BIURO KARIER I WSPÓŁPRACY Z ABSOLWENTAMI

Strona główna Nasze narzędzia (testy, ćwiczenia) Doradcy zawodowi
drukuj drukuj

Doradcy zawodowi

Konsultacje w ramach doradztwa zawodowego odbywają się osobiście w Biurze Karier i Współpracy z Absolwentami p. 19 (parter) w Budynku Głównym Uczelni przy ul. Podchorążych 2 oraz w formie online poprzez Microsoft Teams. Przed spotkaniem prosimy o wypełnienie formularza (strona główna - klikając w baner) oraz pisząc na maila: kariery@uken.krakow.pl

Wszystkich studentów i absolwentów UKEN, zainteresowanych spotkaniem prosimy o umówienie terminu drogą mailową: kariery@uken.krakow.pl

Biuro Karier i Współpracy z Absolwentami jest czynne od poniedziałku do piątku w godz. 07:30-16.00. Istnieje też możliwość spotkania w innych godzinach, po wcześniejszym ustaleniu terminu z doradcą zawodowym.

DORADCA ZAWODOWY to osoba towarzysząca w planowaniu kariery, udzielająca pomocy na poszczególnych etapach realizacji planu działań.
Narzędzia wykorzystywane w doradztwie: rozmowa doradcza, ćwiczenia, testy i kwestionariusze.

Przykładowa tematyka spotkań indywidualnych z doradcą zawodowym:

NASI DORADCY ZAWODOWI:

mgr Natalia Zaklikiewicz

Z wykształcenia, doświadczenia i zamiłowania doradca zawodowy. Ukończyła studia magisterskie z poradnictwa edukacyjno-zawodowego (UP) oraz zarządzania zasobami ludzkimi (UJ).

Od 2013 roku związana z branżą doradztwa zawodowego/HR. Posiada doświadczenie jako konsultant rynku pracy w firmie zajmującej się outplacementem, wspierajac w powrocie na rynek pracy pracowników zwalnianych grupowo. Przez wiele lat pracowała jako doradca zawodowy i trener zatrudnienia wspieranego wspierając osoby zagrożone wykluczeniem społecznym (w tym klientow 
z niepełnosprawnościami, długotrwale bezrobotnych, wychodzących z kryzysu bezdomności, uzależnionych) w powrocie na rynek pracy.

Ukończyła kilkadziesiąt szkoleń branżowych, m.in.: Kurs Komunikacji Empatycznej (NVC), Coaching kariery i jobcoaching oraz Metody i narzędzia poradnictwa socjodynamicznego. Nabyła uprawnienia do pracy metodą Dialogu Motywującego (DM). Nieustannie podnosi swoje kwalifikacje.

Posiada uprawnienia do pracy narzędziem: "Psychometryczna Analiza Osobowości My Personality Skills", diagnozującym potencjał i zasoby osobiste w kontekście rozwoju społecznego i zawodowego, które wykorzystuje w pracy ze studentami.

Do obszaru jej zainteresowań należy szeroko pojęta tematyka rozwoju osobistego i kształtowania kompetencji miękkich. Ma na swoim koncie setki przeprowadzonych konsultacji indywidualnych i warsztatów grupowych dla różnych grup klientów. W swojej pracy stawia na ciekawość i indywidualne podejście do każdego człowieka, aby zainspirować do poszukiwania swojej drogi zawodowej i zmotywować do działania.

Linkedin: https://www.linkedin.com/in/natalia-zaklikiewicz-n%C3%B3%C5%BCka-97706675

e-mail: natalia.zaklikiewicz@uken.krakow.pl, kariery@uken.krakow.pl

 

mgr Iwona Czaja

Jest doradcą zawodowym z ponad trzyletnim doświadczeniem w prowadzeniu konsultacji zawodowych dla osób dorosłych. Absolwentka Pedagogiki pracy Uniwersytetu Rzeszowskiego, posiada uprawnienia pedagogiczne oraz uprawnienia do diagnozowania narzędziem: "Psychometryczna Analiza Osobowości My Personality Skills". Dodatkowo ma doświadczenie na stanowisku m.in.: job craftera, czy specjalisty ds. szkoleń. W zakres jej działań wchodziła także rekrutacja i prace administracyjno-biurowe.

Do tej pory, jako doradca zawodowy udzielała wsparcia studentom i osobom z niepełnosprawnościami z różnych grup wiekowych. Obszar tematyczny konsultacji dotyczył zagadnień ogólnie pojętego rynku pracy, tworzenia Indywidualnych Planów Działań, weryfikacji poprawności dokumentów aplikacyjnych, bądź przygotowania do rozmów kwalifikacyjnych.

Stale podnosi swoje kompetencje poprzez udział w różnych szkoleniach i webinarach np. z zakresu HR'u, doradztwa zawodowego, umiejętności miękkich itp.

Interesuje się branżą HR, a zwłaszcza odpowiednim przygotowaniem kandydata do procesów rekrutacyjnych i psychologią. W swojej pracy kieruje się szacunkiem do indywidualności klienta oraz zaangażowaniem w powierzone obowiązki.

e-mail: iwona.czaja@uken.krakow.pl, kariery@uken.krakow.pl