BIURO KARIER I WSPÓŁPRACY Z ABSOLWENTAMI

Strona główna Aktualności Światowy Tydzień Przedsiębiorczości w Małopolsce na Uniwersytecie Pedagogicznym
drukuj drukuj

Aktualności

Światowy Tydzień Przedsiębiorczości w Małopolsce na Uniwersytecie Pedagogicznym
3.11.2016
Uniwersytet Pedagogiczny zaangażował się kolejny raz  w realizację Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości w Małopolsce i jest jednym
z partnerów Urzędu Marszałkowskiego Województwa Małopolskiego
w realizacji tego przedsięwzięcia.

W programie Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości znajduje się wiele atrakcyjnych wydarzeń na które serdecznie zapraszamy. Przedsięwzięcie odbędzie się w dniach 14-20 listopada 2016 r.
Całościowy program Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości w Małopolsce 2016 znajduje się na stronie http://www.tydzienprzedsiebiorczosci.pl/ 





Wydarzenia, które odbędą się na Uniwersytecie Pedagogicznym w ramach ŚWIATOWEGO TYGODNIA PRZEDSIĘBIORCZOŚCI:

Poradnictwo zawodowe (dla kogo: uczniowie, studenci; kiedy: 15.11.2016 – 17. 11.2016 , godz. 10.00 – 14.00)
Poradnictwo zawodowe, konsultacje dotyczące budowania własnej ścieżki kariery.

Zapisy: bks@up.krakow.pl


Warsztaty „Diagnoza i trening kompetencji przedsiębiorczych” (dla kogo: uczniowie, studenci; kiedy: 16.11.2016 , godz. 13.30 – 14.45, sala nr. 434)
Warsztat ma na celu diagnozę i rozwój posiadanych kompetencji przedsiębiorczych z zakresu komunikacji interpersonalnej przez uczestniczących w nim młodych ludzi. Kompetencje przedsiębiorcze, tak ważne na współczesnym rynku pracy rozwijane będą poprzez udział uczestników w szeregu ciekawych ćwiczeń w oparciu o materiały dydaktyczne wypracowane w ramach projektu międzynarodowego RLG.  

Zapisy: bks@up.krakow.pl

Prowadzący: prof. UP dr hab. Wiktor Osuch, prodziekan ds. studenckich Wydziału Geograficzno-Biologicznego UP, członek zespołu projektowego, dr Wioletta Kilar, współautor podręcznika „Przedsiębiorczość w praktyce”, członek zespołu projektowego.

 

· Warsztaty „Kształtowanie postaw przedsiębiorczych i proekologicznych uczniów z wykorzystaniem gry PowerPlayer”(dla kogo: uczniowie, studenci, nauczyciele; kiedy: 16.11.2015, godz. 12.00 – 13.30, sala nr. 435)

 Celem warsztatów jest zapoznanie uczestników z finalnym produktem projektu SUSEN, tj. grą „PowerPlayer” i wskazanie jej zastosowania w edukacji w zakresie przedsiębiorczości i ekorozwoju. W trakcie warsztatów zostanie przedstawiony pakiet gry dostępny na stronie projektu (www.powerplayer.info) oraz przeprowadzona będzie rozgrywka wstępna. Zapraszamy zarówno uczniów do zabawy edukacyjnej, jak i nauczycieli oraz studentów, którzy mogą zobaczyć jakie są możliwości wykorzystania gry w praktyce szkolnej.

Zapisy: bks@up.krakow.pl
Prowadzący: dr Wioletta Kilar, mgr Marcin Semczuk – członkowie zespołu projektowego



 •  Grupa Ratunkowa - jak zarządzać zasobem ludzkim w przedsiębiorstwie

(dla kogo: uczniowie, studenci; kiedy: 16.11.2016, godz. 12.00 – 13.15,
sala nr. 449)
Prowadzący: dr Wojciech Maciejewski, Katedra Ekonomii i Polityki Gospodarczej w Instytucie Politologii
Zapisy: wmaciejewski@up.krakow.pl

Indywidualne konsultacje dla planujących biznes
(dla kogo: studenci, osoby dorosłe zainteresowane poszerzeniem wiedzy; kiedy: 16.11.2016, godz. 16.00 – 17.15, sala nr. 449)

Prowadzący: dr Marta Czyżewska, Katedra Ekonomii i Polityki Gospodarczej w Instytucie Politologii
Zapisy: wmaciejewski@up.krakow.pl

Warsztaty "Kreowanie koncepcji biznesowej"
(dla kogo: studenci, osoby dorosłe zainteresowane poszerzeniem wiedzy; kiedy: 16.11.2016, godz. 13.15 – 14.30, sala nr. 449)
Prowadzący: dr Marta Czyżewska, Katedra Ekonomii i Polityki Gospodarczej w Instytucie Politologii
Zapisy: wmaciejewski@up.krakow.pl

"Etat czy własna firma - podejmij świadomy wybór"
(dla kogo: studenci, osoby dorosłe zainteresowane poszerzeniem wiedzy; kiedy: 16.11.2016, godz. 14.30 – 16.00, sala nr. 449) 
Prowadzący: Sebastian Kolisz, Partner Zarządzający, Dyrektor Regionalny AIP w regionie Polska Południowo-Wschodnia.
Zapisy: wmaciejewski@up.krakow.pl


· Warsztaty „Autoprezentacja”
(dla kogo: uczniowie, studenci, osoby dorosłe zainteresowane poszerzeniem wiedzy;  kiedy: 17.11.2016 , godz. 14.00 – 17.00, sala nr. 18)
Podczas zajęć omawiane będą następujące tematy: przygotowanie do przemowy, mowa ciała, Dress Code, dobre CV 

Zapisy: bks@up.krakow.pl

  

· Spotkanie z przedsiębiorcą na temat własnej firmy jako formy realizacji kariery zawodowej (dla kogo: uczniowie, studenci, osoby dorosłe zainteresowane poszerzeniem wiedzy; kiedy: 17.11.2016, godz. 14.00 - 15.30, Audytorium im.. W. Danka) 

Prezentacja i dyskusja z p. Arkadiuszem Buziewiczem, przedsiębiorcą, praktykiem i propagatorem rozwoju turystyki medycznej w Polsce, współwłaścicielem dużej kliniki stomatologicznej w Katowicach, wcześniej współwłaścicielem kliniki w Wielkiej Brytanii. Swoją przygodę z turystyką medyczną rozpoczynał już w 2008 roku od pozyskiwania brytyjskich pacjentów do jednej z krakowskich klinik. Jest założycielem portalu turystyka-medyczna.com oraz współtwórcą Instytutu Badań i Rozwoju Turystyki Medycznej.

Zapisy: bks@up.krakow.pl

Prowadzący: Arkadiusz Buziewicz, absolwent Uniwersytetu Pedagogicznego
w Krakowie na kierunku geografia z przedsiębiorczością i gospodarką przestrzenną

· Warsztaty przedsiębiorczości w turystyce „Odważ się i zrób to sam! Bądź przedsiębiorczym turystą” (dla kogo: uczniowie, studenci; kiedy: 17.11.2016, godz. 12.30 - 13.45, sala nr. 416)  

Warsztaty mają na celu wskazanie uczniom możliwości samodzielnego organizowania imprez turystycznych z pominięciem touroperatorów i organizatorów turystyki. Uczniowie otrzymują niezbędne narzędzia w zakresie konstruowania elementów składowych wyjazdu, takich jak: usługa noclegowa, przewoźnicka i przewodnicka. Zajęcia bazują na kompetencjach uczniów w zakresie przedsiębiorczości, pracy w grupie i kierowania zespołem. W trakcie warsztatów zostaną wykorzystane materiały dydaktyczne przygotowane przez pracowników Zakładu Turystyki i Badań Regionalnych.

Zapisy: bks@up.krakow.pl

Prowadzący: Warsztaty poprowadzą, w oparciu o własne materiały dydaktyczne,
dr Renata Rettinger, dr Franciszek Mróz, mgr Michał Appollo, pracownicy Zakładu Turystyki i Badań Regionalnych Instytutu Geografii UP.


· Wykład z dyskusją „Kształtowanie postaw przedsiębiorczych uczniów w warunkach reformy systemu edukacji w Polsce” (dla kogo: studenci, uczniowie, nauczyciele szkół różnych typów; kiedy: 18.11.2016, godz. 13.00 - 14.30, Audytorium im. W. Danka)  

Trwające od kilku miesięcy prace nad reformą organizacyjną i programowa systemu oświaty dotykają także edukację w zakresie przedsiębiorczości. Podczas wykładu zostaną zaprezentowane proponowane zmiany w zakresie roli, celów i treści kształcenia z zakresu przedsiębiorczości oraz przeprowadzona zostanie dyskusja na temat projektowanych zmian. Wnioski z wypowiedzi nauczycieli i uczniów w trakcie dyskusji zostaną przekazane osobom przygotowującym nową podstawę programową z zakresu przedsiębiorczości.

Wykład poprowadzi dr Tomasz Rachwał, pełnomocnik JM Rektora UP ds. przedsiębiorczości, kierownik Zakładu Przedsiębiorczości i Gospodarki Przestrzennej IG UP, współautor podręcznika „Krok w przedsiębiorczość” do szkół średnich, redaktor prowadzący czasopisma „Przedsiębiorczość – Edukacja”

Zapisy: bks@up.krakow.pl

 

 

 

 

 

 

Wróć do Aktualności