To już ostatnie litery naszego zawodowego abecadła. Wkrótce Targi Pracy oraz Światowy Tydzień Przedsiębiorczości, więc na bieżąco będziemy tutaj wrzucać informacje związane z tymi wydarzeniami. Bądźcie z nami!
Podczas tegorocznych Targów Pracy odwiedzi nas prelegent, którego być może poznaliście już rok temu podczas Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości 2019. Już po raz drugi - tym razem wirtualnie - będzie u nas gościć Mateusz Zając - wykładowca w Programie Nowoczesne Zarządzenie Biznesem, wolontariusz w programie BAKCYL.
Od 2008 r. roku pracuje w Centrum Prawa Bankowego i Informacji, obecnie na stanowisku Regionalnego Dyrektora Programów Edukacji Ekonomicznej w Krakowie. Przeprowadził ponad 300 wykładów na temat wiarygodności finansowej, zarządzania ryzykiem finansowym, oszczędzania i inwestowania, bankowości spółdzielczej czy cyberbezpieczeństwa na ponad 50 uczelniach w całej Polsce. W tym roku również opowie o bezpieczeństwie w cyberprzestrzeni - co jest niezwykle istotnym zagadnieniem w dobie pandemii i pracy zdalnej. Warto zapisać się na webinar, podczas którego dowiecie się o ochronie przed wyłudzeniami finansowymi w sieci.
Dodatkowo w ramach współpracy z Panem Mateuszem mamy przygotowane dwie atrakcje dla studentów:
Jest wiele sposobów, aby osiągnąć sukces zawodowy. Zanim jednak to się stanie, trzeba ustalić swój system wartości – czy chcemy zarabiać możliwie najwięcej pieniędzy, czy wolimy się skupić na realizowaniu pasji, która niekoniecznie przyniesie nam ogromne zyski? Ponoć najważniejsze, to znaleźć taką pracę, która sprawia nam przyjemność, ale czy praca może być w ogóle przyjemna?
Jeśli zastanowiły Cię te pytania, zachęcamy do lektury książki „Skazany na sukces: znajdź pracę marzeń” Chrisa Guillebeau. To dobry poradnik, w którym znajdziesz zarówno teorię, przykłady z życia wzięte, jak i praktyczne ćwiczenia – wszystko ma na celu dookreślić Ci cel zawodowy i pomóc zaplanować swoją drogę do sukcesu.
Z niej dowiesz się, jak znaleźć swoją pracę marzeń i czym się kierować przy jej wyborze. Poznasz także przydatne wskazówki, by najlepiej rozdysponować swoim czasem pracy czy też by dookreślić swoje obowiązki służbowe tak, by najlepiej Ci odpowiadały. I wiele innych.
Książka jest już dostępna w Biblioteczce ABK. A jeśli nie masz pomysłu, jak rozpocząć swoją karierę, zapraszamy na wirtualne Targi Pracy 2020 – z pewnością znajdziesz tam coś interesującego!
Przypominamy, że wciąż można się do nas zapisywać na rozmowy z doradczyniami zawodowymi. Podczas spotkania możecie:
– sprawdzić swoje predyspozycje zawodowe,
– zweryfikować swoje CV,
– ustalić ścieżkę zawodową.
Wystarczy napisać do nas na doradcy.zawodowi@up.krakow.pl
Jeśli nie macie czasu teraz, to zapraszamy na Targi Pracy 2020! Oprócz różnych szkoleń i webinarów będziecie mogli porozmawiać z przedstawicielami wielu branż czy też spotkać się z doradcą zawodowym 😉 Zapraszamy!
Wkrótce Światowy Tydzień Przedsiębiorczości! Akademickie Biuro Karier zawsze wspierało szeroko pojętą przedsiębiorczość, od kilku lat bierze też udział w tym wydarzeniu. W tym roku wyjątkowo całość zostanie zorganizowana wirtualnie. Czekają na Was inspirujące prelekcje, a także Targi Pracy! Więcej szczegółów poznacie już wkrótce.
Z tej okazji przygotowaliśmy dzisiaj dla Was dwie przedsiębiorcze inicjatywy, w które warto się zaangażować:
1) Projekt „Rozwijanie kompetencji kadry dydaktycznej w zakresie doradztwa edukacyjno-zawodowego (makroregion IV)” – bezpłatne szkolenia online i stacjonarne dla kadry szkół. Informację na ten temat przysłała nam p. Lucyna Skóra, która ostatnio prowadziła u nas szkolenie „Organizacja Czasu, czyli jak sobie pościelesz…”, także warto się zgłosić! Kontakt: lucyna.skora@wp.pl. Pamiętajcie też, że wciąż trwają u nas zapisy do Akademii Kreatywności – w jej skład wchodzi kilka szkoleń pomagających odkryć Wasze pokłady innowacyjności!
2) Projekt Fundacji Court Watch Polska – mimo czerwonych stref działają prężnie i organizują Dni Otwarte, podczas których chcą zaprezentować studentom możliwości zaliczania praktyk w dobie pandemii. Opowiedzą o tym, jak działa panel dla Wolontariuszy i wyjaśnią kwestie formalne dotyczące umów wolontariackich i rozliczania godzin praktyk. Zapisy>>>