za środki pozyskane z działalności zawodowej, tworzył po godzinach projekt LiveKid. Obecnie spółka zatrudniakilkanaście osób i właśnie przekracza pierwszy milion przychodów, a rozwiązanie dociera do ponad 400 żłobków i przedszkoli na terenie Polski, co czyni ich liderem tej branży w Polsce. W roku 2018 Jakub znalazł się na liście 25 Under 25 Forbes w dziedzinie nowych technologii.
Pan Jakub Pawelski  przeprowadził u nas wykład pt. „Efektywny biznes w mało efektownej branży” 22 października 2019 r.

 

 

Anna Ledwoń-Blacha
Co-founder & Creative Director w agencji More Bananas oraz co-founder i główny organizator CRASH Mondays.
Autorka w takich magazynach jak Event Management Polska, Social Media Manager, NowyMarketing, Marketer+, Nowa Sprzedaż czy Social Press. Szkoleniowiec - głównie w
zakresie mediów społecznościowych i customer experience. Były trener w agencji Socjomania, gdzie szkoliła z mediów społecznościowych. Współautorka dwóch kursów e-learningowych: Posiada międzynarodowy certyfikat DIMAQ PROFESSIONAL potwierdzający wiedzę i doświadczenie z zakresu digital marketingu. Pracowała z takimi klientami, jak: Eurobank, Pandora, Venezia, Capgemini, Prima Moda, InPost, Pracuj.pl czy Lufthansa Global Services. Ukończyła studia podyplomowe z zakresu Technologii informacyjnych w marketingu na Wyższa Szkoła Europejska oraz studia magisterskie z zakresu zarządzania i marketingu na Akademia Górniczo-Hutnicza im. S. Staszica w Krakowie. Zafascynowana człowiekiem i jego emocjami. Zgłębia temat customer experience oraz nowych mediów.
Prywatnie grywa w gry planszowe, tworzy playlisty na Spotify i przynajmniej raz w miesiącu odwiedza jakiś festiwal lub koncert. Uwielbia książki, szczególnie fantasy oraz o uprawie roślin doniczkowych. Uwielbia odkrywać nowe rzeczy. Najlepiej codziennie.
Pani Anna Ledwoń-Blacha przeprowadziła u nas wykład pt. "Twoja przyszłość? Praca w marketingu!" 22 października 2019 r.

 

Agata Kurek
Założycielka marki KOKOworld - liderka zespołu i projektantka w jednym. Prywatnie osoba, którą nie trzeba dwa razy namawiać ani do podróży, ani do tańca, ani do projektów społecznych.
Wyobraźnia, ciekawość i pasja - trzy tematy dzięki którym powstała marka KOKOworld, która łączy najdalsze krańce świata, krawców z Senegalu i z Polski, rękodzielników z Indonezji z kaletnikami z Krakowa, wszystko po to by przybliżyć Wam część tradycji, upodobań z innych zakątków świata.
Pani Agata Kurek przeprowadziła u nas wykład pt. "Z pasji do etycznej mody. Biznes krok po kroku" 7 marca 2019 r.

 

Iwona Radwan - Sado
Od wielu lat wykładowca akademicki i szkoleniowiec dla firm z zagadnień dotyczących:
kształtowania wizerunku w biznesie, Savoir- Vivre w życiu publicznym, wystąpień publicznych i pracy przed kamerą, kształtowania własnej kreatywności i rozwoju osobistego.
Współpracuje na stałe z AGH, Wydziałem Zarządzania oraz Krakowską  Akademią im. Andrzeja Frycza Modrzewskiego, Wydziałem Dziennikarstwa i Komunikacji Społecznej.
Przygotowuje felietony do magazynu “ Biznes Trendy Małopolska”.
Od ponad dwudziestu lat jest dziennikarzem i stałym współpracownikiem różnych telewizji:TVP – specjalista od wizerunku oraz kierownik produkcji programów o kulturze, TVN- wydawca programów “ Rozmowy w Toku” oraz trener w programie ” Projekt Lady”, od czterech lat choreograf Gali  pokazów Haute Couture French Touch produkowanej dla TVN, TV Polsat przez 14 lat choreografia i reżyseria Gali Elite Model Look.
Przez 14 lat Dyrektor Artystyczny Międzynarodowego Konkursu dla modelek Elite Model Look Polska. Od 26 lat  właścicielka Studia Mody, w ramach którego reżyseruje i produkuje pokazy mody znanych projektantów polskich i zagranicznych oraz licznych topowych marek odzieżowych. Jej pasą jest moda oraz odkrywanie i kształtowanie stylu u ludzi.
 Pani Iwona Radwan - Sado przeprowadziła u nas wykład pt. "Kształtowanie wizerunku i 7 zasad budowania własnej marki osobistej" 14 listopada 2018 r.

 

Aneta Wątor
 Certyfikowany trener Kaizen, który przekazuje wiedzę z ogromnym entuzjazmem i energią. Przedsiębiorca, lider, który skutecznie prowadzi klientów do osiągania wielkich sukcesów małymi krokami, autorka książki Kaizen w biznesie, Dziennika realizacji celów Kaizen, e-booków, kursów online, m.in. „Samodoskonalenie metodą Kaizen. Jak w 30 dni osiągnąć szybkie zmiany małymi krokami”, oraz kursu „Formuła budowania marki osobistej w 6 krokach metodą Kaizen.”
Pani Aneta Wątor przeprowadziła u nas wykład pt. "Jak budować markę osobistą przedsiębiorcy i skutecznie rozwinąć swój biznes"17 października 2018 r.


 

Sebastian Kolisz
Partner Zarządzający  Akademickimi Inkubatorami Przedsiębiorczości Polska Południowo – Wschodnia. Certyfikowany Instruktor Innowacji AIP. Promotor idei startupów i działań przedsiębiorczych. Twórca sukcesu AIP w Krakowie. Koordynował od podstaw powstanie sieci Inkubatorów Przedsiębiorczości w Krakowie rozpoczynając od 2006 roku. W roku 2017 wspierał powstawanie nowej siec i Business Link jako Dyrektor działu Standard Excellence Polska oraz Dyrektor Growth Business Link Kraków. Obecnie zarządza siecią AIP jako Partner Zarządzający AIP Polska Południowo –Wschodnia. Organizator konferencji, szkoleń, prezentacji, targów i wielu projektów związanych z przedsiębiorczością i startupami (m.in. Poland Business Starter, Startup Mixer, Business Mixer).  Koordynator projektu „Platformy Startowe dla nowych pomysłów”, w ramach których prowadził cykl Warsztatów z Kreowania Pomysłów Biznesowych oraz Business Mixery.
Pan Sebastian Kolisz przeprowadził u nas wykład pt.„Etat czy Własna Firma - porównanie sposobów zarabiania pieniędzy w Polsce”  24 maja 2018 r.

 

Aneta Winiarz
Dietetyk, trener personalny i zawodniczka sportów sylwetkowych. Sport, kształtowanie sylwetki i dieta to jej pasja i praca od wielu lat, dlatego z przyjemnością pomaga innym w wyznaczeniu i osiągnięciu celów. Pomaga w planowaniu planów treningowych, żywieniowych i suplementacyjnych. Uważa, że odpowiednia motywacja, doza samozaparcia, fajni ludzie i dobre samopoczucie to podstawa osiągnięcia wymarzonych efektów. Dlatego stawia na kompleksowe wsparcie, swobodę relacji i elastyczność współpracy.
Pani Aneta Winiarz przeprowadziła u nas wykład pt."Od pasji do biznesu: dieta, trening, motywacja" 8 marca 2018 r.