Piękna pogoda za oknem kusi, warto więc czasami przejść się na spacer - pamiętajcie tylko, by przestrzegać wszystkich zaleceń ministerstwa 🙂 A gdy już wrócicie ze spaceru, zajrzyjcie na naszą stronę - codziennie wrzucamy informacje o rozwoju zawodowym czy kompetencjach przyszłości. Podzielimy się z Wami również pozytywnym nastawieniem i zmotywujemy do działania!
Coraz więcej się dzieje online, warto więc być na bieżąco. Na przykład dzisiaj jest pierwszy dzień festiwalu
Women in tech days! Będzie można posłuchać specjalistów z branży, dowiedzieć się o programach stypendialnych czy zadać nurtujące Was pytania. Nie może Was zabraknąć!
Zwrócił się także do Was okręg małopolski ZNP z prośbą o pomoc. Pragną wesprzeć w tej trudnej dla wszystkich sytuacji lekarzy z całej Polski, oferując naukę online dla ich pociech. Zachęcamy do
wolontariatu!
Jeśli już macie dość nauki, to co powiecie na
zawody w chińczyka online? Zgłoszenia można nadsyłać do 3 maja, a do wygrania są ciekawe nagrody. Ilość miejsc ograniczona!
Roman wrócił w czwartek z pracy w dobrym nastroju. Przed nim długi weekend! Nie znał osoby, która by nie lubiła majówki. W tym roku postanowił zostać w domu i spędzić czas z rodziną. No i może jeszcze coś poczyta. Zajrzał do swojej biblioteczki - co by tu wybrać? Może coś z branży? Zawsze kupuje z obietnicą przeczytania, ale jakoś tak nigdy później nie ma na to czasu. Może
"Animale Rationale"? Już wcześniej czytał coś Pawła Fortuny i podoba mu się jego spojrzenie na rzeczywistość. Albo
"Twórcza odwaga" - na pewno znajdzie się tam coś, czego jeszcze nie wie o kreatywności. A może
"Sensotwórczość"? W końcu powinien jak najwięcej się dowiedzieć o dostosowywaniu się zespołów do zmian. Naprawdę trudno się zdecydować.
A na jego półce jest tyle
ciekawych książek. Dlaczego człowiek musi spać? Przecież mógłby wtedy tyle przeczytać... A Wy? Wybraliście już sobie książkę do przeczytania na weekend? Może coś wartego polecenia? Jeśli nie macie pomysłu, to mamy dla Was nowy numer
Commentarii Academici. Miłej lektury!
Czy wiesz, ile wiesz o przedsiębiorczości? Na majówkowy weekend znaleźliśmy dla Ciebie testy sprawdzające Twoją wiedzę. Myślisz, że jesteś przedsiębiorczym guru? A może odwrotnie - przeraża Cię samo słowo ekonomia? Sprawdź się i zobacz, czy Twoja wiedza jest wystarczająca, by odpowiedzialnie prowadzić swój budżet! Uważaj! Niektóre pytania są naprawdę trudne...
http://www.olimpiada.edu.pl/baza-wiedzy/testy-interaktywne/pytanie/1/akcja/losuj/
UPgrade your CV!
W dobie internetu to żaden problem odbywać praktyki czy staże za granicą. Coraz więcej firm przerzuciło się na tryb pracy zdalnej, a to dla Ciebie doskonała okazja, by popisać się na arenie międzynarodowej. Owszem, brzmi to trochę ambitnie, ale nikt od Ciebie nie wymaga znajomości pięciu języków obcych w stopniu zaawansowanym. Grunt to komunikować się z innymi, a z czasem nabędziesz umiejetności rozmowy z każdym obcokrajowcem w obojętnie którym zakątku świata.
Nie nauczymy się za Ciebie języka obcego, możemy jednak doradzić Ci, jak napisać idealne CV po angielsku.
1. Postaraj się unikać błędów językowych. W żadnym języku nie jest to mile widziane, angielski nie jest tu wyjątkiem. Najlepiej daj komuś do przeczytania swoje CV. W końcu co dwie głowy to nie jedna!
2. Sprawdź, jakich rzeczy się nie zamieszcza w angielskim CV. Są to między innymi informacje o płci, wieku czy miejscu zamieszkania. Z obawy przed dyskryminacją pracodawcy wolą unikać tej wiedzy. Z tego też powodu nie zamieszczaj swojego zdjęcia!
3. Pamiętaj o referencjach. W Polsce być może nie są one tak ważne, jak samo doświadczenie, niemniej za granicą na referencje patrzy się trochę inaczej. Jeśli posiadasz już jakieś doświadczenie, poproś swojego poprzedniego pracodawcę o wystawienie referencji po angielsku. Na pewno zaplusujesz!
Przedstawiliśmy Ci trzy istotne rady, tak na dobry początek. Zachęcamy do przejrzenia artykułów dotyczących tworzenia angielskiego CV - błędów, jakie możesz popełnić, jest znacznie więcej ;)
Odsyłamy Cię również do strony pomocwangielskim.pl. Znajdziesz tam mnóstwo aktualnych porad dotyczących nie tylko angielskiego CV, ale także listu motywacyjnego:
Dostęp do usług online przestaje być trudnością, a otwiera nieograniczone możliwości w pracy z klientem. Widzimy to po ilości oferowanych szkoleń online oraz instytucji, które ogłaszają na swoich stronach, że w pełni przystosowały się do pracy zdalnej. W czasach niepewności, pewne jest jedno - warto inwestować w rozwój swoich kompetencji. Nie jesteśmy w stanie obecnie przewidzieć, jak będzie wyglądał rynek pracy po kryzysie, ale takie umiejętności jak kreatywność, elastyczność poznawcza, czy też krytyczne myślenie, nadal będą ważne z punktu widzenia pracodawcy. Dlatego dobrze wykorzystaj ten czas na ich kształtowanie. Zastanawiasz się, w jaki sposób? Podpowiadamy, z jakich form wsparcia możesz skorzystać:
- Doradztwo zawodowe Akademickiego Biura Karier jest dostępne online dla wszystkich studentów UP. Poprzez testy predyspozycji zawodowych online możesz sprawdzić m. in. swój potencjał kreatywny i dowiedzieć się, jak go rozwijać. Prosimy o kontakt poprzez mail:
doradcy.zawodowi@up.krakow.pl- BON UP wspiera online wszystkich naszych studentów w kryzysach psychicznych.
Szczegóły A jeśli jesteś naszym absolwentem lub studentem studiów niestacjonarnych warto pomyśleć o projektach aktywizacji zawodowej. W Stowarzyszeniu PilnEU możesz rozwijać potencjał kreatywny dzięki szkoleniom z Design Thinking lub wzmocnić potencjał przywódczy poprzez coaching oraz warsztaty z przywództwa. Specjaliści czekają na osoby w wieku 17-29 w ramach projektu „OKAPI”. Centrum Informacji i Planowania Kariery WUP realizuje kompleksowe doradztwo zawodowe online. Dzięki niemu możesz poszerzyć wiedzę z zakresu prowadzenia działalności gospodarczej, wykonać testy predyspozycji, czy przygotować się do rozmowy kwalifikacyjnej. Osoby zainteresowane mogą pisać na maila bezpośrednio do doradcy zawodowego:
marek.marczyk@wup-krakow.pl A jeśli interesujesz się odbyciem płatnych staży zawodowych lub otwarciem działalności gospodarczej to warto poznać ofertę projektów Instytutu Turystyki w Krakowie.
Wszystkie formy wsparcia są bezpłatne.