Zapraszamy na wyjątkowy webinar, podczas którego spojrzymy na neuroróżnorodność z wielu perspektyw: osobistej, akademickiej i zawodowej.
SZCZEGÓŁY:
Kiedy: 24 lipca 2025 (czwartek)
Godzina: 11:00–12:30
Gdzie: platforma MS Teams
Prowadzące:
AGENDA:
To wydarzenie dla wszystkich, którzy chcą tworzyć bardziej empatyczne i inkluzywne środowisko, zarówno w życiu edukacyjno-zawodowym, jak i codziennym.
Dołącz i dowiedz się, jak rozumieć, wspierać i czerpać z różnorodności osób neuroróżnorodnych!
Zapisz się teraz: https://tiny.pl/2x8bbbd9
Ruszyła rekrutacja do kolejnej edycji prestiżowego programu stażowego „Blue Book”. Zgłoszenia można przesyłać do 29 sierpnia 2025 r., a wybrani kandydaci rozpoczną swoją 5-miesięczną przygodę w Komisji Europejskiej w marcu 2026 r. w formie płatnego stażu.
Komisja Europejska oferuje dwa rodzaje staży: staż w dziedzinie administracji oraz staż w dziedzinie tłumaczeń w Dyrekcji Generalnej ds. Tłumaczeń Pisemnych (DGT).
Program staży jest otwarty dla wszystkich obywateli UE, bez względu na wiek, płeć, rasę, kolor skóry, pochodzenie etniczne lub społeczne, religię lub przekonania, przynależność do mniejszości narodowej, niepełnosprawność, wiek lub orientację seksualną. Dostępna jest również ograniczona liczba miejsc dla obywateli państw trzecich.
Zgłaszać się mogą absolwenci studiów dowolnego kierunku, pod warunkiem że już uzyskali dyplom (jeśli dyplom nie został jeszcze wydany, z reguły wystarczy wykaz zaliczeń). Wymagana jest znajomość dwóch języków UE.
Szczegóły oraz formularz rejestracyjny dostępne są na:
- https://traineeships.ec.europa.eu/index_en
- https://eu-careers.europa.eu/pl/blue-book-traineeships
Nie przegap tej szansy – aplikuj już dziś!
Masz pasję do nauki i chcesz się nią dzielić?
Rozpoczęła się 20. edycja Konkursu o Nagrodę Marszałka Senatu RP dla dziennikarzy polskich i polonijnych pt. „Polska tożsamość na emigracji. Między integracją a pamięcią”. Celem konkursu jest pokazanie, jak Polonia i Polacy za granicą zachowują swoją kulturę, tradycję i język, a także jak promują polskość poza granicami Polski, a jednocześnie stają się istotną częścią lokalnych społeczności.
Prace w konkursie muszą zostać zgłoszone przez dziennikarzy (autorów) lub redakcje do 31 października br. za pośrednictwem formularza na stronie internetowej Senatu.
Nagrody pieniężne zostaną przyznane w dwóch kategoriach – odrębnie dla mediów tradycyjnych (gazety, czasopisma, radio, telewizja) oraz cyfrowych (portale internetowe, media społecznościowe).
Nagrodami w konkursie są:
I miejsce - 15 tys. zł
II miejsce - 7 tys. zł
III miejsce - 4 tys. zł
Dodatkowo dla debiutujących dziennikarzy polonijnych i polskich z zagranicy przewidziane są staże zawodowe w TVP Polonia i w Polskim Radiu (Polskie Radio dla Zagranicy).
Regulamin i szczegóły na stronie: https://www.senat.gov.pl/dla-mediow/konkurs-o-nagrode-marszalka-senatu2025/