BIURO KARIER I WSPÓŁPRACY Z ABSOLWENTAMI

Strona główna Aktualności Inspirująco z ABK!
drukuj drukuj

Aktualności

Inspirująco z ABK!
21.09.2020

Akademickie Biuro Karier inspiruje pozytywnie :) codziennie można tutaj znaleźć inofrmacje o konkursach, stażach i praktykach. Staramy się na bieżąco informować Was o ciekawych inicjatywach i aktywnościach. Sprawdź, co przygotowaliśmydla Ciebie dziś!

 

Niemiecka Centrala Wymiany Akademickiej (DAAD) oferuje stypendia dla absolwentów kierunków artystycznych umożliwiające realizację pobytu studyjnego. Istnieje również możliwość ubiegania się o stypendium na roczne lub dwuletnie uzupełniające studia magisterskie.  Nie ma limitu wiekowego kandydata, ale złożenie wniosku powinno nastąpić najpóźniej 6 lat po uzyskaniu dyplomu. Na uczelniach mogą obowiązywać egzaminy wstępne. Wysokość dofinansowania wynosi 850 euro miesięcznie, przewidziane są również dodatkowe świadczenia.  O stypendium mogą się starać studenci kierunków: wzornictwa, sztuk pięknych, komunikacji wizualnej, sztuk scenicznych i filmu oraz architektury. Czas trwania stypendium to jeden rok akademicki z możliwością przedłużenia do dwóch lat w przypadku studiów dwuletnich. Termin zgłoszeń upływa 30.09.2020r. 
Więcej informacji można uzyskać TUTAJ   Aplikacja możliwa przez portal DAAD

  

Studenci bardzo często zastanawiają się, jakie miejsce pracy będzie dla nich odpowiednie. Jak je wybrać? Jest to najczęstsze pytanie, z którym zgłaszają się do Akademickiego Biura Karier młode osoby. Oprócz poznania swoich predyspozycji zawodowych i określenia wartości należy również poznać specyfikę pracy w poszczególnych kulturach organizacyjnych i zdecydować, w jakiej branży chciałabym/chciałbym się rozwijać.
W firmach technologicznych najczęściej dominują metody zwinnego zarządzania zespołem, które dają autonomię, wysoki poziom odpowiedzialności oraz możliwość rozwoju zawodowego. Są to najczęściej firmy z branży IT. Przykładem takiej organizacji jest krakowska firma j-labs, która stawia na rozwój, rzetelność i transparentność pracowników. Należy pamiętać, że w branży technologicznej znajdują zatrudnienie również inni specjaliści wpierający pracę całej organizacji np. specjaliści ds. marketingu, administratorzy, specjaliści hr.
Innym przykładem nowoczesnej organizacji jest firma Brainly. Krakowski start- up, który bardzo szybko rozwinął się jako globalna organizacja. Portal pomaga w nauce każdego dnia wielu tysiącom uczniów. Kultura organizacyjna w Brainly wyróżnia się na tle innych organizacji podejściem do człowieka oraz świadomym tworzeniem miejsca pracy z myślą o człowieku.
W jakiej kulturze organizacyjnej chciałbyś/chciałabyś pracować? Jeśli poszukujesz odpowiedzi na to pytanie- zgłoś się do doradczyni zawodowej, która poprzez badanie testem predyspozycji zawodowych pomoże Ci w poszukiwaniu odpowiedzi na to pytanie (mail: doradcy.zawodowi@up.krakow.pl).

Tymczasem polecamy wywiad z Director of People & Culture z firmy Brainly oraz zapraszamy do wysłuchania podcastu- biznes w IT o kulturze organizacyjnej j- labs.

https://www.magazynrekruter.pl/brainly-polski-startup-ktory-podbil-swiat/

https://piotrbucki.pl/040?fbclid=IwAR2etx2_BV8Uw7HKSwriuVnF1M8yjh502k5PkS4GcrLWjhzwJRnUGVX1PUc

 

Jak liczyć kwotę netto wypłaty? Dokładny kalkulator wynagrodzeń

Studenci poszukujący pracy często nie zwracają uwagi na oznaczenie kwoty wynagrodzenia w ofertach. Gdy jest ona podawana brutto, a przeglądamy dziennie wiele ogłoszeń, przeliczanie proponowanych stawek na kwoty na rękę zajmuje czas – właśnie uruchomiono nowy kalkulator wynagrodzeń.
Narzędzie po wpisaniu kwoty brutto lub netto wynagrodzenia w kilka sekund wygeneruje zestawienie wszystkich składników wypłaty i wysokości poszczególnych składek. Można to zobaczyć w przejrzystym diagramie, pod którym znajduje się także roczne zestawienie z podziałem na miesiące wypłat. Uruchomiony we wrześniu br. nowy kalkulator wynagrodzeń jest całkowicie darmowy i można go używać bez limitów. Więcej >>>

 

Sztuczna inteligencja nieubłaganie opanowuje każdy aspekt naszego życia. Pomijając zautomatyzowane fabryki, robotyzowanie miast albo pomoc w skomplikowanych obliczeniach, roboty dobrze odnajdują się w wielu niespodziewanych dziedzinach, m.in. w sztuce, marketingu czy w psychologii.
Nic więc dziwnego, że w najbliższych latach możemy się spodziewać wzrostu zapotrzebowania na specjalizacje wymagające interakcji ze sztuczną inteligencją. Pojawią się nowe zawody: analityk cybermiasta, inżynier samochodów autonomicznych, menedżer ds. rozwoju sztucznej inteligencji, cyfrowy krawiec, trener chatbotów, pasterz robotów, menedżer śmierci cyfrowej.
Istnienie sztucznej inteligencji wpłynie również na zawody już istniejące, m.in. na prawo. Wciąż wiele rzeczy związanych z robotyzacją ludzkiej cywilizacji podlega dyskusji, chociażby karalność wykorzystywania robotów w celach przestępczych. Temat niezwykle ciekawy, zwłaszcza że dotyczy problematyki już istniejącej, a o której trudno cokolwiek powiedzieć. Warto więc dokładnie zagłębić się w to zagadnienie i posłuchać specjalistów z tej dziedziny.

II Konferencja „Nowe technologie i sztuczna inteligencja. Aspekty prawne i praktyczne. Ekosystem zaufania”.

 

Kolejny wywiad z cyklu #aktywni! Dziś do rozmowy zaprosiliśmy Mateusza Nowaka - studenta piątego roku administracji stacjonarnej ze specjalnością administracja sektora prywatnego w Instytucie Prawa, Administracji i Ekonomii. 
Z artykułu dowiecie się m.in.:
- na czym polega bycie Ambasadorem „EU Careers”,
czym się warto kierować przy wyborze kariery,
- dlaczego warto być aktywnym na studiach.

„Osoba aktywna żyje własnym życiem, kocha kogo chce, postępuje wedle własnych przekonań oraz zasad i nie ogląda się za siebie. Jest to pozytywna cecha, którą każdy w jakimś stopniu posiada i kształtuje przez podejmowane działania. Każdy może być aktywny na swój własny sposób”.

Czytaj więcej >>>

Wróć do Aktualności