Maturzyści i maturzystki z małych miejscowości i niezamożnych rodzin mogą ubiegać się o stypendium na I rok studiów dziennych w ramach ogólnopolskiego Programu Stypendiów Pomostowych. Aż 10 tys. złotych wsparcia dla młodzieży, która poza dobrymi wynikami w nauce, spełnia jeden z pozostałych warunków programu.
9 lipca ruszyła rekrutacja do 23. edycji Programu Stypendiów Pomostowych. O stypendium starać się mogą tegoroczni maturzyści i maturzystki przyjęci na I rok studiów dziennych na polską uczelnię publiczną. Oprócz tego, kandydat i kandydatka muszą pochodzić ze wsi lub małej miejscowości (do 20 tys. mieszkańców) i z niezamożnej rodziny (dochód brutto na osobę nie może przekraczać 2 969 zł).
Powyższe warunki muszą być spełnione łącznie.
Dodatkowo, osoba aplikująca o stypendium pomostowe musi spełniać jedno z trzech kryteriów:
Stypendium Pomostowe na I rok studiów wynosi 10 tys. złotych i jest wypłacane w ratach, przez 10 miesięcy roku akademickiego. Uczestnicy programu wykazujący dobre wyniki w nauce podczas I roku, mogą skorzystać ze stypendiów na kolejne lata nauki, ze stypendiów językowych, stypendiów na staże zagraniczne, a także brać udział w warsztatach rozwijających ich kompetencje.
Rekrutacja do programu odbędzie się online na stronie: www.stypendia-pomostowe.pl
Wnioski będą przyjmowane od 9 lipca do 20 sierpnia br.
Program Stypendiów Pomostowych zainicjowano w 2002 roku przez Polsko-Amerykańską Fundację Wolności. Od początku zarządza nim Fundacja Edukacyjna Przedsiębiorczości. Jest jednym
z największych pozarządowych programów stypendialnych w Polsce. Dotychczas, w ramach programu, przyznano 27 500 różnego rodzaju stypendiów, w tym prawie 19 000 na pierwszy rok studiów.
Autorem i partnerem strategicznym Programu jest Polsko-Amerykańska Fundacja Wolności. Partnerami Programu są: Fundacja Inter Cars, a także koalicja kilkudziesięciu lokalnych organizacji pozarządowych. Na realizację dwudziestu dwóch edycji programu Partnerzy przeznaczyli dotąd 142,5 mln zł.
Program jest realizowany przy współpracy Centrum im. Profesora Bronisława Geremka oraz Pracowni Badań i Innowacji Społecznych „Stocznia”. Patronat medialny nad programem sprawują: Rzeczpospolita, Forum Akademickie, Perspektywy oraz portal DlaStudenta.
* Rodzina wielodzietna posiada trójkę (lub więcej) dzieci, które jeszcze nie osiągnęły wieku szkolnego lub uczą się/studiują stacjonarnie.
**********************
Więcej informacji:
Karolina Biel
Fundacja Edukacyjna Przedsiębiorczości
Młodsza specjalistka ds. Komunikacji i PR
k.biel@fundacjafep.pl; kom.: 660 223 851
https://www.stypendia-pomostowe.pl/
Drodzy Studenci i Drogie Studentki!
Przychodzimy do Was po raz kolejny z artykułem od Aplikuj.pl, https://www.aplikuj.pl/! Tym razem dotyczy on poszukiwania pracy zaraz po studiach.
Po ukończeniu studiów wiele osób staje przed wyzwaniem znalezienia pierwszej pracy. Proces ten może być wymagający, ale odpowiednie podejście i narzędzia mogą znacznie zwiększyć szanse na sukces.
Zapoznajcie się z kluczowymi krokami, które pomogą Wam rozpocząć karierę zawodową.
Szczegóły w poście!
Od 15 lipca do 30 sierpnia trwa nabór zgłoszeń na płatne staże tłumaczeniowe w Komisji Europejskiej.
Aplikować mogą zarówno osoby, które właśnie ukończyły studia, jak i tłumacze oraz tłumaczki z doświadczeniem zawodowym.
Stażyści i stażystki pracujący w Komisji Europejskiej mają szansę:
- poznać nowoczesne narzędzia technologiczne (w tym oparte na sztucznej inteligencji i olbrzymich, wielojęzykowych zasobach danych KE) i nauczyć się, jak skutecznie wykorzystywać je w procesie tłumaczenia,
- zobaczyć od środka, jak funkcjonuje jedna z największych służb tłumaczeniowych świata – Dyrekcja Generalna ds. Tłumaczeń Pisemnych (DGT),
- poznać wielokulturowe środowisko instytucji europejskich i nawiązać kontakty międzynarodowe,
- ale przede wszystkim: pracować ramię w ramię ze znakomitymi tłumaczkami i tłumaczami z DGT i korzystać z ich rozległej wiedzy na temat wielu dziedzin funkcjonowania Unii Europejskiej.
Zgłoszenia przyjmowane są w ramach programu KE Blue Book. Staże rozpoczynają się 1 marca 2025 r. i trwają pięć miesięcy.
Formularz zgłoszeniowy oraz szczegółowe informacje można znaleźć na stronie https://traineeships.ec.europa.eu/index_en (serwis dostępny w wersji EN, DE i FR).
Marzy ci się zajęcie, które daje satysfakcję i zmienia świata na dobre? Jeśli tak, to wolontariat w Szlachetnej Paczce jest dla Ciebie. 8 lipca ruszyła rekrutacja wolontariuszy i wolontariuszek do Szlachetnej Paczki. W tym roku poszukiwanych jest ponad 10 tys. osób ze wszystkich województw Polski. Żeby dołączyć do wolontariatu w Szlachetnej Paczce, należy wejść na szlachetnapaczka.pl i wysłać zgłoszenie. Zmieniaj świat na dobre!
Szczegóły w poście!