BIURO KARIER I WSPÓŁPRACY Z ABSOLWENTAMI

Strona główna Aktualności Zostań w domu i ...
drukuj drukuj

Aktualności

Zostań w domu i ...
30.03.2020

Akademickie Biuro Karier zaprasza na kolejny tydzień z cyklu #Zostań w domu i ...

Każda osoba inaczej reaguje na sytuacje trudne i różnie się do nich adaptuje. Izolacja, której obecnie doświadczamy wpływa na każdego w różny sposób. Dr Joanna Heidtman podkreśla, że: „ponad 25% wśród dorosłych w Polsce to osoby żyjące w pojedynkę”. Jak „przetrwać” obecną sytuację, jak dbać o higienę psychiczną, o czym należy pamiętać- o tym wszystkim przeczytacie w artykule- Aktywni single nie znoszą lepiej izolacji.

 

 



Jak będzie wyglądał świat po koronawirusie? Jak będzie wyglądało nasze życie i kontakty społeczne? Czy będziemy mniej konsumować? Czy ta sytuacja skłoni nas bardziej do refleksji nad „Być” a nie „Mieć”? Natalia Hatalska, analityk trendów z Infuture Institute podkreśla, że nigdy nie ma jednego scenariusza, a należy brać pod uwagę 4: załamanie, wzrost, ograniczenie i transformacja. Jak sama podkreśla: „I nie jest tak, że jeden wyklucza drugi. Najczęściej kilka z nich współistnieje, może być realizowanych jednocześnie”. Specjalista podkreśla również, że w tym trudnym dla wszystkim czasie jest również wiele dobra, a dostrzec to możemy obserwując wiele szczytnych inicjatyw. Zachęcamy do uważnego przeczytania artykułu, który wzbudził duże zainteresowania w mediach.
Zachęcamy do refleksji i polecamy artykuł

 

Jak przygotować się do rozmowy kwalifikacyjnej na sucho? A CV już napisane? Ten spis życia jest niezbędny, by prawidłowo przystąpić do jakiejkolwiek rozmowy. Dobre CV nie tylko przyciąga uwagę podczas wstępnej rekrutacji, ale też pomaga być punktem zaczepienia przy rozmowie kwalifikacyjnej. Sprytnie podkreślając swoje atuty, można zwrócić uwagę rekrutera na konkretne, odpowiadające Tobie, zagadnienia.
Dlatego też Akademickie Biuro Karier zachęca do pożytecznego wykorzystania czasu w domu i popracowania nad tym jakże ważnym dokumentem. # Zostań w domu, popraw swoje CV
CV to nasza profesjonalna zawodowa wizytówka. Dlatego ważne jest, by przygotowując ją, bazować nie tylko na dostępnych w Internecie szablonach, ale postarać się, żeby stworzony przez nas życiorys pozwolił nam w pełni się z nim utożsamić. W wolnej chwili zachęcamy do zajrzenia na naszą stronę internetową, na której jest dostępny darmowy Poradnik ABK, a w nim zawarto informację, jak napisać CV
Gdy już wykreujecie swój idealny spis życia, zapraszamy na konsultacje CV - doradcy.zawodowi@up.krakow.pl

 

Dla wielu osób przestawienie na zajęcia online, wykonywanie zadań, które przesyłane są zdalnie może być wyzwaniem trudnym. Taki nowy tryb nauki nie jest łatwy i może okazać się dla wielu studentów bardzo wymagający. Dom przecież kojarzony jest przede wszystkim z miejscem spędzania czasu wolnego i odpoczynku. Jak zatem zmotywować się do nauki? Aby efektywnie wykonywać zlecone zadania bardzo pomocny będzie plan dnia. Dobrze by było wyznaczyć stałe godziny w ciągu dnia na naukę indywidualną i tak kontynuować przez tydzień. Z badan wynika, że nasz mózg najefektywniej pracuje między godziną 8 a 10 rano. Warto również wybierać w tych godzinach najtrudniejsze zadania do wykonania, gdyż umysł nie jest zmęczony. Pamiętać należy również o warunkach, które będą sprzyjać uczeniu się w domu. Warto wyodrębnić przestrzeń, która będzie przeznaczona tylko do pracy. Dobrze jest, aby było to miejsce posprzątane. Nie będzie nas wtedy rozpraszać bałagan. Rozpraszacze typu przychodzące wiadomości na messengera warto wyciszyć. Przestrzeń, lub pomieszczenie w którym będziemy się uczyć powinna być pozbawiona wszelkich niepotrzebnych bodźców. Na przykład włączone radio, które obecnie zalewa nas informacjami o epidemii może niekorzystnie wpływać na koncentrację. Dla niektórych osób natomiast ulubiona muzyka podczas pracy będzie korzystnie wpływać na koncentrację. Każdy powinien osobiście zastanowić się, które bodźce wpływają na pracę stymulująco, a które ją dezorganizują. Na efektywne uczenie się będą wpływać nasze codzienne nawyki, np. wysypianie się, zdrowa dieta i znajdywanie przyjemności w ciągu dnia, jak oglądanie seriali, filmów, czytanie książek, słuchanie audiobooków. Jak natomiast zabrać się za pracę grupową, projekt, który został narzucony w pracy grupowej? Narzędziem pomocnym będzie Microsoft Teams, który umożliwia odsłuchanie wykładów, wideo-konferencji oraz pracę zdalną. Ten trudny czas, który jest czasem odosobnienia od innych osób, można potraktować jako wyzwanie i poćwiczyć kompetencję jaką jest współpraca zespołowa. Światowe Forum Ekonomiczne współpracę zespołową ogłosiło w 2018 roku jako kompetencję przyszłości.

 

Studencie/studentko studiów niestacjonarnych lub absolwencie/absolwentko już od dłuższego czasu myślisz o zmianiezawodowej? Szukasz miejsca, które pomoże Ci rozwinąć kluczowe kompetencje, cenione na rynku pracy? A może ten trudny czas spowodował, że potrzebujesz wsparcia w zakresie poszukiwania swojego miejsca? Mamy dla Ciebie rozwiązanie- zapraszamy do udziału w inicjatywie, która umożliwi Ci skorzystanie ze wsparcia certyfikowanego coacha kariery, a udział w szkoleniach z kreatywności, przywództwa lub współpracy zespołowej pozwoli Ci kształtować kompetencje, które przez Światowe Forum Ekonomiczne są określane jako kompetencje przyszłości. Ze Stowarzyszeniem Doradców Europejskich PlinEU (które jest organizatorem tej inicjatywy) skutecznie odkryjesz kompetencje i podejmiesz inicjatywę! Coaching kariery odbywa się obecnie online, skorzystaj ze wsparcia!

więcej

 

 

Siedzimy w swoich czterech ścianach przybici przez wszechobecną ciężką atmosferę. Tęsknimy za bliskimi, nudzimy się, otaczają nas ponure informacje, ponuro więc się czujemy. Lecz kwarantanna może mieć również zalety. Rzadko kiedy mamy okazję zwolnić na chwilę i wpłynąć na siebie pozytywnie. To dobry moment, by popracować nad sobą – rozwinąć myślenie kreatywne czy… wziąć udział w konkursach. Dlaczego konkursy są tak istotne w samorozwoju? Przede wszystkim sporo z nich wymaga twórczego myślenia, a to przydaje się zawsze i wszędzie. Poza tym wyróżnienie w którymś z nich ładnie wygląda w CV i dobrze też jest się pochwalić swoimi dodatkowymi osiągnięciami podczas rozmowy rekrutacyjnej. Oczywiście zawsze miło dostać także nagrodę za swoje starania. A te są czasami bardzo atrakcyjne.
Wielu wydaje się, że istnieją tylko prestiżowe konkursy literackie, w których trzeba mieć spore doświadczenie pisarskie, by zdobyć choć wyróżnienie. Niekoniecznie. Tak naprawdę konkursów jest mnóstwo – od malutkich, gdzie do wygrania są gadżety firmowe, poprzez większe, w których główną nagrodą może być wycieczka do egzotycznych miejsc, a na zaawansowanych skończywszy. Te ostatnie dotyczą między innymi wysokich nagród pieniężnych, różnego rodzaju stypendiów, a także praktyk w wymarzonym miejscu pracy. Wiadomo, konkurencja jest spora, tym większa więc też satysfakcja, gdy zostanie się zauważonym. Gdy już wybierze się konkurs odpowiadający swoim zainteresowaniom, trzeba podejść do sprawy poważnie. Warto zrobić sobie drobny research, np. porównać prace konkursowe z zeszłych lat, jeśli istnieje taka możliwość. Ważny też jest sam pomysł. Czasami dobrze go skonsultować z kimś zaufanym lub wykonać wcześniej drobną symulację, czy dany projekt jest możliwy do zrobienia. A później nic, tylko działać!
Zachęcamy do zaglądania na poniższe strony internetowe. Znajdują się na nich konkursy z różnych dziedzin, tych bardziej oczywistych (literackie, plastyczne), ale też z tych mniej znanych (architektoniczne, społeczne). Dużo z nich jest adresowanych bezpośrednio do studentów. To najlepszy czas, by znaleźć coś dla siebie i podjąć twórcze wyzwanie!

https://aktualnekonkursy.pl/

https://www.e-konkursy.info/

http://konkursykreatywne.pl/

https://konkursyfoto.pl/

https://kanag.pl/

https://www.mojestypendium.pl/znajdz-konkurs/

https://konkursy.studentnews.pl/

https://www.karierawfinansach.pl/tag/konkursy-dla-studentow

http://www.student.pl/konkursy

https://www.ncbr.gov.pl/aktualne-konkursy/

Wróć do Aktualności