BIURO KARIER I WSPÓŁPRACY Z ABSOLWENTAMI

Strona główna Aktualności 5 szablonów prezentacji, które warto znać
drukuj drukuj

Aktualności

5 szablonów prezentacji, które warto znać
1.12.2020

Dużo się dzieje w wirtualnym świecie, oj, dużo. Prędzej czy później będziecie musieli w jakiś sposób się zaprezentować online czy też stworzyć prezentację, choćby i na zajęcia. O ile już tego nie robiliście. Dlatego warto poznać kilka szablonów, które pozwolą Wam zaoszczędzić czas oraz zaprezentować swój materiał w jak najbardziej atrakcyjny sposób.

 

Microsoft PowerPoint

To król tworzenia prezentacji, tak jak Word przoduje w dokumentach. Jest bardzo intuicyjny, jeśli już ktoś kiedykolwiek pracował na którymś z MS Office. Ma bardzo dużo opcji – możliwość dołączenia zdjęć, filmów, muzyki, stworzenia animacji. Pracuje się na szablonach, które można opcjonalnie przerabiać kolorystycznie.

Wada: szablony niektórym trochę się przejadły, wszyscy znają już charakterystyczny wygląd PowerPoint, więc jeśli chcemy porażać graficznie, lepiej wybrać inne narzędzie.

Zaleta: łatwy w obsłudze system, możliwość dodawania i edytowania tabel i wykresów. W systemie można też tworzyć zaawansowane wzory fizyczne czy matematyczne.

Top 5 trików w PowerPoint

 

Canva

O tym programie wspominaliśmy nie raz – jest to program posiadający mnóstwo szablonów, m.in. do CV, dokumentów firmowych, grafik na media społecznościowe i prezentacji. Jest dość łatwy w obsłudze – dla początkujących polecamy wybrać po prostu szablon i zrobić prezentację pod niego, z kolei tych, co już się zapoznali z tym programem, zachęcamy do kreatywnych zastosowań – można śmiało bawić się kolorami, zmieniać grafikę, font, a nawet dostosowywać cały układ do swoich potrzeb. Możliwości jest naprawdę sporo.

Wada: niektóre opcje są dostępne jedynie w wersji premium.

Zaleta: możliwość stworzenia animacji i konwertowania pliku do różnych formatów: jpg., png., pdf, GIF, a nawet MP4.

Jak zrobić szybko prezentację w Canvie

 

Genially

Szablony prezentacji w formie animowanej – również idealne dla początkujących. Ciekawe rozwiązania graficzne, przykuwające oko. Szablony oczywiście są edytowalne – można je dowolnie dodawać lub usuwać. Menu jest mniej więcej takie jak w Canvie, więc jeśli ktoś korzystał z jednego narzędzia, to nie powinien mieć problemu z odnalezieniem się w tym drugim.

Wada: czasami program nie jest dostosowany do języka polskiego, np. wyszukiwarka obrazów jest lepsza przy zastosowaniu słów kluczowych z języka angielskiego.

Zaleta: spory wybór nie tylko zdjęć, ale różnych elementów graficznych, dzięki czemu można lepiej spersonalizować swoje szablony.

Podstawy tworzenia w darmowym programie Genially

 

Prezi

To trochę bardziej zaawansowane narzędzie. Daje nowe możliwości prezentacji, gdzie np. slajdy są wpisane w jedną, wielką grafikę i dopiero po zbliżeniu wyświetla się konkretny slajd. Dzięki takim zabiegom prezentacje są bardzo dynamiczne, więc przy odpowiednim rozplanowaniu slajdu nie powinniście mieć większych problemów

Wada: narzędzie nie jest zbyt intuicyjne, warto więc przed planowaniem prezentacji obejrzeć kilka tutoriali.

Zaleta: ogromny wybór szablonów i efekt WOW w wersji końcowej.

Tutorial: Prezi – jak zrobić oryginalną prezentację?

 

Focusky

Narzędzie do tworzenia najlepiej animowanych prezentacji. Sami nazywają się alternatywą dla PowerPointa. Sporo rzeczy jest dostępnych tylko w premium, ale przy odpowiednim kreatywnym podejściu, prezentacja z darmowej wersji również będzie robiła wrażenie.

Focusky ma bardzo szerokie zastosowanie, dlatego też warto poświęcić trochę czasu, żeby pochylić się nad nim i poznać wszystkie jego opcje. Idealny dla grafików, którzy w pełni mogą wykorzystać tutaj swój potencjał.

Wada: dostępny tylko w języku angielskim.

Zaleta: dużo opcji związanych z mind-mappingiem oraz efektami 3D.

Focusky Tutorial: how to create an animated presentation

 

Jeśli chcecie odkryć sztukę prezentacji online, kliknijcie tutaj>>> Przygotowaliśmy szkolenie idealne dla Was!

Wróć do Aktualności