BIURO KARIER I WSPÓŁPRACY Z ABSOLWENTAMI

Strona główna Aktualności Webinary o przedsiębiorczości i rozwoju zawodowym
drukuj drukuj

Aktualności

Webinary o przedsiębiorczości i rozwoju zawodowym
13.11.2020

Światowy Tydzień Przedsiębiorczości i Targi Pracy online zbliżają się wielkimi krokami, zachęcamy więc do zapoznania się z tematami webinarów, które będą prowadzone w ramach tych dwóch wydarzeń.

 

Poniedziałek

9.45 – „Odkryj swój talent!” – wykład otwierający Światowy Tydzień Przedsiębiorczości na Uniwersytecie Pedagogicznym. Wiadomo, że każdy ma jakiś talent, ale tak naprawdę niewielki odsetek ludzi wie, w czym są dobrzy. Warto się nad tym zastanowić i zdefiniować swoje umiejętności – to pomoże zrozumieć siebie i rozwinąć się zawodowo. O talencie opowie Jacek Sysak – ekspert z obszaru Zarządzania Talentami. Przez większość swojego doświadczenia pracował w wewnętrznych działach personalnych dla firm globalnych na takich stanowiskach jak: HR business partner, manager ds. relacji pracowniczych, doradca ds. szkoleń i rozwoju, doradca ds. personalnych, manager ds. rozwoju talentów. Zapisz się i dowiedz się jak najwięcej o talentach!

dołącz do spotkania

 

11.00 – „Innowacje produktowe w ramach koncepcji CSR” – wykład poprowadzony przez dr Katarzynę Kowalską, adiunkta w Katedrze Ekonomii i Polityki Gospodarczej UP. Pani Doktor zajmuje się tematyką przedsiębiorstw: konkurencyjnością, współpracą, strategiami rozwoju. Specjalizuje się również w CSR, czyli społecznej odpowiedzialności przedsiębiorstw. W skrócie jest to strategia zarządzania przedsiębiorstwem uwzględniająca nie tylko zysk bezpośredni, ale również zaangażowanie w interesy społeczne i sprawy środowiskowe. Warto zainteresować się tym tematem, zwłaszcza gdy ktoś w najbliższym czasie planuje założyć własny start-up.

dołącz do spotkania

 

14.00 – „Jak napisać dobry wniosek na dotację na start w biznesie?” – to kolejna przedsiębiorcza prelekcja, poprowadzona przez dr Martę Czyżewską, adiunkta w Katedrze Ekonomii i Polityki Gospodarczej UP. Pani Doktor zajmuje się przedsiębiorczością, innowacyjnością przedsiębiorstw, finansowaniem venture capital. Opowie o tym, na co trzeba zwrócić uwagę, przy składaniu wniosku na dotację, a jakich błędów nie popełniać.

dołącz do spotkania

 

14.00 – „Jak się prezentować online w biznesie” – wykład poprowadzony przez naszego absolwenta, Adama Rogalę, który jest trenerem wystąpień publicznych online i offline. Uczestnicy spotkania otrzymają praktyczne wskazówki na temat autoprezentacji podczas wszelkiego rodzaju wideokonferencji, rozmowy kwalifikacyjnej online czy też przemówień online. Zachęcamy do zapisów, ponieważ temat jest jak najbardziej aktualny – coraz więcej branż korzysta z możliwości pracowania zdalnie, a to wiąże się ze zmianą etykiety zawodowej.

dołącz do spotkania

 

Środa

8.30 – „Fablaby jako miejsca inkubacji przedsiębiorczości” – wykład poprowadzony przez dr. Krzysztofa Salę, adiunkta w Katedrze Badań nad Zrównoważonym Rozwojem UP. Pan Doktor zajmuje się polityką gospodarczą Polski i państw europejskich, polityka społeczną, turystyczną, ekologiczną i rozwojem zrównoważonym. Opowie o wspieraniu rozwoju przedsiębiorstw za pomocą małych pracowni, których celem jest pomoc w pracy nad projektami i pomysłami. Fablaby to bardzo innowacyjne rozwiązanie, a w Polsce istnieją od niedawna w tej formie. Warto bliżej przyjrzeć się temu zjawisku i sprawdzić, jak bardzo fablab w stanie pomóc konkretnej jednostce.

Pobierz bezpłatny bilet

 

10.00 – „Zarządzanie talentami - personal branding” – warsztat poprowadzony przez Monikę Kowalską–Kołakowską (ponad 17 lat doświadczenia w obszarze HR, prawa pracy i tematyki kadrowo-płacowej) i Bożenę Stanio (ponad 16 lat doświadczenia w obszarze HR, marketingu i promocji). Panie spróbują zdefiniować talent, pomogą dookreślić uczestnikom, czym się wyróżniają, znaleźć ich mocne strony i wyznaczyć życiowe cele.

Zapisz się: bozena.stanio@up.krakow.pl

 

12.00 – „Przedsiębiorczy uczeń - jak rozwijać swoją wiedzę i umiejętności finansowe?” – wykład poprowadzony przez dr Wiolettę Kilar, Dyrektora Instytutu Geografii UP. Pani Doktor zajmuje się procesami kształtowania się i funkcjonowania przedsiębiorstw, szczególnie ponadnarodowych korporacji i ich oddziałów, a także przemianami struktur przestrzennych przemysłu w różnych układach przestrzennych. Specjalizuje się również w nauczaniu przedsiębiorczości. Warto zapisać się na warsztat, zwłaszcza gdy planuje się wdrażać przedsiębiorczość w szkołach. Podczas webinaru pozna się praktyczne wskazówki, jak nie zrazić uczniów do tematów finansowych i jak ich zainteresować innowacyjnością w życiu.

Dołącz do spotkania

 

14.00 – „Dobre praktyki w biznesie” – wykład poprowadzony przez dr Paulinę Szyję, adiunkta w Katedrze Badań nad Zrównoważonym Rozwojem UP. Pani Doktor zajmuje się polityką gospodarczą, ekonomią rozwoju i ochrony środowiska, a także międzynarodowymi stosunkami gospodarczymi. Warto się zapisać i poznać odpowiednie działania przedsiębiorcze.

Pobierz bezpłatny bilet

 

 

Czwartek

Podczas Targów Pracy odbędą się:

 

9.00 – „Pierwszy krok na drodze do kariery w IT – programy stażowe w Akamai” – webinar poprowadzi Monika Krasulak, która jest związana z branżą rekrutacyjną od ponad 3 lat. Obecnie reprezentuje Emerging Talent Representative w Akamai, gdzie jest odpowiedzialna za rekrutację i przebieg programów stażowych. Ukończyła zarządzanie zasobami ludzkimi na Uniwersytecie Jagiellońskim.

 

9.00 – „Step Abroad with AIESEC” – webinar poprowadzą wolontariusze z firmy AIESEC: Klaudia Jachnik, Kamila Ząbek, Dawid Skoczek. Opowiedzą o możliwościach, jakie daje wolontariat lub staż w firmie AIESEC i wyjaśnią, dlaczego taka forma współpracy z firmą idealnie się sprawdza dla kogoś, kto myśli globalnie, uwielbia podróże, oraz pragnie zdobyć doświadczenie liderskie. Podczas spotkania wolontariusze przedstawią projekty: Global Volunteer i Global Talent & Global Teacher.

 

9.45 – „Sztuka pisania CV” – webinar poprowadzą przedstawicielki firmy Wilson HCG: Edyta Pawka, Natalia Stajuda. Opowiedzą, jak ważne jest pierwsze wrażenie. Omówią:

  • na co zwracają uwagę rekruterzy, przeglądając CV;
  • typowe błędy i jak ich uniknąć;
  • sprawdzone narzędzia i kreatory;
  • jak szybko stworzyć idealne CV.

 

11.00 – „Nie daj się zaskoczyć na rynku pracy – poznaj firmę ABB!” – webinar poprowadzą przedstawiciele ABB: Kinga Witek i Krzysztof Nowak. Opowiedzą o tym, czym zajmują się na co dzień oraz nad jakimi rozwiązaniami pracują. Słuchaczy zabiorą w podróż po biurach ABB – zarówno tych zlokalizowanych w Krakowie, jak i innych krajach. Podpowiedzą, jakie możliwości rozwoju czekają na kandydatów, opowiedzą także o aktualnych ofertach pracy i staży.

 

11.00 – „Jak skutecznie przejść proces rekrutacji do firmy Jacobs” – webinar poprowadzi Dominik Krzywiński, starszy rekruter, w Jacobs pracuje od 5 lat. Z wykształcenia psycholog i trener, posiada kilkunastoletnie doświadczenie w obszarze rekrutacji oraz zarządzana zasobami ludzkimi. Zajmuje się prowadzeniem rekrutacji na różnorodne stanowiska w obszarze GBS (Global Business Solutions). Prowadzi szkolenia dla managerów i pracowników z zakresu rekrutacji i selekcji pracowników.

 

12.00 – „Jak uniknąć czkawki na rozmowie rekrutacyjnej” – webinar poprowadzi Matylda Studenny, specjalista ds. Rekrutacji z sześcioletnim doświadczeniem w prowadzeniu kompleksowych procesów rekrutacyjnych w kraju i za granicą na stanowiska korporacyjne. Doświadczenie zdobywała pracując jako rekruter w agencjach rekrutacyjnych oraz międzynarodowych korporacjach. W PepsiCo od lipca 2020 zajmuje się głownie rekrutacją kandydatów dla sektora finansowego i IT. W rekrutacji stawia na profesjonalizm oraz otwartość, chętnie podzieli się wiedzą na temat procesu rekrutacyjnego, udzielając wskazówek, jak najlepiej przygotować się do rozmowy rekrutacyjnej.

 

12.30 – „Bezpieczeństwo w cyberprzestrzeni. Ochrona przed wyłudzeniami finansowymi” – webinar poprowadzi Mateusz Zając, przedstawiciel firmy Nowoczesne Zarządzanie Biznesem. Uczestnicy dowiedzą się o :

  • bezpieczeństwie danych osobowych;
  • bezpieczeństwie w mediach społecznościowych
  • bezpieczeństwie haseł i danych dostępowych
  • bezpiecznym korzystaniu z urządzeń mobilnych;
  • bezpiecznej bankowości elektronicznej;
  • najpopularniejszych próbach wyłudzeń finansowych oraz o sposobach, jak się przed nimi chronić.

To oczywiście nie koniec atrakcji przygotowanych w ramach tych dwóch wydarzeń. Są jeszcze przewidziane gry i konkursy, dlatego zapraszamy jeszcze tutaj>>>, gdzie jest rozpisany cały harmonogram.

Zachęcamy również do rejestracji na Targi Pracy: https://targipracyup.pl/

Wróć do Aktualności