Pozostały nam jeszcze trzy litery, by ukończyć alfabet! Wciąż pracujemy nad dwoma ogromnymi wydarzeniami: Targami Pracy online oraz Światowym Tygodniem Przedsiębiorczości Uniwersytetu Pedagogicznego. Zgłaszają sie do nas kolejni prelegenci, więc, jeśli jesteście ciekawi, któ i co przygotował dla Was w listopadzie, zapraszamy do codziennego zaglądania na naszą stronę :)
Świat zmienia się na naszych oczach, a wraz ze światem – zapotrzebowanie społeczne na różne zawody. Wraz z rozwojem technologicznym do lamusa odejdą niektóre branże, a pojawią się nowe. Już teraz jesteśmy świadkami zmian, jakie zachodzą na rynku pracy. Niezwykle opłacalne stają się zawody: influencera, YouTubera, TikTokera, co jeszcze kilkanaście lat temu byłoby nie do pomyślenia.
Sama robotyka na przestrzeni zaledwie kilku lat wynalazła nowe specjalizacje: psycholog sztucznej inteligencji, projektant wrażeń mieszanej rzeczywistości czy menedżer robotów to przykłady jakby żywcem wzięte z science fiction.
Obserwowanie tych zmian z jednej strony jest fascynujące, a z drugiej pozwala znaleźć branżę idealną dla siebie. Dlatego warto na bieżąco czytać raporty i prognozy związane z rynkiem pracy. Szczególnie polecamy raport o zawodach przyszłości, które będą najbardziej poszukiwane na polskim rynku między 2020 a 2030 r. Wśród wymienionych branż znajdują się: medyczne, informatyczne, naukowe.
Raport został przygotowany przez portal InterviewMe, który patronuje organizowanym przez nas Targom Pracy online.
Czy zastanawiało Cię kiedyś, jak wygląda przemówienie idealne? I czy jest ono w Twoim zasięgu? Jakie są zasady dobrego wystąpienia? Wszelkie Twoje wątpliwości rozwieje Maciej Orłoś, który, jako profesjonalny dziennikarz, od wielu lat zajmuje się przemawianiem do publiki.
Z jego podcastu dowiesz się m.in.:
– co zrobić z rękami podczas mówienia;
– czy lepiej stać, czy chodzić;
– jak poradzić sobie z tremą.
Pamiętaj, że jakkolwiek ktoś by nie był wprawny, mogą się zdarzyć wpadki publiczne i jest to jak najbardziej zrozumiałe. Nawet doświadczeni mówcy popełniają błędy. Grunt, to się na nich uczyć. Jeśli ciekawią Cię te doświadczone przez Macieja Orłosia, zachęcamy jeszcze do kliknięcia tutaj>>>
Wciąż można się jeszcze zapisywać na nasze szkolenie online „Wystąpienia Publiczne”! Podczas sześciu godzin szkoleniowych nauczysz się:
– co sprawia, że ludzie chcą nas słuchać;
– jak komunikować się w pierwszej pracy;
– dlaczego warto zadawać pytania otwarte.
Zapraszamy!
W języku polskim utarło się, że upór jest czymś negatywnym. O osobie, która trzyma się swojego zdania lub postanowienia mówimy: "uparty jak osioł". Jednak upór może być też ogromną zaletą. Przede wszystkim pomaga w osiagnięciu zamierzonych celów. Gdy Angela Duckworth definiowała upór, to słowo zestawiła z takimi wyrażeniami: odwaga, silny duch, twardy charakter, siła wolnej woli. I nagle okazuje się, że warto być osłem...
Zachęcamy do obejrzenia wykładu dr. Konrada Bociana z Uniwersytetu SWPS o talencie i uporze. Dowiecie się, dlaczego warto cenić upór bardziej od nawet najbardziej imponującego talentu.