Akademickie Biuro Karier wita wszystkich studentów w nowym roku akademickim! Przygotowujemy dla Was mnóstwo wydarzeń na pierwszy semestr. Obiecujemy, że będzie się działo!
Moc atrakcji dla studentów!
Studia to z jednej strony najlepszy czas na zwieranie znajomości, ale też poważny moment, by zainteresować się tym, co dzieje się wokół. Studenci często mają wyjątkowe przywileje, m.in. w postaci zniżek albo programów stworzonych tylko dla Waszej grupy. Dlatego już od października postanowiliśmy zaangażować Was w to, co wiele firm i fundacji przygotowuje specjalnie dla Was!
1. Program mentoringowy TopMinds 2021 – mocno angażujesz się w rozwój nauki? Ten program jest dla Ciebie! Zgłoś swój udział, a przez kilka miesięcy skorzystasz z: licznych warsztatów i szkoleń, paneli oraz spotkań mentoringowych. Poznasz wiele autorytetów z różnych dziedzin, którzy podpowiedzą Ci m.in. jak zbudować markę osobistą, jak zainteresować tematem słuchaczy, jak zapanować nad stresem. To niepowtarzalna okazja, by zastanowić się, czy ścieżka naukowa jest dla Ciebie! Zapoznaj się z regulaminem i niezwłocznie się zapisz!
2. 10. edycja konkursu na pracę magisterską dot. ochrony konsumentów – masz ukończone prawo, ekonomię, administrację czy zarządzanie? Świetnie! Jeśli Twoja praca magisterska dotyczy właśnie problematyki konsumenckiej, to do 30 października, możesz jeszcze wysłać swoją pracę konkursową. Do wygrania jest nawet 5 tys. zł!
3. Koła naukowe Uniwersytetu Pedagogicznego – chcesz się zaangażować w naukę, ale nie wiesz od czego zacząć? Wybór koła naukowego jest świetnym początkiem! To tutaj będziesz się dzielić wiedzą z rówieśnikami. Czeka Cię też wiele ciekawych przedsięwzięć! Na przykład Koło Matematyków UP co roku organizuje matematyczną ruletkę, a Naukowe Koło Geografów UP ma już w swoim dorobku wiele wspaniałych wycieczek.
4. Fundacja DKMS – zostań studenckim liderem i dołącz do Helpers’ Generation. Poszukiwani chętni do przeprowadzenia rejestracji potencjalnych dawców szpiku wśród swoich koleżanek i kolegów. Jeżeli chcesz zdobyć doświadczenie w organizacji wydarzeń, przeżyć niesamowitą przygodę i przede wszystkim pomóc w ratowaniu życia dołącz do projektu. Kliknij tutaj >>> i wyślij swoje zgłoszenie!
5. XVI. edycja EYe on Tax – rozpocznij nowy rok akademicki, zgłaszając się do konkursu, a już po zimowej sesji może okazać się, że czeka na Ciebie oferta kariery w wybranym zespole podatkowym w EY oraz nagroda pieniężna. Aby mogło się tak stać, wystarczy wypełnić formularz rejestracyjny znajdujący się na stronie i wziąć udział w konkursie. Powodzenia!
Zapraszamy na @IdeaDevelopmentCamp organizowany online w dniach 22-23 października 2020 w ramach Małopolskiego Festiwalu Innowacji. Wydarzenie skierowane jest do osób, które mają pomysł na startup lub przymierzają się do swojego biznesu. Modele biznesowe, dobre rozmowy inwestorskie, źródła finansowania startupów, narzędzia startupowca, networking – to główne tematy warsztatów i zadań jakie postawią przed uczestnikami organizatorzy. Rejestracja na wydarzenie jest darmowa i dostępna TUTAJ
22 października (czwartek)
10:00-11.30 Modele biznesowe w startupach (dr hab. Agnieszka Skala)
Podczas prelekcji wyjaśnione zostanie, co to jest startup i jakie ma związki z innowacjami, czym się różnią startupy od innych organizacji, jak zarządza się startupem i jaką rolę w tym zarządzaniu pełnią modele biznesowe. Uczestnicy dowiedzą się także, jak stworzyć dobry model biznesowy i jak się za to zabrać?
11:30-12:30 Jak nie rozmawiać z inwestorem (Marcin Bielówka)
Podczas prelekcji poruszone zostaną tematy dotyczące inwestycji VC oraz najczęściej popełnianych błędów w rozmowie z inwestorem.
23 października (piątek)
9:00-13:00 Warsztat z tworzenia modelu biznesowego wraz z elementami Lean Management
Prowadzący: Dariusz Bembenek, Łukasz Cieśla
Cel warsztatu: Warsztat ma na celu wyposażenie uczestników w narzędzia oraz techniki rozwoju projektów innowacyjnych, ze szczególnym ukierunkowaniem na projekty startu’powe. Podczas warsztatu, przedstawione zostaną metodologie i taktyki związane z kreatywnym, iteracyjnym i zwinnym rozwojem biznesu, takie jak: Design Thinking, Lean Startup, Customer Development, Cross-Industry Innovation czy Business Model Canvas.
Uczestnicy spotkania zostaną przeprowadzeni przez proces modelowania biznesowego i będę mieli możliwość poznania narzędzi wzbogacających proces rozwoju startupów w obszarze:
• określania problemu i grupy docelowej (tzw. customer-problem fit,),
• określenia zapotrzebowania na dany produkt (tzw. problem - solution fit),
• określenia potencjału danego rozwiązania (tzw. solution-market fit).
Zachęcamy do lektury raportu Międzynarodowej Organizacji Pracy 2020, który ukazuje sytuację młodzieży na światowym rynku pracy. Tematem przewodnim jest technologia i rynek pracy w przyszłości. W najnowszej publikacji omówione zostały konsekwencje zmian technologicznych w kontekście zmian technologicznych. Ponadto przeczytacie o zmianach w charakterystyce pracy i umiejętnościach, które powinna posiadać nowa generacja pracowników. Ciekawy jest również rozdział poświęcony wykluczeniu technologicznemu młodzieży. Raport dostępny jest w języku angielskim. Polecamy >>>
Pamiętaj! Jak wolontariat, to na szczycie! To jest hasło, pod jakim odbywać się będzie wolontariat podczas piątej edycji Kongresu Open Eyes Economy Summit.
Organizatorzy Kongresu podkreślają, że: „otwiera oczy na ważne zagadnienia ekonomii wartości!”.
Chcesz być częścią tego niesamowitego wydarzenia?
Jeśli odpowiedź brzmi tak, to już dziś zgłoś się jako wolontariusz i zainwestuj swój czas w event, który poszerza perspektywę patrzenia na świat!
O walorach wolontariatu pisałyśmy już kilka razy. Zaplanowanie udziału w takich aktywnościach pozwala studentom nie tylko kształtować określone kompetencje, ale również tworzy przestrzeń do rozwoju siebie oraz nawiązywania relacji biznesowych, jak również kształtuje przekonanie o własnej skuteczności.
Wolontariat podczas Open Eyes Economy Summit to okazja do spotkania ciekawych ludzi, otrzymania dawki inspiracji oraz zdobycia nowej wiedzy. Jest to tzw. wolontariat eventowy, czyli krótka forma wsparcia, która się odbywa podczas Kongresu i trwa dwa dni. Jednakże obfituje w szereg bogatych doświadczeń i nawiązanych licznie kontaktów biznesowych. Tegoroczna edycja ma formułę hybrydową tzn. wystąpienia odbędą się w Centrum Kongresowym ICE Kraków, ale będą również transmitowane na internetowej platformie.
Podczas dwóch dni (17-18 listopada) intensywnych dyskusji oraz wykładów, eksperci z różnych części globu wraz z organizatorami będą m.in. dyskutować, jak wyjść z kryzysu współczesnego świata. O atrakcyjności Kongresu świadczą przede wszystkim wspaniali goście reprezentujący różne dziedziny i specjalności. W tym roku do tego grona zaproszono reprezentantów ze świata nauki, praktyków biznesu oraz NGO. Szczegółowy program możesz znaleźć TUTAJ
Zastanawiasz się, jak zostać wolontariuszem piątej edycji Kongresu Open Eyes Economy Summit?
Co oferują i czego oczekują organizatorzy?
-umowę o współpracy wolontariackiej
-opiekę koordynatora wolontariatu i wdrożenie do zadań
-współpracę z młodym i kreatywnym zespołem
-zaświadczenie / referencje
- chęci do działania i pozytywnego nastawienia!
Wyślij swoje zgłoszenie oraz CV na adres: wolontariat@oees.pl
Wraz z nowym rokiem akademickim chcemy Was serdecznie zaprosić do Waszego Akademickiego Biura Karier. Mamy wielką nadzieję, że uda nam się spotkać w tym semestrze. Jesteśmy dla Was stacjonarnie i w sieci. Dzisiaj wszystkich studentów a zwłaszcza tych, którzy rozpoczynają przygodę ze studiowaniem zapraszamy do zapoznania się z nasza ofertą >>>