BIURO KARIER I WSPÓŁPRACY Z ABSOLWENTAMI

Strona główna Aktualności
drukuj drukuj

Aktualności

21.12.2024

Drodzy Studenci/Studentki,

z okazji Świąt Bożego Narodzenia życzymy Wam zdrowia, radości i wielu niezapomnianych chwil w gronie najbliższych.
Niech ten wyjątkowy czas przyniesie Wam spokój, nowe inspiracje oraz energię do realizacji Waszych marzeń i celów.
A w Nowym Roku 2025 – życzmy sukcesów, satysfakcji z nauki i pracy oraz samych pozytywnych wyzwań! 


Zespół Biura Karier


20.12.2024

UX – zawód przyszłości

Motorola Solutions stawia na kompetencje 4.0

Po maszynie parowej, elektryczności i komputerach - rozwój biotechnologii, nanotechnologii i sztucznej inteligencji ma być punktem zwrotnym w historii ludzkości. Zmiany gospodarcze stworzą nowe zawody, a według teorii czwartej rewolucji przemysłowej 65% dzisiejszych kilkulatków będzie pracować w profesjach, które dopiero powstaną. Już dziś rozwija się m.in. projektowanie UX, które nadaje internetowi „ludzką twarz” i odpowiada na potrzeby współczesnych użytkowników. Jak wygląda ta praca w Motorola Solutions?

W dynamicznie zmieniającym się środowisku biznesowym rośnie znaczenie kompetencji cyfrowych i umiejętności miękkich, takich jak: krytyczne myślenie, komunikacja i adaptacja. UX Designer odgrywa kluczową rolę, łącząc potrzeby rynku z realizacją produktów cyfrowych. Codziennie powstają tysiące nowych aplikacji, co generuje zapotrzebowanie na specjalistów o różnorodnych kompetencjach. Każdy z tych projektów wymaga pracy zespołu, a zaprojektowanie dobrego produktu bez analizy użytkowników jest niemożliwe. UX Designer to więc obecnie jeden z najbardziej poszukiwanych zawodów przyszłości.

UX – życie aplikacji 

Najważniejszą rolą projektanta UX nie jest, jak powszechnie się uważa, ubranie funkcjonalności w szatę graficzną, aby była ona atrakcyjna dla użytkownika. Chodzi przede wszystkim o zaprojektowanie interfejsu intuicyjnego w obsłudze, posiadającego niski próg wejścia. Nauczenie się korzystania z niego powinno być dla użytkownika proste i satysfakcjonujące. Jest to ważne w procesie wdrażania każdej aplikacji dla konsumentów, ale szczególnie w kontekście aplikacji wspomagających systemy wczesnego ostrzegania oraz produktów wspomagających pracę służb ratunkowych, jakie projektuje krakowski oddział Motorola Solutions. Rolą powstałych u nas aplikacji jest pomoc w podejmowaniu decyzji o bardzo złożonym charakterze, koordynacja działań służb ratunkowych i policji, wspomaganie obsługi systemów wczesnego ostrzegania. Praca w bezpieczeństwie publicznym to działanie pod dużą presją czasu, a podejmowane przez funkcjonariuszy decyzje nierzadko na styku życia i śmierci, mają wpływ na fundamentalne kwestie. Dlatego tak ważne jest, aby powstające u nas aplikacje umożliwiały łatwą obsługę urządzeń, dostosowaną do ludzi o różnych kompetencjach cyfrowych oraz odpowiadały na istniejące nawyki użytkowników i wypracowane już standardy. To możliwe jest dzięki całemu zespołowi naszych deweloperów, ale też UX designerów – mówi Marcin Proszak, UX Senior Manager z Motorola Solutions

Jak zaplanować karierę?

Planując karierę w UX, warto poznać kluczowy program do projektowania interfejsów: FIGMA. W tej branży liczą się przede wszystkim praktyczne umiejętności, portfolio i doświadczenie. Warto jednak wykazać się pozyskaną podczas studiów wiedzą. Przydatne kierunki to z pewnością: projektowanie graficzne, informatyka, wzornictwo, kognitywistyka czy psychologia. Szczególnie ta poznawcza, która pomaga zrozumieć potrzeby użytkowników, ich zachowania i sposób korzystania z technologii, co jest niezwykle cenne w UX.

Na własną rękę

Niezależnie od posiadanego wykształcenia można samodzielnie rozwijać wiedzę o UX, korzystając z książek, materiałów online i własnych projektów. Dostępne są także kursy i bootcampy, np. Interaction Design Foundation, CareerFoundry czy Google UX Design Certificate, które szybko uczą praktycznych umiejętności. Warto czytać książki, takie jak „Don't Make Me Think” Steve'a Kruga czy „The Design of Everyday Things” Dona Normana oraz śledzić blogi i podcasty, np. UX Collective czy Nielsen Norman Group. Cenną wiedzę można zdobyć także na webinarach, konferencjach i warsztatach.

Małe kroki - wielkie projekty

Aby zostać projektantem UX, warto łączyć teorię z praktyką i małymi krokami zdobywać doświadczenie. Pomocne w uzyskaniu pracy w tym zawodzie jest stworzenie portfolio, które pokaże pozyskane umiejętności. Na początek można realizować proste projekty, takie jak odświeżenie aplikacji, zaprojektowanie strony czy stworzenie aplikacji mobilnej, dokumentując proces i rozwiązania. Dobrym pomysłem są również staże, praktyki, wolontariaty lub realizacja mniejszych zleceń jako freelancer.

 

Dodatkowych informacji udziela: 

____________________________

Anna Malinowska

Motorola Solutions

e-mail: anna.malinowska@motorolasolutions.pl

 

_______________________________________________________________________

O firmie Motorola Solutions

Motorola Solutions jest światowym liderem w dziedzinie bezpieczeństwa publicznego
i ochrony przedsiębiorstw. Nasze rozwiązania w zakresie naziemnej łączności ruchomej, zabezpieczeń wideo i kontroli dostępu oraz oprogramowania dla centrów dowodzenia, wspierane przez usługi zarządzania i wsparcia, tworzą najbardziej zintegrowany ekosystem technologiczny, dzięki któremu społeczności stają się bezpieczniejsze, a przedsiębiorstwa zachowują produktywność i bezpieczeństwo. W firmie Motorola Solutions wprowadzamy nową erę w bezpieczeństwie publicznym i ochronie. Więcej można się dowiedzieć na stronie www.motorolasolutions.com


14.12.2024

Drodzy Studenci, Drogie Studentki!


Przypominamy o zbliżającym się webinarze pt. "SpoTKANIE z Absolwentami"!

Tym razem naszym gościem specjalnym będzie dr Grzegorz Klimkowski (aktualnie nauczyciel w LO), który opowie m. in. o tym:
  • jak wygląda praca nauczyciela od szkoły podstawowej, poprzez gimnazjum, technikum oraz liceum a skończywszy jako nauczyciel akademicki,
  • jak praca na uczelni wyższej wpływa na pracę w szkole i na odwrót,
  • a także odpowie na pytanie, czy warto zostać nauczycielem (wady i zalety pracy w tym zawodzie).

Szczegóły:

  • 16.12.2024
  • 18:00 - 19:15
  • platforma MS Teams

Zapraszamy do zapisów!

https://tiny.pl/3nj67d3x


13.12.2024

Fundacja Bullerbyn na rzecz wspólnoty dzieci i dorosłych zaprasza studentów kierunków psychologicznych, pedagogicznych oraz pokrewnych do udziału w programie stażowym Akademia Bullerbyn.

Program ten skierowany jest do osób, które pracują lub planują pracę z dziećmi, a jego celem jest kształcenie przyszłych specjalistów świadomie budujących relacje oparte na szacunku i zaufaniu.

Akademia Bullerbyn to ponad 100 godzin intensywnych szkoleń dotyczących pracy z dziećmi i prowadzenia grup dziecięcych, a także trzy tygodnie letnich praktyk pod superwizją. Program stażowy, prowadzony przez Fundację od 2008 roku, daje uczestnikom unikalne doświadczenie, które ułatwia zdobycie pracy w alternatywnych placówkach edukacyjnych i wszędzie tam, gdzie kluczową rolę odgrywają relacje interpersonalne.

Udział w Akademii Bullerbyn jest bezpłatny, a za część praktyk uczestnicy otrzymują wynagrodzenie.

Kim jesteśmy?
Fundacja Bullerbyn od lat tworzy przestrzenie, w których dzieci, rodzice i wychowawcy wspólnie budują społeczności oparte na wzajemnym szacunku i współpracy. Prowadzimy szkoły demokratyczne, grupy dziecięce, poradnię psychologiczną oraz placówkę oświatowo-wychowawczą. Naszą misją jest wspieranie dzieci i dorosłych w rozwijaniu umiejętności społecznych i emocjonalnych.

Zapraszamy do zapoznania się z programem i zapisów na stronie internetowej Fundacji Bullerbyn. To wyjątkowa okazja, by zdobyć praktyczne umiejętności i rozpocząć pracę w obszarze edukacji alternatywnej.

[ 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | następna| ... koniec ] stron: 206