BIURO KARIER I WSPÓŁPRACY Z ABSOLWENTAMI

Strona główna DLA STUDENTA/ABSOLWENTA Wolontariat
drukuj drukuj

Wolontariat

Ruszyła rekrutacja dla projektantów i projektantek UX - wolontariuszy, do Funduszu Sektor 3.0 2024/2025

(Zgłoszenia do 25.10) 

https://sektor3-0.pl/aktualnosci/ruszyla-rekrutacja-dla-projektantow-i-projektantek-ux-do-funduszu-sektor-3-0-2024-2025/


 

Poszukiwani wolontariusze na IX Kongres Open Eyes Economy Summit w Krakowie!

Jeżeli chcesz wzbogacić swoje CV, wziąć udział w tworzeniu międzynarodowego wydarzenia oraz poznać ludzi ze świata nauki, biznesu i polityki, dołącz do teamu i zostań wolontariuszem podczas IX Kongresu Open Eyes Economy Summit, który odbędzie się 19-20 listopada 2024 r. w Centrum Kongresowym ICE.

 

Jak możesz się zarejestrować? Wystarczy, że wejdziesz na stronę i wypełnisz formularz:

https://kongres.oees.pl/wolontariat/

 

Zapisz się i dołącz do wyjątkowego wydarzenia, którym na pewno uatrakcyjnisz swoje CV!

Więcej informacji uzyskasz pisząc na adres e-mail: wolontariat@oees.pl

 

Punkt Pośrednictwa Wolontariatu!

Z radością informujemy, że Centrum Obywatelskie Centrum C 10 uruchomiło Punkt Pośrednictwa Wolontariatu! Cel to sektora pozarządowego poprzez łączenie organizacji poszukujących wolontariuszy z osobami gotowymi do podjęcia działań na rzecz społeczności.
Tworzone są dwa rejestry:
  • Rejestr organizacji poszukujących wolontariuszy,
  • Rejestr kandydatów na wolontariuszy.
Jeżeli mieszkasz lub studiujesz w Krakowie i chcesz zaangażować się w działalność społeczną, serdecznie zapraszamy do współpracy! Centrum pomaga określić predyspozycje kandydatów i oferujemy różnorodne możliwości działania.
Rejestracja jest bezpłatna i niezobowiązująca. Wypełnienie formularza zajmuje tylko kilka minut: https://forms.office.com/pages/responsepage.aspx?id=j8sR-eHj70KoiAHkPCm8VE7CzGl0iGNKvEKPoR5vGvtUMEpVNkZKQVlYOURQVEZWVUpITUM5Vk81My4u

Rekrutacja wolontariuszy do Akademii Przyszłości

Rozpoczęła się rekrutacja wolontariuszy i wolontariuszek do Akademii Przyszłości! To wyjątkowy program społeczny działający w całej Polsce, który zmienia życie dzieci, które nie wierzą w siebie.

Co możesz zrobić? Znajdź jedną godzinę w tygodniu na indywidualne spotkania z podopiecznym. Podaruj swoją uwagę, doświadczenie i serdeczny uśmiech. Dzięki Tobie dzieci mogą odkryć swoje talenty i uwierzyć w siebie.

Kto może dołączyć? Każdy, kto ma czas i chęć, by pomóc dzieciom! Akademia Przyszłości zapewnia szkolenia, narzędzia i wsparcie ekspertów.

Jak się zgłosić? Wejdź na www.akademiaprzyszlosci.org.pl i wyślij swoje zgłoszenie.

Dołącz do nas i zmieniaj życie dzieci na lepsze!

 

 

Wakacyjne warsztaty z projektorem - trwa rekrutacja!

 

Połącz wolontariat z relaksem na łonie natury! Wyjedź do małej miejscowości, podziel się z dziećmi swoją pasją i odpocznij w otoczeniu przyrody.

Zostań wolontariuszem_ką w Wakacyjnych Warsztatach z PROJEKTOREM! Zapisy: https://www.projektor.org.pl/zapisy/student/ 

Potrzebujesz odpoczynku w otoczeniu przyrody? Jednocześnie chcesz się rozwijać i zrobić coś dobrego dla innych? Program PROJEKTOR zaprasza na „wolocation" - trzydniowy wakacyjny wyjazd łączący wolontariat z relaksem łonie natury.

Czym jest „wolocation”?

„Wolocation" to innowacyjna forma wyjazdu, która łączy wolontariat z wypoczynkiem. Podczas „wolocation" studenci-wolontariusze podróżują do malowniczych małych miejscowości. Przez połowę dnia prowadzą zajęcia z dziećmi z lokalnej społeczności. Dzielą się swoimi pasjami, umiejętnościami i zainteresowaniami. Od nauki języków obcych przez sztukę, muzykę, sport po nauki ścisłe. Możliwości są nieograniczone! W drugiej połowie dnia natomiast - mają czas i przestrzeń na relaks.

Jak to działa? 

  • Rekrutacja

Wypełnij formularz [klik] i wybierz jedną z malowniczych małych miejscowości na PROJEKTORowej mapie. Możesz zgłosić się wspólnie ze znajomymi lub poznać kogoś nowego w ramach PROJEKTORa. 

  • Przygotowanie 

Weź udział w e-learningu o metodach pracy z dziećmi oraz w konsultacjach online z pracownikami Programu. Podpisz także oświadczenie wolontariusza. 

  • Podróż 

Wyjedź na 3 dni do małej miejscowości. Masz zapewniony nocleg i wyżywienie. Otrzymujesz także kieszonkowe na pokrycie kosztów dojazdu i zakup materiałów na zajęcia.

  • Dzielenie się pasją 

Wspólnie z innymi wolontariuszami poprowadź zajęcia edukacyjne dla dzieci w wieku 6-12 lat. Warsztat trwają 3 dni (po 5 godzin dydaktycznych dziennie). Podziel się z dziećmi tym, co Cię interesuje — pasją do muzyki, malarstwa, języków obcych, nauk ścisłych albo literatury. Możliwości są nieograniczone! 

 

  • Odpoczynek

W czasie wolnym zrelaksuj się na łonie natury lub poznaj okolicę. Odpocznij od zgiełku miasta i naładuj baterie wśród przyrody. 

  • Ewaluacja i certyfikat

Po zakończeniu zajęć z dziećmi wypełnij ankietę ewaluacyjną i otrzymaj z certyfikat! 

 

Dlaczego warto dołączyć?

„Wolocation" oferuje wyjątkową szansę na połączenie przyjemności z pożytecznością. Poprzez prowadzenie zajęć z dziećmi, nie tylko zyskasz satysfakcję z pomagania innym, ale także rozwiniesz się osobiście i zawodowo, ucząc się nowych umiejętności, budując swoją empatię i sprawdzając się w pracy zespołowej.

Dodatkowo, „wolocation" umożliwia Ci poznanie nowych ludzi i zrelaksowanie się wśród przyrody. W czasie wolnym możesz wybrać się na spacer po pobliskich szlakach, zanurzyć się w książce na brzegu jeziora lub po prostu delektować się spokojem wiejskiego życia. Możliwości jest więcej niż jesteś w stanie sobie teraz wyobrazić!

Wybierz malowniczą małą miejscowość z mapy i wypełnij formularz zgłoszeniowy! 

https://www.projektor.org.pl/zapisy/student/ 

 

Jest dostępnych tylko 100 miejsc dla wolontariuszy i wolontariuszek z całej Polski. 

 

Jeśli jesteś gotowy na przygodę, która pozwoli Ci zrobić różnicę w świecie, jednocześnie dając Ci możliwość relaksu i czerpania radości z natury, to „wolocation" jest dla Ciebie! Dołącz do PROJEKTORa i stwórz coś pięknego dla lokalnych społeczności i dla siebie!

__________

 

Szczegółowe informacje są dostępne na stronie internetowej: https://www.projektor.org.pl/student/

__________

 

Kontakt: 

Biuro Programu PROJEKTOR

ul. Marii Curie Skłodowskiej 3, lok. 32

20-029 Lublin 

pon - pt. 8:00-16:00

 

czat: www.projektor.org.pl/ 

e-mail: biuro@projektor.org.pl

tel.: 507 703 240

 

 

 

 



Zostań Wolontariuszem

Chcesz wziąć udział w organizacji jednej z największych charytatywnych imprez biegowych w Polsce? Chcesz przekonać się, że współpraca biznesu, samorządu terytorialnego i organizacji pozarządowych nie tylko jest możliwa, ale i owocuje? Dołącz do grona wolontariuszy Poland Business Run!

Fundacja Poland Business Run po raz kolejny organizuje charytatywny bieg biznesowy. Bieg, który promuje zdrowy styl życia, zachęca do dobrej zabawy a jednocześnie „stawia na nogi”. W jaki sposób? Dochód zebrany podczas całego wydarzenia przeznaczony jest na zakup protez dla osób z niepełnosprawnością ruchu oraz po mastektomii.  

Poszukujemy wolontariuszy, którzy razem z nami włączą się w przygotowania w Krakowie.

Chętnie nawiążemy współpracę z grupami zorganizowanymi (np. grupy szkolne, grupy działające przy stowarzyszeniach, uczelniach, kluby zainteresowań, grupy działające w ramach wolontariatu pracowniczego itd.) oraz osobami indywidualnymi. Największe zaangażowanie wolontariuszy przewidziane jest na koniec sierpień i początek września. Mile widziane doświadczenie wolontariackie.

Wolontariuszem może być osoba, która ukończyła 13 lat.

Główne zadania dla wolontariuszy to:

  • pomoc przy wydawaniu pakietów startowych w Biurze Zawodów w dniach 03.09- 07.09 br.
  • pomoc w strefie medalowej, wydawania wody, strefie zmian i szatni w dniu biegu tj. 8 września (niedziela) w Krakowie
  • pomoc na trasie biegu (pomoc w utrzymaniu porządku, służba informacyjna) w dniu 8 września (niedziela) w Krakowie 

Gwarantujemy:

  • pisemne porozumienie wolontariackie,
  • ubezpieczenie NNW,
  • przygotowanie stanowiskowe,
  • pamiątkową koszulkę,
  • poczęstunek,
  • przyjazną atmosferę pracy, niezapomniane emocje,
  • zaświadczenie o współpracy,
  • możliwość uczestnictwa „od kuchni” w największym charytatywnym biegu w Polsce.

Formularz zgłoszeniowy  --> https://forms.gle/2nsafDuzrbJt89Yh7 <-- 

Zapraszamy!

W przypadku wątpliwości lub dodatkowych pytań - prosimy o przesłanie maila na adres: wolontariat@polandbusinessrun.pl 

 

 

 

Wolontariusze/wolontariuszki do programu wytchnieniowego poszukiwani!  

W Stowarzyszeniu Mudita pomagamy osobom, które opiekują się swoimi dziećmi (lub dorosłymi bliskimi) z niepełnosprawnością. Aktualnie prowadzimy nabór do programu wolontariatu wytchnieniowego.

 

Jeśli:

  • Masz wolne 2-3 godziny w tygodniu.
  • Chcesz pomagać innym.
  • Jesteś osobą zaangażowaną i pomysłową.
  • Nie boisz się kontaktu z ludźmi
  • Chcesz działać w środowisku osób z niepełnosprawnościami.
  • A może masz dobry kontakt z dziećmi?

 Zgłoś się i zostań wolontariuszką wytchnieniową lub wolotariuszem wytchnieniowym :)

 

Jest to praca wolontariacka

- Realizujemy praktyki i staże studenckie.

- Oferujemy zaświadczenia i referencje.

- Zapewniamy szkolenia i warsztaty.

- Możesz liczyć na wsparcie koordynatorek, superwizję.

 

Zgłoszenia i pytania: wolontariat@stowarzyszeniemudita.pl

 

 

 

 

Trwa nabór na Wolontariat #OFFVOLO w ramach 17. edycji Międzynarodowego Festiwalu Kina Niezależnego Mastercard OFF CAMERA (26.04.2024-5.05.2024)😊

Nasza inicjatywa #OFFVOLO to możliwość poznania tajników organizacji festiwalu filmowego od zaplecza, rozwinięcia swoich indywidualnych talentów, poznania wielkich nazwisk ze świata kinematografii i produkcji oraz nabycia wielu innych bezcennych umiejętności przydatnych w późniejszych zawodowych krokach. A przede wszystkim – dołączenie do #OFFVOLO to bycie częścią naszej offowej rodziny, gdzie wspieramy się, dzielimy wiedzą i razem świętujemy kino!

Organizatorzy zapraszają do:

 

 

 

 

 

 

Rejestracja wolontariuszy na RIDE FOR THER LIVING 2024 (26.06-30.06.2024) właśnie ruszyła!


Serdecznie zapraszamy do udziału w tym niezwykłym wydarzeniu. Od 2014 roku ludzie z całego świata spotykają się, aby przyjechać na rowerach z Auschwitz do JCC w Krakowie! Ride For The Living to coś więcej niż przejazd rowerowy - to podróż pełna nadziei i jedności

Na wolontariuszy czeka:
  • 4 dni (26-30.06) wartościowych wydarzeń, upamiętniających ofiary Holokaustu i świętowania zwycięstwa życia i Jego Ocalałych
  • możliwość poznania ludzi z całego świata
  • doświadczenie przy organizacji międzynarodowego wydarzenia
  • szlifowanie j. angielskiego w praktyce
  • możliwość poznania nowych kultur
  • nowe, wartościowe przyjaźnie
  • udział w wykładach i wydarzeniach zamkniętych
  • zaświadczenie o odbyciu praktyk oraz wolontariatu
Nie zastanawiaj się, dołącz już dziś!
Kliknij w link rejestracyjny → https://form.jotform.com/232843835318057 i przygotuj się na najbardziej ekscytujące i pracowite 4 dni w swoim życiu!

 

 

 

 

 

 

Wolontariat studencki Miesiąca Fotografii w Krakowie


 

 

Poszukujemy osób do współpracy przy obsłudze wystawy (w godzinach i dniach otwarcia wystawy do wyboru przez każdą osobę), jak również oferujemy możliwość sprawdzenia praktycznych umiejętności jak oprowadzania po wystawie według indywidualnych pomysłów i koncepcji wolontariuszek i wolontariuszek.


Poniżej informacje praktyczne dla osób chętnych do współpracy:


  • możliwość odbycia praktyk studenckich w różnym wymiarze godzinowym;
  • zdobycie i poszerzenie wiedzy praktycznej na temat produkcji wydarzenia artystycznego oraz zagadnień związanych z aranżacją wystawy;
  • pracę w środowisku inkluzywnym, wielokulturowym; 
  • bezpośredni kontakt z artystami i kuratorami oraz specjalistami sztuk wizualnych;
  • współtworzenie w ważnym wydarzeniu w nowej przestrzeni na mapie artystycznego Krakowa;
  • możliwość realizacji autorskich warsztatów edukacyjnych i oprowadzań po wystawie.

 

Wystawa czynna: 18.11.2023.- 7.01.2024 od czwartku do niedzieli w godzinach 15:00-19:00

 

Wystawa będzie nieczynna w dniach 22.12.2023-1.01.2024 i 6.01.2024


Podstawowy zakres czynności osoby zaangażowanej w Wolontariat i/lub praktyki:

- otwieranie przestrzeni wystawy (procedura uzgodniona z organizatorem)

- włączanie oświetlenia (według instrukcji organizatora) 

- nadzór nad funkcjonowaniem prac multimedialnych (projektory, nagłośnienie)

- kontrola biletów wstępu i frekwencji na wystawie

- udzielanie podstawowych informacji o wystawie, projektach, wydarzenia towarzyszących - - aktywna komunikacja z publicznością.

- ścisła współpraca z osobami z ramienia Miesiąca Fotografii nad szczegółami dotyczącymi przebiegu wydarzenia.

 

Link do formularza zgłoszeniowego: https://docs.google.com/forms/u/1/d/12gAnnBw5Vj4At3yBGZwufjmEZBzEzFWfDOhoFurl8ng/edit?usp=drive_web



Informacje o wystawie:


Wystawa „HOW ARE YOU?” jest głosem w sprawie współczesnych problemów związanych z wojną i kryzysem migracyjnym. Kuratorkami projektu są artystka wizualna Natalia Wiernik oraz syryjska pisarka i poetka Kholoud Charaf. Kuratorki prowadzą narrację w kierunku refleksji nad zjawiskiem traumy i formami jej przepracowania, tworząc wystawę odnoszącą się bezpośrednio do kwestii codziennego funkcjonowania  w obliczu toczących się konfliktów. Postawione w tytule wystawy pytanie ma moc terapeutyczną; próby nazywania emocji sprzyjają procesom leczenia i odzyskiwania sprawczości. Na wystawie prezentujemy prace artystów i artystek różnych narodowości i kultur, a ich język i sposób wypowiedzi będzie się nawzajem przeplatał i uzupełniał, tworząc wielogłos na temat wspólnoty doświadczeń. solidarności i konieczności współdziałania.


Artystki i Artyści:

Kholoud Charaf (SYR/A) Izabela Makocka (PL) Michał Maliński (PL) Maria Matiashova (UA), Anastasiia Nekypila (UA) Eleonora Stassi & Irfan Yildiz (IT/CH, Kurdystan/CH) Dima Tolchakov (UA) Olga Stein Kalynovska-Kravchuk (UA) Nastasiia Leliuk (UA) Maria Słabek (PL) Szymon Wołek (PL) SDK Słonecznik & Kolektyw Livyj Bereh (PL/UA)


Otwarcie: 17.11 godz. 19:00


Miejsce: Galeria Bunkier Sztuki / Pałac Potockich, Rynek Główny 20, poziom -1, wejście na wystawę przez dziedziniec


Performance: godz. 19:30 („Room of Words” Marii Matiashowej, a także „Pieśni oporu i nostalgii” Eleonory Gelawêj przy akompaniamencie Ramseya Ay)

Kuratorka: Natalia Wiernik

Współpraca: Kholoud Charaf

Projekt graficzny: Gabriela Basta-Zabawa

Aranżacja: Bartek Buczek

Więcej szczegółów na stronie wydarzenia: https://fb.me/e/1oVI6XcZV

Organizator: Fundacja Sztuk Wizualnych

Współorganizator: Galeria Bunkier Sztuki

Partnerzy: Pałac Potockich, Akademia Sztuk Pięknych im. Jana Matejki w Krakowie

 

 

Interesujesz się tematyką startupów i przedsiębiorczości? Jeśli tak to mamy coś dla Ciebie!

Szukamy dwóch wolontariuszy na nasze wydarzenie Carbon Footprint Challenge, które odbędzie się już 21 października, w Grand Parade przy ulicy Kotlarskiej 11, Kraków, w godzinach 8.30 - 15.30 lub 15.30 - 23.00.

Twoim głównym zadaniem będzie: pomoc przy organizowaniu przestrzeni, rejestracji uczestników, pomoc przy podawaniu posiłków i przy przeprowadzeniu wydarzenia.

Carbon Footprint Challenge - jest to jednodniowy event podczas którego drużyny studenckie będą mogły pod okiem naszych mentorów rozwinąć swój pomysł na biznes, a następnie przedstawić go przed naszym jury i zawalczyć o jedną z trzech głównych nagród. Będą mogli również wziąć udział w ciekawych warsztatach oraz otrzymają jeden ciepły posiłek, śniadanie, kolację i dostęp do bufetu kawowego. 

Więcej informacji na temat samego wydarzenia:https://fb.me/e/2Xi6MwPct

Co zyskujesz będąc wolontariuszem na naszym wydarzeniu?

- każdy wolontariusz otrzyma certyfikat wzięcia udziału w wydarzeniu,

- dostanie śniadanie, obiad, kolację dostęp do bufetu kawowego oraz ciepły posiłek w postaci pizzy (w zależności od zmiany),

- będziesz miał okazję poszerzyć swoją wiedzę na temat startupów oraz przedsiębiorczości,

- zyskasz doświadczenie w przeprowadzaniu tego typu  eventów,

- poznasz wielu nowych ciekawych ludzi.

 

Zgłoś się już dziś wypełniając formularz! 

https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSeMH_n0q6GIOZNjEEsuAArCEetw4mIBu-c1gvhj9LSmcm_Mig/viewform?fbclid=IwAR3cWc8mjJqzx94Bul0LWk0YHkGGTExMt6lrDzstylX7DAYCmdefF-QdrFA

Wolontariat 3i czas START! 🛎

Zapraszamy serdecznie wszystkich studentó, którzy chcą pomagać dzieciom ze spektrum autyzmu w Maltańskim Centrum Pomocy,bawiąc się w oparciu o metodę 3i! 🙂

Co to takiego?

METODA 3i: intensywna, indywidualna, interaktywna 👍

Metoda 3i jest metodą rozwojową, bazującą na indywidualnej relacji dziecka z wolontariuszem, opartą na zabawie terapeutycznej. Celem terapii jest doprowadzenie dzieci z autyzmem do poziomu komunikacji, który pozwoli na ich udział w życiu społecznym. Przeszkoleni wolontariusze prowadzą indywidualne sesje z dzieckiem, każdy 1 godzinę raz w tygodniu w naszym przedszkolu.

Zapewniamy wolontariuszom: szkolenia, superwizje, mentoring i możliwość równoczesnego odbywania praktyk w naszym przedszkolu.

📌Terminy szkoleń wstępnych 📆
19.10.2023r.
24.10.2023r.
w godz. 17:00-20:00 ⏰

Jesteś zainteresowany?

Koniecznie się z nami skontaktuj! 📧

Zgłoszenia prosimy przesyłać na adres 3i@maltanskiecentrum.pl

 

Jeśli lubisz dzieci, interesuje cię jak funkcjonuje Wadowicki Uniwersytet Dzieci, chcesz zdobyć praktyki pedagogiczne potrzebne na studia?

 

A może chciałbyś zostać wolontariuszem i pomagać podczas wykładów i warsztatów WUD? Zgłoś się już dzisiaj! 

Organizacja sobotnich warsztatów to również zasługa wolontariuszy. Pomagają w opiece nad studentami, w organizacji zajęć, koordynacji warsztatów. Zostając praktykantem lub wolontariuszem wspierasz, pomagasz i rozwijasz młode, dziecięce talenty! Dzięki twojemu wkładowi, zaangażowaniu i energii nasz Wadowicki Uniwersytet Dzieci może rozwijać się jeszcze lepiej.

Jeśli chcesz zostać wolontariuszem lub zdobyć praktyki zawodowe i pomagać nam w działaniach WUD czekamy na twoje zgłoszenie na adres ewelina@wck.wadowice.pl

 


Szlachetna Paczka i Akademia Przyszłości poszukuje wolontariuszy!

Obecnie poszukiwani:

  • Wolontariuszy_ek ds. zmiany świata 

  • Wolontariuszy_ek, którzy odmienią świat Dziecka

"Naszym Wolontariuszom_kom proponujemy nie tylko satysfakcję z niesienia pomocy, ale przede wszystkim wpływ na zmianę świata, poczucie ogromnej satysfakcji i radości. Bez wątpienia będzie to propozycja atrakcyjna dla studentów chcących inwestować w swój rozwój osobisty i zawodowy."

Aplikacja przez stronę:

Aplikacja przez: https://www.superw.pl/zostan-wolontariuszem-paczki/?utm_source=biurokarier&utm_medium=referral&utm_campaign=wolo2023&utm_content=malopolskie






Poszukiwani Wolontariusze!

Stowarzyszenie WIOSNA jest organizacją powstałą w 2001 roku. Działa ona na terenie całej Polski, realizując takie programy jak SZLACHETNA PACZKA czy AKADEMIA PRZYSZŁOŚCI.

- Szlachetna Paczka od 22 lat pomaga najbardziej potrzebującym, przywracając godność, marzenia i dając nadzieję na zmianę tym, którzy już dawno ją stracili. Szlachetna Paczka to nie jednorazowy prezent - to skuteczny, całoroczny i jedyny na świecie system pomocy bezpośredniej, który łączy ogromną skalę działania z tym, że konkretny człowiek wciąż pomaga w nim konkretnemu człowiekowi. W ubiegłej edycji Szlachetna Paczka dotarła z pomocą do ponad 15 400 rodzin w trudnej sytuacji materialnej. Udało się to dzięki pomocy blisko 12 000 wolontariuszy. 

- Akademia Przyszłości od 20 lat zmienia życie dzieci, które straciły wiarę w siebie. Wykorzystując System Motywatorów Zmiany – unikalną metodologię pracy wolontariusza z dzieckiem – przeprowadza je od porażki w szkole do sukcesów w życiu.

 

Obecnie poszukiwani są Koordynatorzy ds. Promocji Szlachetnej Paczki i Akademii Przyszłości, bez których Mądra Pomoc dla potrzebujących nie będzie możliwa. To właśnie oni, w 16 województwach w Polsce rekrutują zespoły Specjalistów_ek ds. Promocji, którzy odpowiadają za kontakt z mediami, partnerami, prowadzą Paczkowe i Akademiowe social media i wspierają Wolontariuszy_ki w działaniach.

 

Co daje uczestnictwo w w/w wolontariacie?

  • rozwój osobisty i cenione kompetencje, które sprawiają, że nasi wolontariusze są atrakcyjnymi kandydatami dla każdego pracodawcy – zarządzanie, organizacja eventów, praca projektowa;  

  • umiejętności interpersonalne i komunikacyjne, czyli kluczowe składniki każdego sukcesu,

  • wpływ na otoczenie, lokalną społeczność,

  • sieć kontaktów biznesowych do artystów, urzędników, lokalnych biznesmenów.  

 Więcej informacji dotyczących zgłoszenia się do ról można uzyskać na stronach www.superw.pl/zostan-kdsp/ www.superw.pl/zostan-sdsp/

 

 

 

 

Fundacja Runmageddon poszukuje wolontariuszy!

Wolontariat organizowany jest przez Fundację Runmageddon, która od ponad 7 lat prężnie działa w obszarze sportowym i zrzesza w swoich szeregach ponad 1500 osób rocznie.  

Lokalizacja eventu: TAURON ARENA, ul. Stanisława Lema 7, 31-571 Kraków

Godziny wolontariatu:

Sobota (13.05.2023r) I ZMIANA

6:00-16:00

Sobota ( 13.05.2023r) II ZMIANA

14:00-19:00

Sobota ( 13.05.2023r) NOCNY 

19:00-24:00

Zapraszamy również do pomocy w: 

 

Proponowane strefa do obstawienia: Strefa Trasy, Strefa Miasteczko (Biuro Zawodów, Meta, Depozyt) Strefa Kids.

Dokładny opis stref, na których można pomagać:

Trasa

Opis: Każdy wolontariusz otrzymuje swoją przeszkodę... do nadzorowania! Czasem w grupie, a czasem w pojedynkę, ale zawsze w jednym celu: tworzyć niezapomnianą atmosferę na trasie! Dopingowanie, pilnowanie, sędziowanie – tu nie ma miejsca na nudę!

Dla kogo: Dla urodzonych kibiców i sprawiedliwych sędziów – dobra zabawa jest ważna, ale regulamin – rzecz święta. Mile widziane zainteresowanie biegami przeszkodowymi, ale bez obaw – i tak przejdziesz szkolenie!

Runmageddon Kids

Opis: To miejsce, gdzie Runmageddonową przygodę przeżywają dzieci w wieku 4-11 lat! Najbardziej kolorowa i uśmiechnięta strefa na całej imprezie! Tu również dzielimy się pomiędzy start, metę i trasę, a w każdym z tych obszarów wspieramy i dopingujemy małych bohaterów!

Dla kogo: Dla osób, które lubią przebywać wśród dzieci i potrafią zmotywować naszych najmłodszych zawodników do pokonywania przeszkód i samych siebie! Energia, uśmiech i niezliczona ilość zbitych piątek są tu na porządku dziennym! Jeśli szukasz trochę więcej spokoju, a dodatkowo jesteś świetnie zorganizowany/a, zapraszamy do Biura Zawodów KIDS.

Biuro zawodów

Opis: To miejsce, które podczas trwania eventu cały czas tętni życiem! Osoby komunikatywne świetnie się sprawdzą jako główne źródło informacji dla naszych zawodników, którzy odbierają tutaj pakiety startowe.

Dla kogo: Do Biura Zawodów zapraszamy osoby pozytywne, kulturalne, komunikatywne i dobrze zorganizowane! Panie z czarującym uśmiechem znajdą u nas miejsce, malując numery startowe na twarzach podekscytowanych zawodników.

Meta

Opis: Strefa pozytywnych emocji – satysfakcji, okrzykom radości i gratulacjom nie ma końca! Wolontariusze na mecie wręczają zawodnikom należne im trofea (medale, buffy), napoje i dbają o zwrot chipów do pomiaru czasu.

Dla kogo: Dla ciepłych, radosnych osób, które z uśmiechem przywitają naszych strudzonych walką zawodników Runmageddonu i nie obawiają się pobrudzenia od ich gorącego przytulania!

Depozyt

Opis: W depozycie zawodnicy zostawiają swoje rzeczy pod odpowiednim numerem, a po biegu mogą je odebrać. Wszystko musi być tu świetnie zorganizowane. Nie obawiaj się nudy – czasem bijemy tu rekordy kroków!

Dla kogo: Potrafisz działać szybko i lubisz porządek? Nawet jak nie lubisz, to polubisz! ;) Zapraszamy!

 

Co zapewniamy dla Wolontariuszy: 

- zaliczenie praktyk lub stażu,

- zaświadczenie o odbytym wolontariacie, 

- całodzienne wyżywienie (śniadanie, obiad, kolacja),

- koszulkę techniczną oraz bandankę Runmageddon,

- bony na start w biegach lub bony na odzież SMMASH,

- profesjonalną opiekę organizatorską,

- ubezpieczenie NNW,

- nocleg.

 

Zgłoszenie na Wolontariat

Chęć udziału w Wolontariacie można zgłosić na 2 sposoby:

- przez stronę www.runmageddon.pl/wolontariat

- telefonicznie pod numerem: Jagoda - 530 650 267 (dostępny od poniedziałku do piątku, w godzinach 9:00-17:00)

- mailowo pod adresem jagoda.krupa@runmageddon.pl


 

Wolontariat w Maltańskim Centrum Pomocy w Krakowie poszukuje wolontariuszy!

 

Zapraszamy wolontariuszy, którzy chcą pomagać dzieciom ze spektrum autyzmu w Maltańskim Centrum Pomocy, bawiąc się w oparciu o metodę 3i!
METODA 3i: intensywna, indywidualna, interaktywna

Metoda 3i jest metodą rozwojową, bazującą na indywidualnej relacji dziecka z wolontariuszem, opartą na zabawie terapeutycznej.
Celem terapii jest doprowadzenie dzieci z autyzmem do poziomu komunikacji, który pozwoli na ich udział w życiu społecznym.
Przeszkoleni wolontariusze prowadzą indywidualne sesje z dzieckiem, każdy 1 godzinę raz w tygodniu w naszym przedszkolu.
Zapewniamy wolontariuszom:
szkolenia, superwizje, mentoring i możliwość równoczesnego odbywania praktyk w naszym przedszkolu.
Jesteś zainteresowany? Koniecznie się z nami skontaktuj!
Zgłoszenia na adres 3i@maltanskiecentrum.pl
facebook: https://www.facebook.com/MaltaWol
Oferta wolontariatu podczas 16. Mastercard OFF CAMERA
Wolontariat podczas Festiwalu to okazja nie tylko na zawarcie nowych znajomości, ale przede wszystkim na rozwój nowych kompetencji, zdobycie doświadczenia i sprawdzenia swoich umiejętności w realnych sytuacjach.
Podczas Festiwalu wolontariusze mają okazję do zobaczenia od wewnątrz jak wygląda organizacja wydarzenia kulturalnego o międzynarodowym zasięgu. Kompetencje nabywane podczas naszego wydareznia niejednoktornie pomogły naszym zeszłorocznym wolontariuszom w postawieniu pierwszych kroków na rynku pracy. Wiele osób znalazło zatrunienie w naszej Fundacji albo nawiązało kontakty zawodowe z osobami, które poznały na Festiwalu.
Mnogość działów, w które mogą się zaangażować wolontariusze daje bardzo wiele możliwości rozwoju. Od marketingu, przez redakcję po telewizję festiwalową. Zależy nam na studentach wszystkich kierunków, nie mamy żadnych wymogów z tym związanych. Podczas Festiwalu wolontariusze mogą również zrealizować praktyki studenckie, zarówno w małej jak i dużej liczbie godzin - wtedy angażujemy studentów w pomoc organizacyjną jeszcze przed rozpoczęciem Festiwalu.

Wolontariat OFF CAMERA FESTIWAL

 

 

 

Zapraszamy serdecznie do udziału w Orszaku Trzech Króli - poszukiwani wolontariusze!

 


To już dziesiąty Orszak Trzech Króli, w którym krakowska organizacja pomagająca osobom borykającym się z kryzysem bezdomności Dzieło Pomocy św. Ojca Pio, będzie brała udział.

Kiedy: 06.01.2023
Godziny: 08:30 - 14:00

Wolontariusze działają w parach, rozdając na ulicach Krakowa orszakowe śpiewniki i korony oraz kwestując na pomoc mieszkaniową dla osób wychodzących z kryzysu bezdomności.
Po orszaku na wszystkich wolontariuszy będzie czekał poczęstunek w postaci żurku!

Zapraszamy serdecznie Was, Waszych przyjaciół i znajomych! W ten jeden dzień potrzeba pomocy bardzo wielu osób!
Jest możliwość otrzymania zaświadczenia.

O zapisy bardzo prosimy do 21 grudnia za pomocą linku:

 

Zostań wolontariuszem Igrzysk Europejskich Kraków Małopolska 2023!

Igrzyska Europejskie to zawody sportowe, które aspirują, aby stać się najważniejszą imprezą Starego Kontynentu.

W przyszłym roku do Polski przyjadą sportowcy z 50 krajów, aby zmierzyć się w blisko 30 dyscyplinach i walczyć o medale. Kraków i inne polskie miasta od 21 czerwca do 2 lipca 2023 roku będą gospodarzami europejskiego sportu. Nie może Cię tam zabraknąć.

Do programu wolontariatu Igrzysk Europejskich 2023 chcemy zaangażować ok. 8000 wolontariuszy, którzy pomogą nam w ponad 20 obszarach, takich jak m.in.: media, transport, logistyka, marketing czy akredytacje. Wolontariat podczas największej multidyscyplinarnej imprezy sportowej w Polsce to niezwykła i niepowtarzalna okazja, aby być w centrum wydarzeń, zobaczyć z bliska najlepszych europejskich sportowców oraz zdobyć unikatowe doświadczenie organizacyjne.

Zapraszamy do udziału w rekrutacji! ie2023.pl/wolontariat

11 października 2022 roku ruszył nabór na wolontariuszy Igrzysk Europejskich 2023.

Co trzeba zrobić, aby wziąć w nim udział?

Rekrutacja na wolontariat składa się z dwóch etapów.

Pierwszy to rejestracja i założenie konta w Portalu Wolontariusza oraz wypełnienie formularza rekrutacyjnego. Wszystkie niezbędne informacje oraz link do formularza znajdziesz na ie2023.pl/wolontariat.

Drugim etapem jest rozmowa rekrutacyjna, na którą zaprosimy wybranych kandydatów. Rozmowy będą prowadzone online za pośrednictwem Portalu Wolontariusza.

Wolontariat podczas III Igrzysk Europejskich 2023 to doskonała okazja, aby zdobyć pierwsze doświadczenie, a także poszerzyć swoje kompetencje w wielu obszarach. To także możliwość nawiązania nowych znajomości, poznania ludzi z całego świata, podzielenia się swoimi pasjami oraz umiejętnościami.

Podczas przyszłorocznych rozgrywek na wolontariuszy Igrzysk Europejskich czeka niesamowita przygoda połączona z międzynarodową i międzypokoleniową integracją oraz możliwość obserwacji z bliska specyfiki organizacji sportowego wydarzenia.

W ramach wolontariatu można zrealizować praktyki studenckie. Więcej informacji znajdziesz na naszej stronie--->

www.ie2023.pl/wolontariat

Nie zwlekaj, zarejestruj się już dziś!

 

 

Pracodawca: Fundacja Gospodarki i Administracji Publicznej w Krakowie

Adres: ul. ks. I. J. Skorupki 22, 31-519 Kraków

 

Rodzaj oferowanej pracy: Wolontariat

Oferowane stanowisko: Autor tekstów na portal z bazą wiedzy

Miejsce pracy: Kraków lub zdalnie

 

Masz lekkie pióro ?

Szukasz możliwości publikowania treści popularnonaukowych?

Świetnie trafiłeś/aś! OEES Hub zaprasza do współpracy wolontariuszy, chętnych współtworzyć z nami portal Dobrze wiedzieć 👉https://oees.pl/dobrzewiedziec/

Kogo szukamy?

Najchętniej zawiążemy współpracę ze studentami, którzy mają już jakieś doświadczenie w pisaniu tekstów skierowanych do szerokiej publiczności, ale nie jest to warunek konieczny! Każdy, kto czuje się na siłach i chce coś zakomunikować światu, może się zgłosić.

Jakie tematy podejmujemy na naszej stronie?

Ekonomia wartości, środowisko, gospodarowanie wodą, miasto, zrównoważony rozwój, edukacja. Wachlarz jest naprawdę szeroki. Najważniejsza dla nas jest rzetelność przygotowania tekstu oraz umiejętność zainteresowania czytelnika podjętą tematyką.

Oferujemy współpracę w młodym i dynamicznie rozwijającym się zespole Open Eyes Economy, Umowę o współpracy wolontariackiej, zaświadczenie potwierdzające zrealizowane działania, możliwość samodzielnego inicjowania tematów artykułów, promowanie wybranych artykułów naszymi kanałami (m.in. social media, newsletter).

Do zadań wolontariusza będzie należało przygotowanie krótkich tekstów popularnonaukowych z zakresu samodzielnie wybranego zagadnienia szeroko pojętej ekonomii wartości lub tekstów podsumowujących bieżące wydarzenia organizowane w ramach ruchu open eyes economy.

Jeżeli jesteś zainteresowany/a współpracą, zapraszamy do kontaktu!

Zgłoszenie możesz wysłać na adres: edu.lab@oees.pl

 

 

Eurodesk - wolontariat

Eurodesk to program Unii Europejskiej dla młodzieży, osób pracujących z młodzieżą i organizacji młodzieżowych, wspierany – finansowo i merytorycznie - przez Komisję Europejską, Ministerstwo Edukacji Narodowej i Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa wyższego w ramach programu "Erasmus+".

Eurodesk to międzynarodowa sieć działająca w 36 krajach europejskich. Należą do niej organizacje i instytucje pracujące z młodzieżą, zajmujące się informacją europejską i/lub młodzieżową. W Eurodesku działa ponad 1000 organizacji, w tym ponad 60 w sieci Eurodesk Polska.

Eurodesk to błyskawiczna informacja o możliwościach w Europie - dla młodzieży i osób pracujących z młodzieżą. Edukacja, szkolenia, mobilność, fundusze – to główne obszary zainteresowania naszych odbiorców. A tym samym i nasze.

wolontariat

________________________________________________________________________________________________

Studencie, gdziekolwiek jesteś, możesz pomóc. 

Szlachetna Paczka i Akademia Przyszłości pilnie potrzebują wolontariuszy. Bez nich pomoc może nie dotrzeć do tysięcy rodzin i setek potrzebujących dzieci. Możesz pomóc tam, gdzie właśnie jesteś. 

Twoja uczelnia wprowadziła zajęcia zdalne i postanowiłeś kontynuować naukę z domu rodzinnego? Z innego miejsca? Tam też są ludzie, którzy nas potrzebują.  

Dołączając do wolontariatu w Szlachetnej PACZCE możesz pomóc najbardziej potrzebującym rodzinom z okolicy. Z kolei w AKADEMII PRZYSZŁOŚCI, wesprzesz dzieci z niską samooceną i brakiem wiary w siebie, spotykając się z nimi online i pomagając pokonać dotychczasowe trudności. 

Pilnie poszukujemy ponad 2856 Wolontariuszy Szlachetnej Paczki i 389 Wolontariuszy Akademii Przyszłości. Bez Wolontariuszy tysiące rodzin i dzieci zostaną bez pomocy. Zgłoś się na www.superw.pl i pomóż tym, którzy najbardziej tego potrzebują. Liczy się każde zgłoszenie! To jedno życie więcej zmienione na lepsze.  

zostań superW
https://www.szlachetnapaczka.pl/superw/artykuly-wolontariat/wolontariat-studencki-w-polsce/


Apel ZNP - pomoc charytatywna

Okręg małopolski ZNP zwraca się z apelem do studentów Uniwersytetu Pedagogicznego w Krakowie - potrzebujemy umysłów matematycznych, fizycznych, chemicznych, język angielski (inne specjalności być może za chwilę też okażą się potrzebne) do organizowanej przez nas charytatywnej pomocy w nauce dla dzieci medyków z pierwszej linii frontu walki z koronawirusem.

Wspomóżcie w tych działaniach już pracujących w tej akcji naszych nauczycieli! Jakkolwiek to nie zabrzmi - praktyka w zdalnym nauczaniu może się jeszcze przydać...

Zgłoszenia przysyłajcie na adres znpdlamedykow@znp.edu.pl

Skontaktujemy Was z potrzebującymi odrobiny wsparcia. Sposoby kontaktu z uczniem ustalicie wg Waszych i zainteresowanych - możliwości i potrzeb.


Fundacja Jim Poszukuje wolontariuszy

Pomóż zapewnić ochronę dzieciom z autyzmem i ich rodzinom, zrób coś dobrego dla tych, którzy bez pomocy sobie nie poradzą. Trudno im zachować bezpieczny dystans. Z dnia na dzień zmienić rutynę mycia rąk. Jak wytłumaczyć im, że nie wolno dotykać twarzy? Że nie mogą teraz chodzić do szkoły albo na terapię. Czas kwarantanny jest dla nich szczególnie trudny. A przewlekły stres z powodu autyzmu, to obniżona odporność. 
Dowiedz się, jak możesz im pomóc

Skontaktuj się z nami: pomagam@jim.org


Roczny Wolontariat w Polsko Niemieckiej Współpracy Młodzieży

Wolontariat rozpoczyna się 1 września 2020 r. 
Czas nadsyłania zgłoszeń to 27 kwietnia.

Masz od 18 do 26 lat, chcesz zaangażować się w wolontariat za granicą i interesujesz się pracą w międzynarodowej organizacji? Do 27 kwietnia ubiegaj się o roczny wolontariat w Polsko-Niemieckiej Współpracy Młodzieży (PNWM) rozpoczynający się we wrześniu.

Szukamy osoby w wieku od 18 do 26 lat (nie można ukończyć 26. roku życia podczas trwania wolontariatu), mieszkającej w Polsce, która będzie wspierała naszą codzienną pracę. Ważne, żebyś był/była osobą ciekawą świata i chciał/chciała pracować w zespole międzynarodowym.

Oczekujemy od Ciebie przynajmniej podstawowej znajomości języka niemieckiego. Zostaniesz włączony/włączona w bieżącą pracę referatu koordynacji PolskoNiemieckiej Współpracy Młodzieży. Twoje zadania to m.in. wspieranie pracowników PNWM w przygotowaniu i przeprowadzeniu różnych projektów polsko-niemieckich (projekty szkoleniowe, publikacje, imprezy publiczne, prace biurowe itd.). Będziesz mógł/mogła także – we współpracy z niemieckim wolontariuszem/wolontariuszką z warszawskiego biura PNWM – zaplanować i wspólnie zrealizować własny projekt! Wolontariat obejmuje 40 godzin tygodniowo (5x8h) przez 12 miesięcy.

Dzięki wolontariatowi będziesz mógł/mogła wykorzystać oraz rozwinąć swoje umiejętności. Pobyt za granicą pozwoli Ci zdobyć dodatkowe kompetencje m.in. językowe i międzykulturowe, a dzięki nim będziesz mógł/mogła planować swój dalszy rozwój 1 zawodowy i osobisty z innej perspektywy. Biuro PNWM znajduje się w Poczdamie. Przy okazji poznasz to miasto z wyjątkowymi zabytkami (np. park Sanssouci i bajkowa Aleksandrowka) oraz wielokulturowy, kolorowy Berlin, oddalony o zaledwie kilka stacji. Każdego dnia odbywają się tutaj koncerty i imprezy, a ogromna oferta dla studentów i młodych ludzi nie pozwala się nudzić.

⦁ zamieszkasz w wyposażonym mieszkaniu gościnnym PNWM niedaleko biura,
⦁ będziesz mógł/mogła uczestniczyć w opłaconym przez PNWM kursie języka niemieckiego w Poczdamie lub Berlinie (zwracamy koszty dojazdów),
⦁ otrzymasz kieszonkowe w wysokości 450 euro oraz dofinansowanie do biletu na komunikację miejską,
⦁ będziesz miał/miała zapewnione ubezpieczenie,
⦁ będziesz również uczestniczyć w kilku seminariach dla wolontariuszy z różnych krajów, organizowanych przez stowarzyszenie „Initiative Christen für Europa (ICE) e.V.“ z Drezna.

Pierwsze obowiązkowe seminarium wprowadzające (z kursem językowym) odbędzie się już w sierpniu. Zespół, do którego dołączysz jest międzynarodowy. W pracy posługujemy się zarówno językiem polskim, jak i niemieckim. Będąc z nami, możesz liczyć na wsparcie zarówno ze strony swojego mentora, jak i innych współpracowników.

Jak wygląda wolontariat z perspektywy naszych wolontariuszy? Zobacz sam: https://www.youtube.com/watch?v=M4c3sfhGVLI



 

Jak wolontariat, to na SZCZYCIE! - zaproszenie do współtworzenia Kongresu Open Eyes Economy Summit 5

 

Zapraszamy do zaangażowania w wolontariat podczas organizacji międzynarodowego kongresu ekonomii wartości, czyli Open Eyes Economy Summit! Ten wyjątkowy dwudniowy szczyt odbędzie się już po raz piąty w Centrum Kongresowym ICE w Krakowie w dniach 17-18 listopada 2020r, a Ty masz okazję, aby wspiąć się na niego razem z nami!

Podczas każdej z czterech edycji Open Eyes Economy Summit nasi Wolontariusze udowodnili nam jak wielką są siłą i pokazali co to znaczy pracować w zgranym zespole. W ogromnej mierze to dzięki nim OEES był tak udanym przedsięwzięciem. Liczymy na to, że i w tym roku zechcecie nas wesprzeć i razem z nami współtworzyć to wyjątkowe wydarzenie! Jeśli chciałbyś/chciałabyś:
– wspólnie z nami tworzyć OEES 5
– doświadczyć w praktyce, jak wygląda organizacja międzynarodowego wydarzenia i praca zespołowa
– pomóc zorganizować z odpowiednim wyprzedzeniem wszystko co zobaczymy 17-18.11.2020 w ICE
– pomóc w obsłudze Uczestników, Gości specjalnych oraz obiektu w czasie trwania Kongresu
– pomóc nad czuwaniu nad przebiegiem obrad i przepływem osób w salach konferencyjnych
– pomóc w obsłudze recepcji Kongresowej (wydawaniu identyfikatorów i udzielaniu informacji)
– pomóc w montażu w ICE w dniu poprzedzającym wydarzenie
– wesprzeć zespół w bieżących pracach organizacyjnych … to ta oferta jest dla Ciebie!

Oferujemy:
Umowę o współpracy wolontariackiej
Opiekę koordynatora wolontariatu i wdrożenie do zadań
Szkolenie z pierwszej pomocy
Zaświadczenia o odbytym wolontariacie

Mile widziane:
Zdolności organizacyjne
Znajomość języków obcych Chęć współpracy w zespole
Wymagana dyspozycyjność w czasie trwania Kongresu: 2 pełne dni 17 i 18 listopada 2020 oraz 16 listopada (wdrożenie w ICE). Mamy możliwość wystawienia stosownych zaświadczeń w celu usprawiedliwienia nieobecności na zajęciach w tych dniach. Zapewniamy też wyżywienie dla Wolontariuszy w każdym z 3 dni zaangażowania.

Zgłoszenia prosimy przesyłać drogą mailową na adres: wolontariat@oees.pl

 

 

Poszukiwany wolontariusz/wolontariuszka do pracy w Przedszkolu Samorządowym nr 175 w Krakowie. Osoba lubiąca dzieci, energiczna, która kształci się w kierunku pedagogicznym lub ma takie wykształcenie. Praca w grupie przedszkolnej, w zerówce - głównie pomoc w zajęciach dydaktycznych, ruchowych itp.  Więcej informacji hyjan@poczta.fm

 

 

 

Urząd Marszałkowski Województwa Małopolskiego pilnie poszukuje wolontariuszy do wsparcia przy liczeniu głosów w ramach Budżetu Obywatelskiego. Osoby te przez okres ok. 3 tygodni będą  wprowadzać głosy do systemu w ramach Budżetu Obywatelskiego.  Rozpoczęcie wprowadzania głosów zaplanowane zostało od 12 października br.

 

Miejsce pracy: Urząd Marszałkowski Województwa Małopolskiego ul. Racławicka 56, Kraków.

Jedyne wymagania postawione kandydatom to sprawna obsługa komputera oraz dyspozycyjność od 12.10 br.

 

Deklarację o chęci pomocy proszę przesyłać na maila: Katarzyna.Maslowska@umwm.pl