BIURO KARIER I WSPÓŁPRACY Z ABSOLWENTAMI

Strona główna Aktualności
drukuj drukuj

Aktualności

3.04.2024

Dołącz do naszej kadry tutorskieji wspieraj młodych ludzi w rozwoju!

SZUKAMY OSÓB, KTÓRE:

  • lubią rozwijać się i wspierać innych w rozwoju,
  • posiadają doświadczenie w pracy z młodzieżą i/lub pracy indywidualnej, ukończyły szkołę średnią (wiek 19+),
  • są w pełni dyspozycyjne w terminach szkoleń wdrażających do projektu,
  • mają wysoką motywację do rozwoju w roli tutora/tutorki pracującej z młodzieżą i aktywnego uczestniczenia w programach tutoringowych,
  • mają przestrzeń do przeprowadzenia 4 procesów tutoringowych w terminie X.24 - V.25 w ramach procesu certyfikacji.

SZKOLENIE WDRAŻAJĄCE DO PROJEKTU

Lokalizacja: Fundacja Campus Bemke Krakowska 4, Klecza Dolna

Terminy: 25-26 maja 2024 r., 8-9 czerwca 2024 r. 

Szkolenie stacjonarne trwa łącznie 4 dni szkoleniowe. Wymagana jest pełna dyspozycyjność we wszystkich dniach szkolenia.

Zajęcia trwają od godziny 9:00 do 18:00 (w trakcie dnia planowana jest przerwa obiadowa). 

W ramach szkolenia zapewniony jest posiłek.

W ramach przygotowania do projektu odbędą się także 4 szkolenia w formie on-line w terminach ustalonych z grupą szkoleniową.

ZGŁOŚ SIĘ POPRZEZ FORMULARZ:

https://panel.campusbemke.pl/form/ipr_kadra

Masz pytania?

Skontaktuj się z nami - ipr@campusbemke.pl

 

27.03.2024

Baza wolontariuszy fundacji to już prawie 4 tysiące osób. Organizacja zaprasza na bezpłatne szkolenia dla obserwatorów rozpraw sądowych, uczy w zakresie prawa do sądu i pomaga zrealizować praktyki studenckie.

Student, który zdecyduje się na realizację praktyk z Fundacją Court Watch Polska, działa w roli obserwatora rozpraw sądowych. Jest więc osobą, która nie reprezentuje żadnej ze stron podczas posiedzenia. Przychodzi na rozprawę, korzystając z art. 45 Konstytucji RP, czyli prawa do jawnego rozpatrzenia sprawy. Zajmuje miejsce w ławach dla publiczności i przygląda się przebiegowi rozprawy. Zadaniem wolontariuszy jest przyjęcie perspektywy zwykłego obywatela.

– Nie trzeba do tego obszernej wiedzy na temat sądowych procedur. W końcu sądy są dla wszystkich, bez względu na wykształcenie – przekonuje Daria Hofman, dyrektor zarządzająca  Fundacji Court Watch Polska.

Fundacja zapewnia, że studenci mogą zaliczyć praktyki w elastycznej formule.

Podjęcie praktyk studenckich z Fundacją Court Watch Polska to szansa na rozwój zawodowy i osobisty. Oto 5 korzyści z realizacji praktyk w ramach „Obywatelskiego Monitoringu Sądów”:

 

1. Świetny wpis do CV

Szczególnie na początku zawodowej ścieżki przyda się wartościowe zaświadczenie. Podczas praktyk na świeżo wykorzystasz wiedzę, zdobytą z kolokwium i egzaminów. Takie zastosowanie teorii w praktyce doskonale rozwinie Twoje zawodowe umiejętności! A co więcej, podbije punktację wniosku o stypendium i aplikacji na staż.

2. Elastyczność

Jako praktykant-wolontariusz Fundacji Court Watch Polska angażujesz się na tyle, ile potrzebujesz i chcesz. Możesz także zrealizować praktyki zdalnie, monitorując rozprawy online, jeśli takie się odbywają i w dowolnym mieście, w którym jest sąd.

3. Orientacja w świecie pracy

Praktyki dają możliwość lepszego zrozumienia, jak funkcjonuje dana branża i jakie umiejętności są najbardziej wartościowe na rynku pracy. To pomaga w podejmowaniu lepszych decyzji dotyczących kierunku swojej kariery. Co więcej, realizując praktyki studenckie w Fundacji, nie odhaczasz tylko kolejnych godzin w dzienniczku. Tu realnie przyczyniasz się do budowania społeczeństwa, w którym sprawiedliwość jest dostępna dla wszystkich.

4. Rozwój umiejętności miękkich

Praktyki często wymagają komunikacji interpersonalnej i rozwiązywania problemów. To doskonałe pole do rozwoju umiejętności miękkich, takich jak zdolności zarządzanie czasem, odporność na stres, asertywność.

5. Budowanie sieci kontaktów

Podczas praktyk masz możliwość nawiązania relacji z profesjonalistami w swojej dziedzinie. Kontakty te mogą być bardzo pomocne w przyszłości, zwłaszcza przy poszukiwaniu pracy.

W Polsce każdego roku kilkuset obserwatorów uczestniczy w rozprawach sądowych. Na podstawie ich kwestionariuszy rozpraw, Fundacja Court Watch Polska przygotowuje obszerne publikacje naukowe. To raporty z Obywatelskiego Monitoringu Sądów, których wyniki prezentowane są na corocznej konferencji dla sędziów, decydentów, akademii oraz sektora pozarządowego. Dzięki temu udało się trzykrotnie zmniejszyć skalę niektórych niepokojących zjawisk w sądach.

Razem z Fundacją Court Watch Polska zapraszamy na najbliższe bezpłatne szkolenie, które odbędzie się 11 kwietnia 2024 o godzinie 15:30 - 17:00 w Audytorium na Uniwersytecie Komisji Edukacji Narodowej. Szkolenie jest bezpłatne, aby wziąć udział, należy się zarejestrować: https://amicus.courtwatch.pl/szkolenia/krakow-2024-04-11/

Wydarzenie organizowane jest w ramach projektu Obywatelski Monitoring Sądów 2024. Projekt współfinansowany przez Komisję Europejską w ramach Projektu „Building Bridges - Civic Capital in Local Communities”, realizowanego ze środków programu CERV finansowanego ze środków Komisji Europejskiej w ramach programu „Obywatele, Równość, Prawa i Wartości” na lata 2021 – 2027.

 

26.03.2024

 

Biuro Karier i Współpracy z Absolwentami we współpracy z Magdaleną Seroką Coachem Mocnych Stron i Talentów Gallupa mają przyjemność serdecznie zaprosić studentów i studentki UKEN do udziału w Pakiecie Odkrywania i Rozwijania Talentów Gallupa!

W Pakiecie Talentowym przygotowaliśmy dla Was:

  • Badanie Gallupa TOP5 (osoby zakwalifikowane otrzymają indywidualny kod do badania online)
  • Udział w webinarze dot. rozwoju w oparciu o mocne strony i Talenty Gallupa w dn. 16.04 w godz. 10:00 - 11:30 (MS Teams)
  • Udział w stacjonarnych Warsztatach Odkrywania i Rozwijania Talentów Gallupa w Budynku Głównym UKEN, w jednym z podanych terminów: 23.04 g. 10:00 – 14:00 (25 osób) lub 25.04 g. 12:00 – 16:00 (25 osób

Serdecznie zapraszamy do zgłoszenia się przez formularz i UMOTYWOWANIA chęci swojego udziału, do dn. 31.03.2024.

UWAGA‼️‼️ KAŻDA OSOBA, ZGŁASZAJĄC SIĘ, DEKLARUJE i ZOBOWIĄZUJE SIĘ WZIĄĆ UDZIAŁ W CAŁYM PAKIECIE TALENTOWYM (badanie testem, webinar, warsztaty)
LINK ZGŁOSZENIOWY (formularz):
➡➡➡https://forms.office.com/e/fxi2HKGQrA

Biuro Karier zastrzega sobie prawo do ostatecznego wyboru 50-ciu z Was, którzy wezmą udział w Pakiecie Talentowym Gallupa! Do dn. 05.04 skontaktujemy się z osobami, które się zakwalifikowały. :)

Na zakończenie uczestnicy otrzymują certyfikat udziału.

POWODZENIA :)

 

25.03.2024

Studencie/Studentko!

  • Jesteś zainteresowany/a polskim sądownictwem?
  • Zawsze interesowało Cię, co dzieje się na rozprawie sądowej?
  • Chciałbyś/łabyś zostać obserwatorem rozpraw sądowych?
Jeśli TAK, to szkolenie jest dla Ciebie!
W imieniu Fundacja Court Watch Polska oraz Biura Karier i Współpracy z Absolwentami UKEN, mamy przyjemność serdecznie zaprosić studentów i studentki krakowskich uczelni (szczególnie kierunków z dziedzin nauk prawnych, humanistycznych i społecznych) na BEZPŁATNE SZKOLENIE STACJONARNE pt. „Jak działa prawo do sądu?”B
Kiedy? 11.04.2024 w godz. 15:30 – 17:00
Gdzie? Audytorium im. Danka, ul. Podchorążych 2 na Uniwersytecie Komisji Edukacji Narodowej w Krakowie.
Na szkoleniu dowiesz się:
  • Jak prawo do sądu działa w praktyce?
  • Co jest potrzebne, aby prawo do sądu było faktycznie przestrzegane?
  • Jak wygląda realizacja prawa do sądu w Polsce?
  • Jak wziąć udział w rozprawie sądowej w charakterze publiczności?
ZAPISY:
Aby wziąć udział w szkoleniu należy zarejestrować się pod poniższym linkiem, gdzie znajdują się również wszystkie informacje:
Dołącz do wydarzenia na fb:

UWAGA!!!
Po szkoleniu możesz zostać wolontariuszem Fundacji Court Watch Polska i dołączyć do Obywatelskiego Monitoringu Sądów. Już prawie 4 tysiące osób zaangażowało się w Obywatelski Monitoring Sądów i przekazało Fundacji swoje spostrzeżenia z ponad 55 tysięcy rozpraw.
Istnieje również możliwość realizacji praktyk studenckich przy Obywatelskim Monitoringu Sądów.