BIURO KARIER I WSPÓŁPRACY Z ABSOLWENTAMI

Strona główna Aktualności Słonecznie z ABK!
drukuj drukuj

Aktualności

Słonecznie z ABK!
24.08.2020

Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości organizuje 3-miesięczne, płatne staże oraz możliwość zatrudnienia w obszarze funduszy unijnych i projektowania działań stymulujących rozwój polskiej gospodarki. Program stażowy skierowany jest do wszystkich studentów i absolwentów. Nie ma ograniczeń związanych z kierunkiem studiów. Od kandydatów wymaga się wysokich zdolności analitycznych, umiejętności pracy w zespole, komunikatywności oraz bardzo dobrej znajomości programu MS Office. Nie bez znaczenia jest również otwartość na poznawanie nowych technologii. 

Osoby zainteresowane odbyciem staży mogą się ubiegać o niego w następujących departamentach i biurach: wsparcia przedsiębiorczości, analiz i strategii, komunikacji i marketingu, rozwoju startupów, rozwoju kadr w przedsiębiorstwach, koordynacji wdrażania programów, projektów infrastrukturalnych, zamówień publicznych, informatyki. 

Stażyści, którzy uzyskają pozytywną ocenę podczas stażu, mogą ubiegać się o zatrudnienie w ramach programu Pierwsza Praca w PARP. Uczestnicy tego programu zatrudniani są w oparciu o umowę o pracę. Mogą również uczestniczyć w konferencjach, warsztatach oraz szkoleniach. 

Nabór na staż prowadzony jest w formie stałej. 

Więcej informacji można znaleźć tutaj.


Jestem studentem/studentką i chcę pomóc. 5 sposobów na dbanie o środowisko.

Można segregować odpady, ograniczyć zużycie wody i energii, stosować torby wielokrotnego użytku czy też kontrolować kupowanie ubrań i żywności. Można zamiast samochodu wybrać rower, a zamiast drinków ze słomką – zimny kufel piwa. Co jeszcze może zrobić student, by zadbać o Zieloną Planetę? Poniżej przedstawiamy Wam nasze propozycje.

  1. Udział w szkoleniu GoEAThical! Masz więcej niż 20 lat, a mniej niż 35? Chcesz zaangażować się w kampanie na rzecz odpowiedzialnej produkcji i konsumpcji żywności oraz przeciwdziałania zmianom klimatu? Chcesz pojechać na międzynarodowe spotkania i przyczynić się do zmian społecznych? Udział w tym szkoleniu online to początek Twojej przygody! Po warsztacie zostaną wybrane osoby, które wezmą udział w międzynarodowych spotkaniach w Belgii, Niemczech, Francji, Hiszpanii lub Rumunii. Celem wyjazdów jest opracowanie wraz z ekspertami kampanii społecznej dotyczącej ochrony środowiska realizowanej w Internecie i na terenie całej Unii Europejskiej.
  2. Wolontariat. Jest wiele możliwości wolontariatu, w tym też tych uwzględniających chęć ulepszenia stanu ekologicznego na świecie. Możesz się zapisać do Fundacji Nasza Ziemia i na bieżąco uczestniczyć w organizowanych przez nią wydarzeniach.
  3. Projects Abroad – jest to zestaw projektów z całego globu, gdzie znajdziesz interesujące oferty staży i wolontariatów. Możesz ratować rekiny na Fidżi, chronić żółwie morskie w Meksyku, dbać o rafy koralowe w Tajlandii. Z pewnością znajdziesz coś dla siebie!
  4. Jeśli interesuje Cię współpraca międzynarodowa, wejdź na stronę Europejskiego Korpusu Solidarności. Jest to stosunkowo nowa inicjatywa Unii Europejskiej, umożliwiająca młodym ludziom udział w projektach z zakresu wolontariatu lub rozwoju zawodowego – we własnym kraju lub za granicą – które przynoszą korzyści społecznościom w całej Europie. Sporo z ogłoszonych projektów dotyczy właśnie ekologii.
  5. Możesz się również zaangażować w staże na naszym podwórku. Ministerstwo Środowiska szczególnie zaprasza studentów kierunków: ochrony przyrody, geologii, górnictwa, dziedziny nauk ścisłych i przyrodniczych, nauk rolniczych, nauk społecznych do podjęcia u nich staży i praktyk. W ten sposób można się wiele dowiedzieć o pracy poszczególnych departamentów i zdobyć doświadczenie z pracy w instytucji państwowej.

 

Projekt „Droga do wymarzonej pracy dla absolwenta z niepełnosprawnością”

Fundacja Znajdź Pomoc prowadzi rekrutację do projektu "Droga do wymarzonej pracy dla absolwenta z niepełnosprawnością" w ramach programu „Absolwent” współfinansowanego ze środków Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych. Zaczniemy od cyklu spotkań z psychologiem i doradcą zawodowym, którzy wyznaczą dalszą ścieżkę udziału w projekcie w zależności od Twoich predyspozycji: zdobycie uprawnień zawodowych, ukończenie kursów i szkoleń specjalizacyjnych lub odbycie trzymiesięcznego stażu zawodowego. Przewidziane są również warsztaty przygotowujące do wejścia na rynek pracy, wsparcie pośrednika pracy i coacha.

Kto może wziąć udział w projekcie? Osoby spełniające łącznie poniższe warunki:
- Studenci ostatniego roku studiów lub absolwenci, osoby realizujące naukę w szkole wyższej na ostatnim roku lub posiadające tytuł zawodowy/stopień naukowy wydany nie wcześniej niż 60 miesięcy przed dniem przystąpienia do projektu;
- Osoby z orzeczeniem niepełnosprawności;
- Osoby zamieszkałe na terenie woj. mazowieckiego, śląskiego, podlaskiego, kujawsko-pomorskiego;
- Osoby pozostające bez zatrudnienia (należy rozumieć przez to osobę bezrobotną lub poszukującą pracy, która nie wykonuje żadnej pracy zarobkowej, zarejestrowaną lub niezarejestrowaną w Urzędzie Pracy);
- Nie biorące udziału w innych projektach finansowanych ze środków PFRON.

Co oferujemy w ramach projektu?
- Wsparcie psychologa (3 godz.) i doradcy zawodowego (5 godz.) w zakresie aktywizacji zawodowej;
- Wsparcie pośrednika pracy (30 godz.) i coacha (10 godz.);
- Sfinansowanie wybranego kursu/szkolenia zawodowego (max 120 godz.);
- Trzymiesięczne staże zawodowe wraz ze stypendium stażowym.
Oferowane wsparcie będzie uzależnione od indywidualnie opracowanej ścieżki zawodowej.

Udział w projekcie pozwoli Ci na podniesienie kompetencji oraz pomoże w zdobyciu kwalifikacji zawodowych i ułatwi znalezienie pracy. Liczba miejsc jest ograniczona - zadzwoń do nas już dziś!
 Regulamin projektu i dokumenty rekrutacyjne znajdują się na stronie https://znajdzpomoc.pl/inne-projekty/absolwent/

 

Czy talent może być przekleństwem?

Dzisiaj nasza doradczyni prowadzi szkolenie z rozwoju własnego talentu. Opowie między innymi o tym, dlaczego talent to nie wszystko konieczne do osiągnięcia sukcesu i o jakich jeszcze cechach warto pamiętać, by osiągnąć sukces.

Talent jest bardzo wdzięcznym tematem, który można rozpatrywać na wiele możliwości. Z jednej strony zachwycamy się ludźmi przejawiającymi nieprawdopodobne zdolności z jakiegoś zakresu, zazdrościmy im, a z drugiej - patrzymy na siebie i stwierdzamy, że czegoś nam brakuje. Na naszym szkoleniu dowiecie się właśnie jak walczyć z tym szkodliwym i zupełnie nieprawdziwym uczuciem.

To zagadnienie można rozpatrywać także z zupełnie innej strony. Rzeczywiście na świecie zdarzają się niesamowicie utalentowani geniusze, którym wszystko przychodzi z łatwością. Tyle czy na pewno powinniśmy takim osobom zazdrościć? Ten krótki filmik wyjaśnia, na czym polega klątwa talentu oraz dlaczego bycie wybitnie utalentowanym może być szkodliwe?

„W dzisiejszych czasach firmy biją się o utalentowanych pracowników. Ciężko więc uświadomić sobie, że dla niektórych osób status szczególnie uzdolnionego pracownika okazuje się po prostu klątwą. Są oni ambitni i ciężko pracują, aby spełnić oczekiwania innych. Podczas tego jednak ukrywają swoje prawdziwe potrzeby, starając się upodobnić do otoczenia. Pozbawia to ich energii i ambicji. Bardzo szybko zaczynają więc szukać wyjścia ewakuacyjnego, jakim jest najczęściej odejście z firmy”.

 

Już jutro odbędzie się webinar o talentach, który organizujemy dla naszych studentów. Jest to temat cieszący się dużym  zainteresowaniem, ale też wzbudzającym różne emocje. Dlatego przed webinarem polecamy film, jako idealne wprowadzenie do tego złożonego zagadnienia. W filmie pt. Whiplash główny bohater- Andrew Neimann, który jest perkusistą, ciężko trenuje, aby osiągnąć wymarzony sukces w swojej dziedzinie. Terence Fletcher, jego nauczyciel, o autorytarnym stylu oddziaływania, stosuje manipulacyjne zagrywki w stosunku do głównego bohatera. Chce poddać w wątpliwość wrodzony talent Andrew. Co decyduje o jego osiągnięciach- talent, czy ciężka praca? O tym przekonacie się, oglądając film.
Zapraszamy na jutrzejszy webinar, godzina 11- bądźcie z nami.

Polecamy krótką recenzję filmu.

Wróć do Aktualności