Ambasadorzy Kariery UE to program w ramach którego studenci wybrani na ambasadorów UE w ramach uczelni partnerskich promują możliwości pracy w instytucjach Unii Europejskiej.
Celem programu jest promowanie możliwości odbywania praktyk i zatrudnienia w strukturach UE wśród społeczności studenckiej.
Jakie zadania ma do wykonania Ambasador Kariery UE?
Zadaniem Ambasadora jest aktywne promowanie możliwości pracy w instytucjach UE wśród studentów swojej uczelni oraz dystrybuowanie informacji, m.in. przez utworzone w tym celu media społecznościowe (Facebook, Instagram), organizacje studenckie działające na uczelni czy organizowane spotkania z przedstawicielami instytucji UE. Ambasador współpracuje z organizacjami studenckimi, Akademickim Biurem Karier UP, KPRM i EPSO. Organizuje spotkania z interesującymi gośćmi reprezentującymi instytucje europejskie, przygotowuje prezentacje, uczestniczy w targach pracy.
Kto może zostać ambasadorem?
Poszukujemy osób z motywacją, które będą promować możliwości pracy w instytucjach UE i które posiadają następujące umiejętności i cechy:
Ponadto konieczne będzie oświadczenie, iż student - ambasador w trakcie całego roku studenckiego 2021/2022 będzie przebywał na macierzystym uniwersytecie, tzn. np. nie planuje wziąć udziału w ERASMUS, czy też innych programach wymiany studenckiej (niespełnienie tego warunku praktycznie uniemożliwia pełnienie obowiązków studenta - ambasadora - reprezentanta danej uczelni).
Bycie ambasadorem to okazja do nawiązania nowych znajomości w kraju i za granicą, możliwość rozwinięcia swoich kompetencji i umiejętności dzięki szkoleniom organizowanym przez EPSO i KPRM, zdobywanie doświadczenia w otoczeniu międzynarodowym podczas studiów, współpraca ze społecznością studencką UP, m.in. poprzez przekazywanie informacji na temat możliwości pracy w strukturach UE, szansa na rozwój kompetencji w obszarze wystąpień publicznych, marketingu, HR-u, dzięki czemu CV stanie się atrakcyjniejsze dla przyszłego pracodawcy.
Wybrani kandydaci wezmą udział w szkoleniu organizowanym przez EPSO: dwie osoby w Brukseli, pozostali "Ambasadorowie Karier UE" - w Warszawie z udziałem ekspertów EPSO.
Rekrutacja
Aplikuj na ambasadora UE! Wypełnij ten dokument i prześlij wraz z nim swoje CV w języku angielskim (można skorzystać z https://europa.eu/europass/pl) na adres mailowy abk@up.krakow.pl do 31 marca 2021 włącznie. Prosimy o umieszczenie na CV klauzuli ze zgodą na przetwarzanie danych osobowych.
Spośród wszystkich kandydatów zostaną wyłonione 3 osoby, które zaprosimy na rozmowy kwalifikacyjne. Komisja rekrutacyjna składająca się z pracowników Akademickiego Biura Karier UP wybierze ostatecznego kandydata na Ambasadora Kariery UE na Uniwersytecie Pedagogicznym.
Informujemy, że Akademickie Biuro Karier UP skontaktuje się z wybranymi kandydatami.