BIURO KARIER I WSPÓŁPRACY Z ABSOLWENTAMI

Strona główna Aktualności
drukuj drukuj

Aktualności

11.12.2024

Rozpocznij Nowy Rok od rozwoju zawodowego! Serią szkoleń z umiejętności miękkich!

Mieszkasz w Krakowie i zastanawiasz się nad swoimi celami na Nowy Rok? Dołącz do naszej serii trzech szkoleń z umiejętności miękkich i zrób krok w stronę udanej kariery!

  • Data pierwszego spotkania: Sobota, 14 grudnia, 12:00–16:00.
  • Lokalizacja: Kraków, Zabłocie 20A
  • Temat: Zarządzanie stresem
  • Język: Ukraiński
  • Czekają na Ciebie pyszne przysmaki!


Udział jest bezpłatny, ale liczba miejsc jest ograniczona. Nie zwlekaj!
Zarejestruj się teraz przez link https://kobo-ee.savethechildren.net/x/fH05kWlC


Termin rejestracji: 12 grudnia, 23:59

Kolejne szkolenia odbędą się w styczniu:

  • 18 stycznia – Buduj harmonijne relacje (temat: Komunikacja)
  • 25 stycznia – Zaplanuj swój najlepszy 2025 rok (temat: Zarządzanie czasem)


Masz pytania?

Skontaktuj się z nami: 

  • Telegram: @livelihoodSCI 
  • Email: scipolandresponse@savethechildren.org

 

11.12.2024

Serdecznie zapraszamy do zapoznania sie z treścią niezwykle ciekawego artykułu od serwisu Praca.pl dotyczącego rekrutacji do pracy na Polskiej Stacji Antarktycznej im. Henryka Arctowskiego. 

W tekście znajdziecie również wywiad z dr Małgorzatą Korczak-Abshire z Instytutu Biochemii i Biofizyki PAN oraz polarniczką Dagmarą Bożek, czyli osobami, które były na stacji polarnej i szczegółowo wyjaśniają jak naprawdę wygląda tam praca.

Link poniżej:

https://www.praca.pl/poradniki/rynek-pracy/stacja-polarna-praca,obowiazki-zawodowe,zarobki,rekrutacja_pr-8290.html

 

Miłej lektury!


9.12.2024

W środę 11 grudnia o 14:00 College of Europe w Natolinie zaprasza studentów Uniwersytetu Komisji Edukacji Narodowej na webinarium informacyjne: Stypendia rządowe oraz europejskie na pomagisterskie studia w College of Europe w Natolinie w roku akademickim 2025-2026. Zarejestruj się tutaj: https://coleurope-eu.zoom.us/meeting/register/tZ0pdemhrTgvG9b3QykpoSpwlf-KVoF7S0LA

 

3.12.2024

Zapraszamy na nasze ostatnie (w tym roku😉) SpoTKANIE z Absolwentami!  Tym razem naszym gościem będzie dr Grzegorz Klimkowski – absolwent studiów jednolitych magisterskich na kierunku Fizyka z astronomią i informatyką (specjalność nauczycielska), studiów licencjackich na kierunku Fizyka z astronomią i informatyką o specjalności komputeryzacja szkoły i małych przedsiębiorstw, a także studiów podyplomowych z matematyki na Uniwersytecie Pedagogicznym w Krakowie, a obecnie nauczyciel fizyki, matematyki i informatyki w liceum ogólnokształcącym.

Szczegóły:

Kiedy? 16.12.2024,  godz. 18:00-19:15

Gdzie? Platforma MS Teams

Agenda spotkania:

Podczas spotkania dr Grzegorz Klimkowski opowie:

- jaki wpływ miała działalność studencka jako członka RSS UP w Krakowie oraz przewodniczącego Rady Uczelnianej ZSP UP w Krakowie na późniejszy rozwój ścieżki zawodowej,

- jak wygląda praca nauczyciela od szkoły podstawowej, poprzez gimnazjum, technikum oraz liceum a skończywszy jako nauczyciel akademicki,

- czy warto zostać nauczycielem – wady i zalety pracy w tym zawodzie,

-  jak praca na uczelni wyższej wpływa na pracę w szkole i na odwrót,

-  jak postrzega rolę nauczyciela (od rozpoczęcia pracy w zawodzie i obecnie).

O naszym Gościu:

Dr Grzegorz Klimkowski jest absolwentem Uniwersytetu Pedagogicznego w Krakowie, gdzie ukończył studia magisterskie z Fizyki z astronomią i informatyką oraz studia licencjackie z Fizyki z astronomią i informatyką o specjalności komputeryzacja szkół i małych przedsiębiorstw, a także studia podyplomowe z matematyki. Ponadto ukończył studia podyplomowe z Chemii z elementami ochrony środowiska na AGH, a w 2016 roku uzyskał tytuł doktora nauk technicznych na Uniwersytecie Śląskim w dziedzinie inżynierii materiałowej.

Posiada 15-letnie doświadczenie w nauczaniu, obecnie pracuje jako nauczyciel w I Liceum Ogólnokształcącym im. Komisji Edukacji Narodowej w Sanoku. W latach 2020-2024 pełnił funkcję dyrektora Instytutu Technicznego oraz nauczyciela akademickiego na Uczelni Państwowej im. Jana Grodka w Sanoku. Ma na koncie ponad dwadzieścia publikacji naukowych, jest współautorem narzędzi do ewaluacji kompetencji kluczowych (Zintegrowana Platforma Edukacyjna) opracowanych dla:

  • II etapu edukacyjnego w zakresie nauczania matematyki – „Czas na matematykę”, Ośrodek Rozwoju Edukacji, Warszawa 2022,
  • III etapu edukacyjnego w zakresie nauczania informatyki – „Informatyczne kształcenie nastolatka”, Ośrodek Rozwoju Edukacji, Warszawa 2022.

W pracy nauczycielskiej stawia na poszukiwanie nowych metod i ciekawych form zajęć, które angażują uczniów i rozwijają ich inicjatywę. Działalność wychowawczą opiera na poznawaniu uczniów, ich pasji, systemów wartości, a także na organizowaniu wycieczek, które wspierają ich rozwój.

Zainteresowana/y?

Zapisz się już dziś!

https://tiny.pl/3nj67d3x


3.12.2024

Uwaga, uwaga!

Kancelaria Prezesa RM organizuje kolejne warsztaty z przygotowania do testów EPSO!

Szczegóły:

  • Data: 12 grudnia 2024 r.
  • Godzina: 10:00 - 16:00
  • Miejsce: hybrydowo – możliwy udział na miejscu - Warszawa - Siedziba KPRM (al. Ujazdowskie 1/3)
  • Zapisy: kariera.ue@kprm.gov.pl - decyduje kolejność zgłoszeń!