Trwa Akcja #Zostań w domu i ... Zapraszamy do Akademickiego Biura Karier on line.
Współczesny człowiek otoczony jest ogromną ilością informacji. Pomimo tego, że przymusowo siedzimy w domach i nie możemy wrócić do normalnego trybu dnia to media społecznościowe, radio i telewizja nie dają o sobie zapomnieć i w kółko bombardują nas coraz to nowymi wiadomościami. Nie pomaga również to, że w domu przesiadujemy 24 godziny na dobę z tymi samymi osobami, albo jesteśmy zupełnie sami co również potrafi być przytłaczające. Jak poczuć się szczęśliwym? O tym, że joga to niezawodny sposób na szczęście, Hindusi wiedzą od kilku tysiącleci. W chwilach obecnego chaosu joga szczególnie zyskuje na popularności. Praktykowanie jogi pomaga oczyścić umysł, odgonić stres, smutki i niepokój, dodaje energii i pozwala poczuć się szczęśliwym. Może warto spróbować? Polecamy jogę z Małgorzatą Mostowską, która swoje filmiki udostępnia na youtubie. Znajdziecie jogę dla początkujących, jogę na stres i bardzo popularną ostatnio jogę na odporność, a także wiele innych.
Polecana książka na dziś to „Sensotwórczość” autorstwa Joanny Heidtman i Piotra Piaseckiego Stwierdzenie, że żyjemy w czasach niepewności w obecnej sytuacji, nabiera dla nas nowego znaczenia. To jak będzie wyglądał świat, gospodarka, relacje międzyludzkie, rynek pracy po zażegnaniu obecnego kryzysu — jaka będzie jego skala — będziemy mogli ocenić dopiero post factum. Aby lepiej zrozumieć funkcjonowanie człowieka i biznesów, zespołów w różnych kontekstach i na styku dwóch paradygmatów warto przeczytać książkę dr Joanny Heidtman, i Piotra Piaseckiego pt. „Sensotwórczość”. W książce znajdziemy aktualne odniesienia również do obecnej sytuacji, która dzieje się na naszych oczach. Niektóre biznesy upadają, a inne starają się dostosować do trudnego kontekstu. Autorzy książki powołują się na badania Nassim’a Nicholasa Taleba, który nieprzewidywane zjawiska i wydarzenia mające drastyczny wpływ na otaczającą nas rzeczywistość (biznesową, ekonomiczną) określa „czarnymi łabędziami”. Jak podkreślają autorzy książki: Nikt nie przewidział zamachu na World Trade Center ani jego wpływu nie tylko na świat biznesu, ale w ogóle na świat, na późniejsze decyzje i zachowania ludzi. Prawdopodobieństwo wystąpienia takiego zdarzenia jest niskie, tak jak szansa na spotkanie czarnego łabędzia w rzeczywistości — podkreślają autorzy książki. W publikacji przeczytamy również o wielu innych, fascynujących przykładach firm, które zmierzyły się z różnymi, nagłymi sytuacjami np. Jeff Bezos z firmy Amazon w pozytywny sposób wykorzystał upowszechnienie internetu, natomiast firma Kodak zignorowała rozwój fotografii cyfrowej, co odbiło się na jej pozycji na rynku. Książka to próba zrozumienia i ukazania w bardzo ciekawy sposób funkcjonowania organizacji w szerokim, złożonym i wieloaspektowym kontekście, a dotyczy on każdego z nas, ponieważ każda osoba jest obecna na rynku pracy. Autorzy książki dużą część poświęcają innowacyjności oraz formom współpracy zespołowej, podkreślając, że istotą efektywnych zespołów, chcących podążać zgodnie z wymaganiami współczesnego świata, jest ich różnorodność. Nie bez znaczenia jest również umiejętność szybkiej adaptacji zespołów, co pokazuje, chociażby obecna sytuacja. Joanna Heidtman i Piotr Piasecki opisują sposoby organizowania się człowieka do pracy oraz ewolucję form zarządzania — samosterujące się zespoły, zwinne po przywództwo wartości. W książce znajdziemy również odpowiedź na pytanie, w jaki sposób firmy i zespoły reagują na zmiany? Poruszane zagadnienia są w obecnej sytuacji bardzo aktualne i pomagają ją zrozumieć. Publikacja jest obowiązkową lekturą dla każdego — bez względu na branże oraz stanowisko. Polecamy i zachęcamy do dzielenia się swoimi przemyśleniami.
Etap zatrudniania jest niezwykle skomplikowany. Na każdym kroku istnieje ryzyko popełnienia jakiegoś błędu. Masz już idealne CV? To nie koniec Twoich trosk! Przed tobą naszpikowana pułapkami Rozmowa kwalifikacyjna. Nie wiesz, kiedy wejdziesz na minę, ale my sobie doskonale zdajemy sprawę ze wszystkich czychających na Ciebie niebezpieczeństw ;) Poznaj najczęstsze błędy popełniane podczas rozmowy rekrutacyjnej! Czy uda Ci się pokonać wszystkie pułapki?
Roman vs rozmowa kwalifikacyjna :)
CZYTAJ
Wskutek pandemii rynek pracy czekają ogromne zmiany – według specjalistów do końca roku pracę może stracić ponad 1 mln osób. Wciąż jednak są branże poszukujące pracowników, a rekrutacje odbywają się zdalnie.
Nie ma co się załamywać! Trzeba się dostosować do aktualnej sytuacji i przygotować się do zdalnej rekrutacji, a później zdalnej pracy. Przy tym drugim warto sobie poczytać artykuły, których teraz jest dość sporo, zawierające porady dotyczące pracy zdalnej. Polecamy także zapisać się na konkretne webinary, podczas których można zadawać najbardziej nurtujące nas pytania prowadzącym. A jeśli chodzi o zdalną rekrutację, to Aplikuj.pl przygotowało dla Was poradnik, z którego dowiecie się m.in.: jak aplikować i rozmawiać z pracodawcami bez wychodzenia z domu, jak zadbać o swój wizerunek w internecie w kontekście rekrutacji, gdzie znaleźć informację, czy w firmie trwa zdalna rekrutacja, jak przygotować się do rozmowy o pracę online. Zachęcamy do zapoznania się z artykułem
Przedsiębiorczość - kompetencja przyszłości?
Raport z badań Warszawskiego Instytutu Bankowości z 2019 roku pokazuje, że jedynie 9% Polaków ocenia swój poziom wiedzy finansowej jako dobry lub bardzo dobry. Szczegółowe dane nie napawają nas optymizmem - grupa, którą cechuje szczególnie niski zakres wiedzy z powyższego obszaru to osoby w wieku 18-34 lata (57% wskazań). Są to osoby już funkcjonujące lub dopiero wchodzące na rynek pracy. Na szczęście odpowiedzią na powyższy problem są programy z zakresu edukacji finansowej, które już od dziesięciu lat realizuje Nowoczesne Zarządzanie Biznesem we współpracy ze Związkiem Banków Polskich. Dzięki nim młodzi mogą zapoznać się z takimi zagadnieniami, jak: jak minimalizować ryzyko kredytowe, jak zapobiegać nadmiernemu zadłużaniu się. Atrakcyjną formą nabywania wiedzy i miłego spędzenia czasu jest nauka poprzez grę. FINSIM oraz Score Hunter to gry online, dzięki którym studenci nauczą się zarządzać własnymi finansami i będą mogli kształtować postawę przedsiębiorczą.
FINSIM Liga Akademicka to gra w środowisku rywalizacji, nowoczesna symulacja zarządzania bankiem online. Każdego roku odbywają się nowe edycje gry, które są publikowane na stronie http://liga.finsim.pl/. Do udziału zapraszane są 5- osobowe grupy studentów. Na najlepsze zespoły czekają nagrody - płatne praktyki czy też karty podarunkowe.
Score Hunter to platforma edukacyjna, dzięki której gracz dowie się: w jaki sposób budować swoją wiarygodność finansową, jak chronić swoje dane, jak uniknąć wyłudzeń kredytu. Mechanika gry polega na zbieraniu punktów za rozwiązywanie quizów, słuchanie porad ekspertów. Zapraszamy na stronę: https://scorehunter.edu.pl/auth/login