Zapraszamy do udziału w spotkaniu online #GlobalnyBiznes?, które odbędzie się we wtorek 16 marca o godz. 18:00. Spotkanie kierowane jest do wszystkich osób zainteresowanych przedsiębiorczością. Nie zabraknie na nim znanych prelegentów, którzy podzielą się swoimi receptami na sukces, także ten w skali globalnej.
Zaproszeni prelegenci przybliżą, w jaki sposób osiągnęli sukces. Pokażą co można zrobić, by poszerzyć grono odbiorców swoich produktów i usług, wykraczając przy tym poza granice naszego kraju.
Wśród prelegentów zobaczymy Igora Klaję, Prezesa OTCF, właściciela marek 4F i Outhorn, Michała Pękałę, VP Growth Doc Planner i jednego z co-founderów ZnanyLekarz.pl, Edytę Kocyk - CEO SiDLY oraz Michała Gwiazdowskiego, General Managera w Brainly.
Igor Klaja jest prezesem grupy OTCF, właściciela marek 4F i Outhorn. Odzieżowej marki 4F nie trzeba bliżej przedstawiać. Kojarzą ją praktycznie wszyscy miłośnicy aktywności sportowej. 4F od 2008 roku współpracuje z Polskim Komitetem Olimpijskim, przygotowując stroje reprezentacyjne na igrzyska olimpijskie. Ponadto jest partnerem odzieżowym komitetów olimpijskich sześciu europejskich państw. Produkty OTCF dostępne są nie tylko w Polsce, ale od 2016 roku można je kupić także w 47 innych krajach, w tym w Portugalii czy krajach nadbałtyckich. OTCF jest obecny w 47 krajach m.in. w Czechach, na Słowacji, Litwie, Łotwie czy w Rumunii. Firma rozwija też rynek hurtowy w Rosji i na Ukrainie oraz w Niemczech i Austrii. Wraz z nastaniem pandemii 4F zaproponowało formułę 4FSPOT – kawiarnię połączoną z przestrzenią zakupową.
Michał Pękała jest jednym z co-founderów popularnej platformy ZnanyLekarz, współzałożycielem i wiceprezesem ds. rozwoju firmy DocPlanner. Obecnie platforma DocPlanner obsługuje miesięcznie 30 milionów pacjentów oraz 62 tysiące lekarzy, jest liderem rynku w Polsce, Brazylii, Meksyku, Włoszech i Turcji. Michał zajmuje się m.in. uruchamianiem usług w nowych krajach, zwiększaniem ruchu na rynku oraz przewodzeniem operacji przejęcia Doctoraliii.
Edyta Kocyk jest współzałożycielką firmy SiDLY, produkującej opaskę jej pomysłu, dzięki której osoby starsze mogą czuć się bezpiecznej, a ich opiekunowie pozostają spokojniejsi o los swoich najbliższych. Opaska na nadgarstek wyposażona jest w pulsometr i sensory do pomiaru temperatury skóry, przypomina o zażywaniu leków, ma detektor upadków i przycisk SOS oraz usługę geolokalizacji. SiDLY z powodzeniem wprowadza swój produkt na rynku europejskim.
Michał Gwiazdowski jest General Managerem Brainly - internetowej platformy typu Q&A, która pomaga uczniom w odrabianiu prac domowych i poszerzaniu swojej wiedzy. Obecnie Brainly to ponad 100 mln użytkowników w 35 krajach na całym świecie! Portal zarządzany jest z trzech biur – z Nowego Jorku, Barcelony i Krakowa. Rozwój Brainly i ekspansja na globalnym rynku następował równolegle z zainteresowaniem inwestorów - do tej pory firma otrzymała wsparcie w wysokości 150 mln dolarów, m.in. od Learn Capital, Manta Ray i Runa Capital.
Moderatorem wydarzenia, na którego potrzeby zostanie zorganizowane studio online w Muzeum Lotnictwa Polskiego w Krakowie, będzie Maciej Kautz - konferansjer, moderator, dziennikarz radiowy i telewizyjny.
Przybliżamy program spotkania:
18:00 - 18:10 - wystąpienie otwierające, Tomasz Urynowicz, Wicemarszałek Województwa Małopolskiego,
18:10 - 18:40 - „Jak zbudować silną markę”, Igor Klaja, prezes OTCF (właściciel marek 4F i Outhorn),
18:40 - 19:10 - „Czego nauczył się Docplanner wchodząc do kolejnych krajów?”, Michał Pękała, VP Growth, DocPlanner (ZnanyLekarz.pl),
19:10 - 19:40 - „Jak przygotować produkt do globalizacji”, Edyta Kocyk, CEO, SiDLY,
19:40 - 20:10 - „Na co zwrócić uwagę wybierając rynki zagraniczne”, Michał Gwiazdowski, General Manager, Brainly,
20:10 - Podsumowanie i zakończenie wydarzenia.
Uczestnictwo w tym wydarzeniu jest darmowe, warunkiem udziału jest jednak wcześniejsza rejestracja, której można dokonać tutaj
Spotkanie jest organizowane w ramach projektu pn. „Startupowa Małopolska – wsparcie przedsiębiorczości w regionie”, współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej (Europejski Fundusz Rozwoju Regionalnego) w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Małopolskiego na lata 2014-2020.