BIURO KARIER I WSPÓŁPRACY Z ABSOLWENTAMI

Strona główna Aktualności Zostań w domu i ...
drukuj drukuj

Aktualności

Zostań w domu i ...
20.04.2020

To już szósty tydzień akcji Akademickiego Biura Karier #zostań w domu i... Zapraszamy!

Uwaga, dobra wiadomość - szczęściem można się zarazić! 
Kiedy ostatnio się śmiałaś / śmiałeś? 
Mówi się, że nieszczęścia chodzą parami, ale naukowcy dowiedli, że jest przeciwnie. To szczęście - niczym wirus - dużo łatwiej roznosi się po świecie. Choć wiedza o zaraźliwych właściwościach śmiechu jest tak stara, jak sama ludzkość, to dopiero kilka lat temu udowodniono ten fakt naukowo. Co więcej, okazało się, że szczęście rozprzestrzenia się wśród ludzi znacznie szybciej niż smutek. Tajemnice ludzkiego szczęścia opisano na łamach "British Medical Journal"

Kiedy się uśmiechamy, śmiejemy, a co więcej: już w momencie, kiedy pomyślimy o śmiechu, w naszym organizmie wydzielają się endorfiny, zwane molekułami emocji. Dają one zastrzyk doskonałego samopoczucia i potrafią wprowadzić w człowieka w stan euforyczny, porównywalny nawet z działaniem narkotyków. Endorfiny działają także przeciwbólowo, na zasadzie podobnej do morfiny. A więc skoro wiemy, że potrafimy poczuć się lepiej za pomocą tego małego tricku, to tym samym, nie musimy już czerpać energii od innych ludzi, a wręcz przeciwnie - sami możemy nią emanować i zarażać szczęściem. 
 Czy pesymizm to tylko nawyk? Czy optymizmu można się nauczyć? Posłuchaj i zobacz rozmowę Olgi Kozierowskiej z Ewą Foley, promotorką pozytywnego życia.  SŁUCHAJ I OGLĄDAJ

Animal Rationale. Jak zwierzęta mogą nas inspirować. Rodzina, edukacja, biznes – to kolejna pozycja w ramach naszej biblioteczki ABK, którą chcemy Wam polecić. Dr Paweł Fortuna, współautor książki, będzie naszym gościem w ramach cyklu spotkań z ludźmi biznesu już 9 czerwca.

CZYTAJ

 

 

 

 

 

Brakuje Ci doświadczenia? Nic strasznego! Jesteś przecież dopiero na początku swojej kariery. Mnóstwo staży i praktyk czeka na Ciebie. Jeśli chcesz poznać nasze propozycje, a przy okazji dowiedzieć się, jaka jest różnica między praktyką a stażem, zachęcamy do przeczytania kolejnej kartki z życia Romana z HR ;)

CZYTAJ

 

 

 

 


#Student sam w domu i #kultura w kwarantannie
Kolejny tydzień akcji #zostańwdomu już za nami. Plik gazet przeczytany i to nie jeden raz, z półek ściągnięte ostatnie książki, a najbliższa biblioteka zamknięta do odwołania. Co robić, żeby nie zwariować w czterech ścianach samemu? Dobrze by było wykorzystać ten czas i potraktować go jako okazję do odkrycia przestronnych zasobów Internetu, bo jak mówił Einstein: In the middle of every difficulty lies opportunity.
Postaramy się przedstawić kilka propozycji jak spożytkować kwarantannę, przeczytać dawno poszukiwaną książkę, obejrzeć archiwalne zasoby muzeum czy zwiedzić egzotyczne nowe miejsca, nie wychodząc z domu. Sytuacja trwającej pandemii nie pozwala zbytnio opuszczać cztery ściany, a zacisze domowe niekoniecznie musi oznaczać nudę. Akademickie Biuro Karier zachęca do jak najlepszego wykorzystania tego czasu. CZYTAJ

 

Wczoraj obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Wolnej Prasy.
Nie bez powodu krytyczne myślenie już od kilku lat widnieje na liście kompetencji przyszłości. Dlaczego? Tych powodów jest bardzo dużo. Wydaje Ci się, że krytyczne myślenie jest nieprzydatne?
Nic bardziej mylnego!  

CZYTAJ

 

 

 

 

Program mentoringowy
Z czym Ci się kojarzy mentor? Z mędrcem, popijającym herbatę i wskazującym, gdzie w swoim życiu popełniasz błąd? A może z mistrzem, podziwianym przez wszystkich, który przyucza do swojego fachu jedynie wybrańców?
Rzeczywiście kiedyś takie funkcje pełnił mentor, jednak wraz z nadejściem naszych czasów znaczenie tego słowa trochę się zmieniło, co nie oznacza, że odeszło do lamusa. Można by nawet spokojnie stwierdzić, że mentoring ponownie cieszy się swoim powodzeniem, tylko tym razem nie trzeba wyruszać w odległą podróż, by poznać mistrza i jego wszystkie nauki.
W dzisiejszych czasach mentor to starszy kolega z tej samej firmy, który jest w stanie nauczyć Cię wszystkiego, co sam wie, o danej branży, nie podważając przy tym metod Twojej pracy. Współczesny mentor opowiada o swoim doświadczeniu, przekazuje wiedzę, wskazuje też jakich błędów nie popełniać, jednak nie neguje Twojego profesjonalizmu. Co więcej sam mentor odnosi korzyści, ucząc się od swojego ucznia.
Program mentoringowy to sytuacja win-win dla trzech stron. Po pierwsze uczeń zdobywa wsparcie i możliwości rozwoju. Ma także niebywałą możliwość zaprezentowania własnych pomysłów. Mentor z kolei porządkuje wiedzę, przewartościowuje własne cele i nabywa niezwykle ważne doświadczenie w nauczaniu. Dodatkowo to dla niego doskonała okazja, by zaprezentować sobie świeże, autorskie pomysły i rozwiązania, kreując tym samym swoją markę ekspercką. No i jest jeszcze firma, która dzięki tej praktyce zyskuje zaangażowanych pracowników, a także kompetentnych menadżerów. Wszyscy coś osiągają, nikt nie czuje się niesprawiedliwie potraktowany.
Ten sposób współpracy jest niezwykle przydatny zwłaszcza młodym ludziom, którzy wkraczają dopiero na ścieżkę zawodową, a nawet wcześniej, gdy rozpoczynają dopiero swoją przygodę ze studiami. Dzięki mentoringowi są w stanie szybko wdrożyć się w firmę. Starszy kolega budzi zaufanie – łatwiej jest się do niego zwrócić niż do przełożonego. Nie dość, że może się od swojego mentora wiele nauczyć, to jeszcze ma okazję zaprezentować innowacyjne pomysły, pokazując się tym samym z jak najlepszej strony.
Przekonaliśmy Cię do mentoringu? Świetnie się składa! Masz możliwość spróbować swoich sił w programie mentoringowym #mentors4teens

Naucz się tam wszystkiego, co tylko się da, i wróć nam opowiedzieć, jak było

Aplikuj już dziś!   
Formularz zgłoszeniowy  




Wróć do Aktualności