Darmowy multidyscyplinarny projekt dla młodzieży
Akurat jesteś w wieku 16–25 lat? Nie pracujesz? Interesujesz się technologią 2D i 3D? Znasz się na elektronice lub chcesz poznać drukowanie 3D od podstaw? Fablab Kraków wraz z Fundacją Orange zapraszają na multidyscyplinarny projekt związany właśnie z tymi tematami. Kurs trwa od połowy października do około połowy stycznia, a później do końca lutego każdy uczestnik będzie pracował nad własnym projektem. Pod koniec lutego będzie podsumowanie projektu oraz oficjalne zakończenie z wręczeniem certyfikatów.
Projekt składa się z kilku modułów:
Technologie 3D
- Fusion 360 projektowanie (10 godzin teorii i praktyki)
- Drukowanie 3D (5 godzin teorii i praktyki)
Technologie 2D
- Projektowanie 2D (5 godzin teorii i praktyki)
- Szkolenie z obsługi lasera CO2 (8 godzin teorii i praktyki)
- Szkolenie z obsługi vinyl cuttera (4 godziny teorii i praktyki)
Maszyny do szycia (10 godzin praktyki)
Electronika
- Elektronika (5 godzin teorii i praktyki)
- Arduino (10 godzin teorii i praktyki).
Rekrutacja trwa od 18.08.2020 do końca września 2020.
Więcej informacji
Bezpłatne warsztaty dla studentów
Ostatnio podesłaliśmy Wam artykuły o zakładaniu własnego biznesu, a dzisiaj mamy dla Was jeszcze ciekawszą informację! Fundacja Warsztat Innowacji Społecznych organizuje dwudniowe warsztaty związane z dopracowaniem i przetestowaniem swojego pomysłu na biznes. Uczestnicy warsztatów będą uczyć się wykorzystywać takie narzędzia jak: Design Thinking, Business Model Canvas czy Mapa Empatii. Zajęcia prowadzą w pełni wykwalifikowani trenerzy: Janek Strycharz, Łukasz Maźnica, Dawid Sobolak, którzy będą nadzorować Wasze projekty.
Umiejętności i pomysł na biznes (zespołowa praca twórcza).Program składa się z trzech bloków tematycznych:
Zainteresowani? Do wyboru są dwa terminy:
Zgłoszenia można wysyłać do 27 sierpnia. Więcej informacji.
Zdobądź staż lub praktykę w Sekretariacie Generalnym Rady Unii Europejskiej!
Jeśli znasz język angielski i francuski na poziomie C i ukończyłeś pierwszy cykl kształcenia uniwersyteckiego, to możesz się starać o płatny staż, który trwa 5 miesięcy. Sekretariat Rady UE poszukuje stażystów posiadających kwalifikacje w takich dziedzinach jak: prawo, stosunki międzynarodowe, nauki polityczne, tłumaczenia, studia edukacyjne, informatyka, archiwa i zarządzanie dokumentami, zasoby ludzkie, komunikacja, projektowanie geograficzne, inżynieria biochemiczna, multimedia. Możliwy jest zwrot kosztów podróży.
W zależności od bieżących potrzeb codzienna praca na ogół odpowiada obowiązkom młodszych urzędników administracyjnych na początku kariery. Do głównych zadań należy: przygotowywanie spotkań i sporządzanie protokołów, udział w spotkaniach organów przygotowawczych Rady i komitetu stałych przedstawicieli rządów państw członkowskich przy UE, tłumaczenie dokumentów, zbieranie dokumentacji oraz pisanie raportów. Do odbycia możliwe są również praktyki obowiązkowe, nieodpłatne, które trwać mogą od 2 do 5 miesięcy.
Podstawowym kryterium selekcji są wyniki uzyskane na studiach, a także inne osiągnięcia ujęte w formularzu aplikacyjnym.
Przewidzianych jest 100 miejsc na płatne staże, około 20 na bezpłatne praktyki oraz do 6 miejsc płatnych staży dla osób niepełnosprawnych.
Termin aplikowania odbywa się w terminie 31.08.2020 - 28.09.2020
Więcej informacji można znaleźć tutaj.
Zakładanie własnego start-upu nie jest rzeczą prostą. Trzeba pamiętać o zarejestrowaniu firmy, o jej reklamowaniu, o stworzeniu jednolitego przekazu. Jeszcze przed założeniem warto pomyśleć o badaniu rynku, porównaniu konkurencji czy wygenerowaniu kilku początkowych symulacji.
Na każdym z tych kroków powinno towarzyszyć Ci przekonanie, że podstawą biznesu jest zarabianie pieniędzy, reszta to (nie)zbędne dodatki. Dlatego też musisz uświadomić sobie, co sprzedajesz i dlaczego ktoś miałby to kupić, by później odpowiednio wycenić swoją pracę. Wokół odpowiedzi na te dwa pytania można stworzyć misję firmy, własną markę, a także społeczeństwo konsumentów.
I przede wszystkim: czytaj artykuły branżowe, pozwalające uniknąć Ci wielu błędów, ale też działaj i ucz się na własnych. Zbieraj doświadczenie i nie bój się myśleć innowacyjnie!
Na dobry początek podsyłamy dwa artykuły o pierwszych krokach do założenia biznesu oraz od czego zacząć własny biznes? Powodzenia!
Ostatnie ciepłe dni lata - można cieszyć się tymi chwilami, ale warto również pamiętać o rozgrzewaniu swoich synaps. Nic nie działa lepiej niż wartościowa i wnikliwa lektura. Szczególnie, jeśli ktoś przystępuje we wrześniu do obrony lub sesji poprawkowej.
Co w takim razie polecamy?
Od kilku lat w Polsce bardzo dużo pisze się o etyce w biznesie oraz Społecznej Odpowiedzialności Biznesu (ang. Corporate Social Responsibility – CSR). W wielu organizacjach międzynarodowych tworzone są stanowiska specjalisty ds. CSR lub nawet całe działy. Podkreśla się rolę zrównoważonego rozwoju w zarządzaniu firmą, a polityka CSR jest spójna ze strategią firmy. Dlatego chcemy polecić szczególnie studentom ekonomii społecznej blog o tematyce CSR.